استان ها

جدال طلایی‌ها؛ مورایس به دنبال توقف یاران کانته و فابینیو

در دومین هفته از لیگ قهرمانان آسیا دو تیم سپاهان و الاتحاد در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش سرگرمی برای همه، تیم فوتبال سپاهان در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا امروز (دوشنبه) ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه در ورزشگاه نقش جهان میزبان الاتحاد عربستان، قوی‌ترین تیم گروه C است. طلایی‌پوشان اصفهان در هفته نخست در عراق با تساوی ۲ بر ۲ برابر نیروی هوایی عراق متوقف شدند تا کار شاگردان مورایس برای ادامه کار کمی سخت شود. آن‌ها باید از تیمی میزبانی کنند که در هفته اول به راحتی در خانه با ۳ گل آلمالیق ازبکستان را از پیش رو برداشت.

این تیم که در حال حاضر بعد از الهلال در رده دوم لیگ عربستان قراردارند، در ۸ دیدار گذشته خود در این لیگ ۱۹ امتیاز کسب کرده و تنها مقابل الهلال شکست خورده است. بهترین پیروزی این فصل الاتحاد برد ۴ بر صفر خارج از خانه برابر الریاض بوده است.

سرمربی این تیم نونو اسپریتو سانتوی پرتغالی است که سابقه هدایت ولورهمپتون و تاتنهام را در کارنامه خود دارد.

الاتحاد در این فصل برای قهرمانی در لیگ عربستان و لیگ قهرمانان آسیا، ستاره‌های نامداری را از فوتبال اروپا جذب کرد. لوئیز فلیپه، انگولو کانته، فابینیو، رومارینیو، عبدالرزاق حمدالله و کریم بنزما از جمله بازیکنان مطرح این تیم هستند. البته کریم بنزما به دلیل مصدومیت نتوانست به همراه تیمش به اصفهان بیاید و حالا باید دید نونو اسپریتو کدام بازیکنان را در خط حمله تیمش به کار می‌گیرد.

جدال طلایی‌ها؛ مورایس به دنبال توقف یاران کانته و فابینیو

در مقابل سپاهان در لیگ برتر ایران عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است و در چهار دیدار ابتدایی لیگ چهار پیروزی به دست آورد. آن‌ها با حکم کمیته انضباطی به دلیل تخطی از قانون سقف قرارداد با کسر چهار امتیاز مواجه شدند تا ۸ امتیازی شوند و در رده پنجم قرار بگیرند.

سپاهان مقابل عربستانی‌ها؛ ۱۱ پیروزی، ۶ تساوی و ۱۱ شکست

سپاهان تاکنون ۲۸ بار مقابل تیم‌های عربستانی قرار گرفته است و حاصل این دیدارها ۱۱ برد، ۶ تساوی و ۱۱ شکست بوده است.

سپاهان مقابل الاتحاد؛ ۳ پیروزی و ۳ شکست

در سال ۲۰۰۴ سپاهان در دیدار رفت الاتحاد را شکست داد و در دیدار برگشت مقابل این تیم شکست خورد. در سال ۲۰۰۸ نیز سپاهان در هر دو دیدار رفت و برگشت مقابل این تیم به پیروزی رسید و در سال ۲۰۱۶ این تیم در هر دو دیدار رفت و برگشت مقابل این تیم عربستانی متحمل شکست شد.

نونو اسپریتو سانتو، سرمربی الاتحاد عربستان در رابطه با تقابل تیمش با سپاهان عنوان کرد: ما از سپاهان انتظارات بسیار خوبی در بازی خواهیم داشت. آن‌ها بازیکنان و کادرفنی خوبی دارند و مربی‌شان را می‌شناسم و بسیار باکیفیت است. خیلی خوب می‌دانیم بازی خارج از خانه چقدر می‌تواند مهم باشد. این چیزی است که برایش می‌جنگیم. در شرایط و اتمسفری بازی می‌کنیم که هواداران از سپاهان حمایت خواهند کرد. سعی می‌کنیم در جلسه تمرینی امروز خودمان را با شرایط وقف دهیم و خودمان را برای فردا آماده کنیم.

واکنش اسپریتو به غیبت بنزما و ژوتا

نونو اسپریتو درباره غیبت بازیکنانی مثل بنزما و ژوتا در تیمش گفت: مدتی است که آن‌ها را در اختیار نداریم. بازیکنانی هم داشتیم که برای تیم ملی عربستان بازی کردند و تمام تلاشمان را کردیم که بتوانیم از بازیکنان جوانمان استفاده کنیم تا باتجربه شوند. بازی‌هایمان را انجام می‌دهیم و گاهی آن‌ها را در اختیار نداریم. ما به بازیکنانمان اعتماد داریم و راه حل مناسب را پیدا خواهیم کردیم.

مورایس: به دنبال یک بازی زیبا هستیم

همچنین مورایس در رابطه با تقابل با الاتحاد بیان کرد: اینکه تیم‌های عربستانی به ایران آمدند و قرار است در کنار هم لذت ببریم بسیار حائز اهمیت است. واضح است که نماینده کشور ایران هستیم و برای کشور ایران بازی می‌کنیم. آرزو می‌کنم که فردا ورزشگاه پر شود و افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند بیایند، امیدوارم در مقابل تلویزیون بازی خوبی را شاهد باشند. می‌خواهیم یک بازی با کیفیت و خوب را نشان دهیم و می‌خواهیم بازی منصفانه پیش برود. امیدوارم در عربستان هم همینطور میزبانی شود. به دنبال بازی زیبا هستیم.

به گزارش سرگرمی برای همه، برای سپاهان کسب امتیاز و پیروزی در این دیدار بسیار حائز اهمیت است و حالا باید دید تقابل دو تیم با چه نتیجه‌ای به پایان خواهد رسید. در دیگر دیدار این گروه آلمالیق و نیروی هوایی از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه در ازبکستان به مصاف هم خواهند رفت.

انتهای پیام