استان ها

جلوی برخی بدعت‌ها در مداحی‌ها گرفته شود

سرگرمی برای همه/مازندران امام جمعه موقت ساری گفت: برخی مداحان در دهه اول ماه محرم در نوحه سرایی‌ها از واژگانی استفاده کردند تا به هر قیمتی بتوانند اشک را بر چشمان عزاداران امام حسین جاری نمایند اما هیچ سند و دلیلی در بیان مطالب آنان وجود ندارد، لازم است دستگاه های فرهنگی و تبلیغی ورود کنند تا زمینه بدعت ها و انحرافات فراهم نشود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نصوری ۱۳ مردادماه در خطبه نماز جمعه این هفته ساری با بیان اینکه مراسم سوگواری دهه اول محرم با احترام در مازندران برگزار شد، اظهار کرد: معاندان همه تلاش خود را درفضای مجازی و غیر مجازی کرده بود تا مردم در ماه محرم از فضای اهل بیت و امام حسین فاصله بگیرند اما ناکام ماندند چرا که در این مسیر امام حسین سنبل و الگو برای همه مسلمانان در برابر ظلم ستیزی و استکبار است.

حجت الاسلام والمسلمین نصوری با بیان اینکه نظام حاکمیتی براساس مشروعیت و نیابت عامی که مدل ولایت فقیه دارد و جایگاهی که از شورای نگهبان تعریف کرده است باید درس بزرگی بگیریم، تصریح کرد: نباید به جریانات وابسته به انگلیس اعتماد کنیم چرا که دلشان برای ما نمی سوزد.

امام جمعه موقت ساری، هجمه غرب به قرآن را به دلیل بن بست خوردن مکتب های اومانیسم و مادی گرایی دانست و گفت: لذا نامه امیرالمومنین به مالک اشتر بیانگر عزت، انسان محور و اخلاق مدارانه است.

جلوی برخی بدعت‌ها در مداحی‌ها گرفته شود

وی روز حقوق بشر را بسیار مهم دانست و افزود: این روز باید برای کرامت انسان باشد. در این موضوع باید با غرب تقابل داشته باشیم چرا که نگاه غرب بر مبنای هوس پرستی است.

ایجاد امنیت شغلی برای خبرنگاران

حجت الاسلام نصوری با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار گفت: مهم ترین شاخصه یک خبرنگار صداقت و شجاعت است و بهترین ویژگی یک خبرنگار تحلیل درست و واقع نگری است.

وی با بیان اینکه یک خبرنگار باید بتواند در جامعه جریان ساز باشد، اظهار کرد: مسئولین امر می بایست امنیت شغلی و معیشت خبرنگاران را فراهم کنند چرا که خبرنگاران بلندگوی نظام هستند.

خطیب موقت نماز جمعه ساری به توانمندی‌های استان در بخش های مختلف کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و ادامه داد: مازندران به اندازه برخی از کشورهایی که صادرکننده هستند به ویژه در بخش لبنیات، مرکبات و محصولات کشاورزی ظرفیت دارد اما متاسفانه در فضای تولیدات و توسعه بخش کشاورزی به رغم برخورداری فراوان اما در زمینه مشارکت سرمایه گذاران از رتبه پایینی برخوردار است که نشان دهنده این است از نظر مدیریتی نیازمند یک آسیب شناسی است تا مشکلات این بخش رفع شود.

جلوی برخی بدعت‌ها در مداحی‌ها گرفته شود

مسئولات نسبت به کشاورزی متعهد باشند

وی با تاکید براینکه مازندران باید در بخش های مختلف کشاورزی به توسعه و ارزش افزوده برسد، خاطرنشان کرد: مدیران باید نسبت به بخش کشاورزی متعهد باشند و در عرصه عمل می‌بایست شاهد تحقق وعده ها باشیم.

 حجت الاسلام نصوری به تعطیلات سه روز اخیر در کشور و افزایش سفرهای غیر مترقبه به مازندران اشاره کرد و گفت: بنا به آمار مسئولان ۲ میلیون مسافر در دو روز تعطیلی وارد استان مازندران شدند که متاسفانه حجم قابل توجهی ناهنجاری اجتماعی وارد استان شده است. لازم است با اقدامات تبلیغی جلوی این اتفاقات گرفته شود.

انتهای پیام