اجتماعی

درخواست وزیر کشور از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف آب

وزیر کشور با توجه به کاهش بارندگی و انباشته شدن آب پشت پنج سد اصلی آبرسانی تهران از مردم خواسته است در مصرف آب صرفه جویی کنند.

به گزارش سرگرمی برای همه، احمد وحیدی در چارچوب سومین جلسه ستاد مدیریت بحران کلانشهر تهران که سه شنبه شب با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، شهردار تهران و سایر مدیران اداری، ملی و شهرداری برگزار شد. مقامات وی با حضور در جمع خبرنگاران از مهم ترین مصوبات و تصمیمات این جلسه در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت. «در جلسه امروز موضوعات مختلف در حوزه مدیریت بحران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین موارد تاکیدی جلسه قبل بررسی شد و برای جلسه امروز تعدادی تاییدیه داشتیم.

وزیر کشور به مشکل امنیت ساختمان ها و ساختمان ها اشاره کرد و گفت. وی افزود: در حوزه ساختمان‌های ناایمن و کشف و مقاوم‌سازی آن‌ها اقدامات خوبی انجام شده و کمپ در این منطقه تشکیل شده است که خوشبختانه درجات خوبی برای ناپایدارها وجود دارد. ساختارها در حال اجراست و باید بگویم در این جلسه موضوعاتی که ممکن است تهران را با مشکل مواجه کند مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوبات جلسات قبلی نیز پیشرفت خوبی داشت.

وحیدی در پاسخ به این سوال که وضعیت آب تهران چیست؟ «در این جلسه موضوع آب نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت، زیرا یکی از مشکلات شهر تهران به دلیل کاهش نزولات جوی، انباشته شدن آب در پشت آب است. پنج سدی که تهران را تامین می کند. متاسفانه همانطور که گفتم وضعیت آب پشت این پنج سد خوب نیست و مردم باید در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

وزیر کشور از مردم خواست تا با الگوی مصرف و بخشنامه های ابلاغی وزارت نیرو برای رفع مشکل کم آبی اقدام کنند. در این راستا از مردم تقاضا دارم در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی در پاسخ به سوال سرگرمی برای همه که آیا احتمال جیره بندی آب وجود دارد، گفت: «بهتر است همکاران ما از وزارت نیرو به طور کامل به این سوال پاسخ دهند و اطلاعات دقیق بدهند، اما نکته مهم کاهش مصرف آب است. مراقب باشیم و پس انداز کنیم.

وزیر کشور همچنین به سوالات خبرنگاران در خصوص آلودگی هوا پاسخ داد و گفت. بحث آلودگی هوا قدیمی است، راهکارهای مشخصی در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها توسعه حمل و نقل عمومی است که خوشبختانه با اقدامات شهرداری تهران، ناوگان با 200 دستگاه جدید تکمیل شده است. اتوبوس، توسعه و ساخت مترو نیز در حال انجام است.

وزیر کشور افزود. باید از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی حمایت شود و از سوی دیگر از سوی وزارت نفت کمک شد تا خودروهای با کیفیت سوخت یورو 5 تردد کنند و باید اعلام کنم که: تولید در این زمینه نیز خوب است.

وحیدی در ادامه بر لزوم کنترل واحدهای آلاینده تاکید کرد. انتظار می رود واحدهای آلاینده مورد مطالعه قرار گرفته و با فیلترهای کاهنده آلایندگی میزان آلودگی کنترل شود، اما باز هم تاکید می کنم که مهمترین اقدام در زمینه کنترل آلودگی هوا، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است. و برقی شدن ناوگان

وی در خصوص اجرای طرح کهاب و اینکه گفته شد این طرح به درستی انجام نشده است نیز گفت: ، ادارات مختلف وظایفی دارند و باید به آن عمل کنند، در این صورت قطعا وزارت نفت پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام