رئیس‌جمهور برزیل خواستار عذرخواهی همتای آرژانتینی شد

رئیس‌جمهور برزیل گفت معتقد است همتای آرژانتینی‌اش به خاطر گفتن «حرف‌های احمقانه زیادی» درباره برزیل، به او و برزیلی‌ها یک عذرخواهی بدهکار است.

به گزارش سرگرمی برای همه، «لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا» رئیس‌جمهور چپ‌گرای برزیل در مصاحبه‌ای با خبرگزاری یو.او.‌ال (UOL) گفت او هنوز با «خاویر میلی» یک آزادی‌خواه راستگرا که دسامبر گذشته در آرژانتین به ریاست جمهوری رسید، ملاقات نکرده و معتقد است که قبل از آن، میلی باید عذرخواهی کند.

خاویر میلی، متحد «ژائیر بولسونارو» رئیس‌جمهور سابق راستگرای برزیل، چندین بار در طول مبارزات انتخاباتی موفقیت‌آمیزش در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، به لولا حمله کرد و به او لقب «کمونیست عصبانی» و «فاسد» داد.

لولا گفت: «من فقط از او می‌خواهم که عذرخواهی کند. آرژانتین کشوری است که من آن را بسیار دوست دارم. این کشور بسیار مهمی برای برزیل و برزیل هم کشور بسیار مهمی برای آرژانتین است.»

برزیل این ماه از آرژانتین خواسته بود تا اطلاعات ده‌ها تن از حامیان بولسونارو را در اختیارش قرار دهد که به دنبال کسب پناهندگی در این کشور همسایه بودند. این افراد می‌خواستند از تبعات حقوقی ناشی از حمله به برازیلیا، پایتخت برزیل که سال گذشته به‌عنوان بخشی از تلاش‌های نافرجام کودتا انجام شد، در امان بمانند.

به‌دنبال سخنان رئیس‌جمهور برزیل، سخنگوی خاویر میلی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت دولت آرژانتین به رهبر برزیل احترام می‌گذارد اما میلی کاری انجام نداده است که بابتش پشیمان شود، «حداقل در حال حاضر.»

به گفته این سخنگو، خاویر میلی حین ملاقات با لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا در حاشیه نشست گروه هفت در ایتالیا که اوایل همین ماه برگزار شد، برخورد دوستانه‌ای با او داشت اما طرفین گفت‌وگوی دوجانبه‌ای نداشتند.

انتهای پیام