ورزشی

ترکیب احتمالی استقلال مقابل صنعت نفت

ترکیب احتمالی استقلال مقابل صنعت نفت

آبی‌پوشان احتمالا با ترکیبی شبیه به ترکیب‌های سال گذشته در آبادان به میدان می‌روند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری سرگرمی برای همه، استقلال هنوز تیم کاملی ندارد و بازیکنان مد نظر نکونام به طور کامل جذب نشده‌اند. به همین دلیل هم ترکیب این تیم برای بازی اول فصل جدید با صنعت نفت آبادان دستخوش تغییرات زیادی نخواهد بود و احتمالا این تیم بر پایه ترکیب اصلی سال گذشته، با اندکی تغییر وارد زمین خواهد شد.

انتخاب دروازه‌بان اصلی یکی از مهم‌ترین چالش‌های نکونام خواهد بود. احتمالا او در اولین بازی به تجربه سیدحسین حسینی اعتماد خواهد کرد مگر آنکه خالدآبادی در تمرینات در حد یک ستاره ظاهر شده باشد.

طبق تصویری که محمد نوازی از جلسه آنالیز مربیان استقلال منتشر کرده آبی‌پوشان احتمالا با سیستم ۴۳۳ وارد زمین می‌شوند. در نتیجه خط دفاعی این تیم ۴ مدافع خواهد داشت. در سمت چپ شانس جلالی بیشتر از سلمانی است چون در بازی‌های دوستانه گزینه اول نکونام بوده. در سمت راست، با توجه به شیفت شدن یامگا به خط حمله، حردانی قرار خواهد گرفت و در قلب خط دفاعی احتمالا شاهد زوج مرادمند-سهرابیان خواهیم بود زیرا هر دو نفر بیش از سلیمی و بازیکنان جوان استقلال در تمرینات پیش فصل حضور داشتند. احتمال تغییر سهرابیان به دلیل مصدومیت وجود دارد.

در خط هافبک ۳ نفره استقلال چشمی به دلیل اخراج در آخرین بازی فصل گذشته غایب خواهد بود و جای او زبیر نیک نفس در زمین بازی می‌کند. اگر استقلال با سسیستم ۴۳۳ وارد زمین شود طبق ترکیب‌هایی که در دیدارهای دوستانه توسط نکونام استفاده شده، احتمالا مهدی‌پور و رضاوند در زمین حاضر می‌شوند چون مهری دیرتر از دیگران به ترکیب اضافه شده و تکلیف حامدی‌فر هم برای ادامه حضور در استقلال مشخص نیست.

در خط حمله استقلال ۳ بازیکن قرار خواهند گرفت. شانس حضور مطهری در پست مهاجم نوک بیش از دیگر بازیکنان است هرچند که در اصل تکلیف دیگر گزینه‌ها چون رمضانی مشخص نیست و شهباززاده هم که به مس رفسنجان رفته. در دو سمت مطهری، حضور یامگا قطعی است اما در دیگر پست هنوز مشخص نیست کدام بازیکن در ترکیب قرار خواهد گرفت. مهرداد محمدی با مصدومیت مواجه است و حتی حضورش در آبادان هم در هاله‌ای ابهام قرار دارد. در صورت عدم حضورش، پیمان بابایی می‌تواند در پست وینگر به میدان برود. جز او، امیرعلی صادقی هم توانایی بازی در کناره‌ها را دارد.

در نهایت باید دید در روزهای آتی تکلیف خریدهای جدید استقلال چه خواهد شد و آیا بازیکن جدیدی جذب این تیم می‌شود تا ترکیب آبی‌پوشان دچار تغییر شود یا خیر.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.