عمومی

حضور در مجلسی به درازی یک قرن

او مؤسس بنیاد و حسینیه عمادزاده اصفهان بود و ده ها کتاب و تأثیر ماندگار در نشر آثار اهل بیت و مکتب امام صادق و شرکت در امور خیریه داشت. با تأسيس مدارس در ميان ديگران و پس از سالها تلاش همچنان نام نيكو براي خود و خانواده برجاي گذاشت و اكنون فرزند فرهيخته اش دكتر عمادزاده راه نيكو پدر را ادامه داده و جماعت و برخي از كارهاي خوب پدر را كه صدقه محسوب مي شود ادامه داده است. یک مرد بزرگ که یکی از آنهاست، این ادامه مراسم بزرگ عزاداری آن بانو و شهید است.

شرکت در نشست صدمین سالگرد

در این دیدار از سخنان حجت الاسلام والمسلمین فرهیخته و زبان شناس فصیح مسلمان در مورد شخصیت و مقام والای دخت رسول خدا (ص) بهره بردیم که در سال های گذشته از آن بهره مند شدیم. به قول مرحوم مغفور حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جمال مرتضوی پیروز شدیم.

شرکت در نشست صدمین سالگرد

خاندان روضات با مقام علمی و شخصیتی اجتماعی، نزدیک به دو قرن از خاندان‌های برجسته شیعه ساکن شهر اسپهان به شمار می‌روند و نسب شریف و شریفشان به امامزاده حضرت عبدالله بن موسی (ع) می‌رسد. بن جعفر که در شهر ساوه مدفون است.
این خاندان با تألیف کتاب معروف (روضات الجنات) مرحوم آیت الله اعظمی آقا سید محمد باقر چهارسوکی که در صاحب المنجد فی العلم صفحه 276 نوشته شده است شهرت یافتند. . به دلیل انتساب به آن کتاب به نام روزاتی معروف است).

شرکت در نشست صدمین سالگرد

در پایان مجلس عزاداری پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم توانستم ساعتی را در محضر علمای حاضر در جلسه با حضور استاد محترم و صاحب نفوذی که در واقع دانشگاه است و نه، سپری کنم. میدان در بدن انسان یعنی برادر محترمم جناب آقای اسدی گرمارود و صحبت از جایگاه حضرت اباعبدالله(ع) در نظام خلقت الهی و توفیق ثبت افراد در کتاب. محبان مقدس ایشان با گرامیداشت یاد نعیم میرزای نائینی بزرگوار و احاطه خانه آینده در پناه ائمه معصومین و بهره مندی از مواهب معنوی نزدیک بودن به امامان معصوم. زمین منسوب به این بزرگان و بزرگداشت مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی داماد مرحوم میرزای نایبانی لحظاتی را سپری کردم که نمی توان آن را یک عمر انسانی دانست که از آن کمال تشکر را دارم.

شرکت در نشست صدمین سالگرد

آقای اسد که به حق از بزرگواران و به تعبیر مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد روحانی ـ رضی الله عنه ـ به معنای واقعی کلمه، شخصیتی معنوی است، اما بدون. یک عمامه، گنجی بود که چند لحظه را به خاطره گویی و انجام کارهای دیگر سپری کنم.

لازم به ذکر است دکتر محمد اسدی گرمارودی (متولد 1329) دارای مدرک دکترای فلسفه و کلام اسلامی است. ریاست مرکز معارف اسلامی و علوم انسانی دانشگاه صنعتی شریف، ریاست گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله فعالیت های وی می باشد. در کنار تدریس، مقالات و کتابهای علمی و دینی نوشت. «درس های تربیت انسان»، «حقیقت سوخته»، «کارآمدی دین در جهان»، «اکسیر اشک بر امام حسین»، «نقش غدیر در کمال انسان»، «درس هایی از اصول عقاید»، «علم. در روایت برگزیدگان، «عقل و عرفان» و «اعتقاد شیعه به خطبه شکاکیه» از جمله این آثار است.
در پایان این دیدار زیبا صلوات سیدالشهدا را به حضور این عزیز تقدیم کردم.

دکتر هادی انصاری
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران
یکشنبه 4 ژانویه 1401