تلاش شوراهای شهر برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری

سرپرست دبیرخانه شورای عالی استان‌ها با تأکید بر نقش و جایگاه شوراها که برآمده از متن مردم است، گفت: شوراها برای افزایش مشارکت مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت.

بهنام مفضفی در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه، با تأکید بر لزوم مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان تأمین کننده امنیت کشور گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری تأکید کرده‌اند، مشارکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات باید سرلوحه عمل همه مسئولان امر و هر که در این موضوع اثرگذار است، باشد. مسئولیت جامعه شورایی کشور که خود منتخب مردم است و همیشه با مردم ارتباط مستقیم و صمیمانه دارد در راستای ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات، بسیار زیاد است و اعضای شوراها نقش اساسی در افزایش شور و نشاط انتخاباتی دارند و قطعاً به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

وی افزود: اصل نخست برای همه ما ابتدا باید افزایش مشارکت مردم باشد چرا که انتخابات مظهر اراده ملت است و مشارکت گسترده موجب اقتدار بیشتر نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی می‌شود و امنیت ملی را ارتقاء می‌دهد. با درایت شورای نگهبان از تمام سلایق و گروه‌های مختلف سیاسی در چارچوب نظام، در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، نامزد انتخاباتی حضور دارد و مردم می‌توانند به فرد مورد علاقه خود، رأی دهند.

سرپرست دبیرخانه شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: همه ما باید در راستای افزایش مشارکت به هر نحوی که می‌توانیم تلاش کنیم. با افرادی که مردد هستند صحبت کنیم و آن‌ها که به هر دلیل نمی‌خواهند در انتخابات شرکت کنند را قانع کنیم که بهترین راه حضور در انتخابات و پای صندوق‌های رأی است. شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور همگام با مردم در انتخابات حضور پیدا خواهند کرد و از هیچ تلاشی در جهت ارتقای سطح مشارکت در انتخابات دریغ نخواهند کرد.

انتهای پیام