فرهنگ و هنر

توانمندی جوانان قمی در فیلم سازی ارائه شد

پتانسیل جوانان کومی در سینما ارائه شد

سرگرمی برای همه/ روزه با حضور هنرمندان آثار هنرمندان کومی که در زمینه تعطیلی ناحیه دو مدرسه عقیق فعالیت می کنند به نمایش گذاشته و مورد بازدید قرار گرفت.

دانش اقباشاوی عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه دومین سال مدرسه «عقیق» که در سینما «آی کام» برگزار شد، درباره ساختار تولید فیلم در حوزه فیلم کوتاه گفت. خانواده عقیق، این سلسله را حفظ کنید.
رئیس هیئت مدیره انجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینمای ایران با اشاره به نظریه های مختلف تولید فیلم افزود: دیگری برش اصلی است.
او اضافه کرد. فیلمسازانی که منشأ تئاتری دارند، پیش‌شرط‌های دبیرستان را می‌پذیرند، در حالی که در سینما اصل بریده است، زیرا ریشه تولید فیلم، عکاسی است.
وی با اشاره به اکران سه فیلم کوتاه توسط دانش آموزان سال دوم مدرسه عقیق تاکید کرد. «همه فیلم‌ها از نظر جلوه‌های بصری و کارگردانی جایگاه خوبی دارند، نشان می‌دهند که ظرفیت بالایی برای کارگردانی و تولید فیلم در استان وجود دارد. .
اقباشاوی تاکید کرد که هر سه فیلم استراتژی داشتند، استراتژی خود را به خوبی اجرا کردند. برای هر پیشرفتی در فیلمسازی، عشق به فیلمسازی است که لازم است، نه عشق به موفقیت. تولید فیلم معمولاً در صورت دریافت جایزه پولی پرداخت نمی کند.
رئیس هیئت مدیره انجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینمای ایران با اعلام اینکه جشنواره های سینمایی باید از رقابت حذف شوند، تاکید کرد. رقابت در فیلمسازی می تواند مهارت های فیلمسازی را تحت الشعاع قرار دهد.
مدیر خانواده عقیق ها با اشاره به تاریخچه خانواده عقیق ها گفت. «حکایت خانواده عقیق حدود 15 سال پیش که اینترنت پرسرعت تازه وارد شده بود، به یک دغدغه تبدیل شد، هر که قرآن دارد، ما مسلمانیم، نمی‌توانیم با هنر ارزش خلق کنیم.
مهدی شریفی با اشاره به تشکیل خانواده عقیق توسط تعدادی از هنرجویان متدین انقلابی افزود: تولیدات “.
وی با اشاره به فعالیت این گروه رسانه ای در جوم گفت. آموزش کارکنان یکی از مهم ترین مسائلی بود که با آن مواجه بودیم، در این راستا دوره های آموزشگاه آگات را در برنامه خانواده آگات قرار داده ایم.
شریف با اشاره به برگزاری دو دوره آموزشی در آموزشگاه عقیق گفت. دوره اول در سال 1997 برگزار شد که در نتیجه آن نیروهای هنری در فضای هنری ایالت کام تکمیل شدند و دوره دوم در سال 1999 با سه نفر برگزار شد. زمینه ها: داستان، فیلمنامه، کارگردانی، هنرجویان اولین اثر هنری خود را در نتیجه کدام حرفه خلق کردند؟
مدیر خانواده عقیق تاکید کرد. اصل در مدرسه «عقیق» این بود که آموزش صرفاً نظری نیست، جهت تولید دارد تا بتوانند وارد بازار کار شوند و با هنر خود زندگی کنند.
اسماعیل عظیم با اشاره به این نشست به دوره کارگردانی آموزشگاه عقیق نیز اشاره کرد. ممکن است کارگردانی در فیلمبرداری تجربه داشته باشد، حتی اگر فیلم شکسته شود، کارگردان باید از فیلمنامه در همه زمینه های سینمایی تجربه کسب کند. به تولید..
این دانش آموز با اشاره به فیلم های فیلمبرداری شده در سال دوم مدرسه عقیق تاکید کرد. در این مدت سه دانشجو سه فیلم کوتاه «ساش»، «پیچک» و «دیور» ساختند که علاوه بر یک نفر، دو کارگردان دیگر فیلم اول بودند. .
وی به وجود تنوع در بین شرکت کنندگان این دوره آموزشگاه عقیق اشاره کرد. در بین دانش‌آموزان، کارگردان‌های زن و مرد، از نوجوانان بی‌تجربه در فیلم‌سازی تا بازیگران مطرح تئاتر جم، حضور داشتند.

انتهای پیام: