بین الملل

ترامپ به شبکه اجتماعی “ایکس”‌برگشت

رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از غیبتی به مدت بیش از دو سال در توئیتر، پنجشنبه شب به این شبکه اجتماعی که حالا به “ایکس” تغییر نام داده است، بازگشت.

به گزارش سرگرمی برای همه، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از آنکه برای تفهیم اتهام در پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ خود را تسلیم مقام‌های زندان فولتون کانتی در ایالت جورجیا کرد ابتدا تحت بازداشت موقت قرار گرفت اما تحت یک سری شرایط توافق‌شده از جمله وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری، آزاد شد.

او بعد از آزادی با وثیقه اولین پیام خود در شبکه اجتماعی توئیتر سابق و “ایکس” فعلی را بعد از غیبتی به مدت بیش از دو سال در این شبکه اجتماعی منتشر کرد.

ترامپ در این پیام جدید خود صرفا عکسی که از او به عنوان متهم پرونده در بازداشتگاه فولتون کانتی گرفته و توسط دفتر کلانتر این منطقه منتشر شد را بازنشر کرده و این متن کوتاه را ضمیمه این عکس کرد: “مداخله در انتخابات. هرگز تسلیم نمی‌شوم!” او همچنین لینکی که در ظاهر مربوط به وبسایتش است اما بعد از باز کردن به یک صفحه جمع آوری کمکهای اهدایی هدایت می‌شود را نیز ضمیمه عکس کرد.

ترامپ به شبکه اجتماعی "ایکس"‌برگشت

این اولین پست ترامپ از زمانی که توئیتر در هشتم ژانویه 2021 حساب کاربری این رئیس جمهور سابق آمریکا را به اتهام تحریک به خشونت بیشتر بعد از حمله مرگبار ششم ژانویه 2021 حامیان ترامپ به کنگره تعلیق کرد، محسوب می‌شود.

ماه نوامبر گذشته، ایلان ماسک، مدیر میلیاردر سرشناس چند شرکت مهم حوزه فناوری در آمریکا، مدت کمی بعد از آنکه توئیتر را تصاحب کرد حساب کاربری ترامپ را از تعلیق در آورد اما ترامپ در پاسخ به این اقدام گفته بود که در توئیتر پستی منتشر نمی‌کند چون در شبکه اجتماعی متعلق به خودش مشهور به “تروث سوشال” راحت‌تر است.

به نوشته پرس اسوسیشن، یک منبع مطلع که نامش را فاش نکرد گفت، ترامپ که هم اکنون نامزد پیشتاز رقابت درون حزبی جمهوری‌خواهان است از چند ماه پیش به نزدیکانش گفته بود که برنامه دارد تا “در زمان درست” به این شبکه اجتماعی برگردد.

ترامپ پست جدیدش در توئیتر را زمانی که در هواپیمای شخصی خود در حال عزیمت از آتلانتا به اقامتگاه تابستانی خود در نیوجرسی بود منتشر کرد.

با این حال ترامپ در این پست مشخص نکرده که آیا قصد دارد از این به بعد انتشار پست به صورت منظم در توئیتر را از سر بگیرد یا خیر. او مشابه همین پیام و عکس را در حسابش در شبکه اجتماعی “تروث سوشال” نیز منتشر کرده بود.

با این وجود پیام جدید ترامپ به نوعی بازگشت او به شبکه اجتماعی که زمانی بلندگوی اصلی او برای رساندن مهمترین پیام‌هایش بود محسوب می‌شود؛ شبکه‌ای که او از آن برای غلبه بر رقبایش در رقابت مقدماتی انتخابات 2016 استفاده کرد و بعد از آن هم تا سال‌ها با پیام‌هایش در آن بسیار خبرساز می‌شد.

پست جدید ترامپ در شبکه “ایکس” مدت کوتاهی بعد از آن که او از شرکت در نخستین مناظره ریاست جمهوری نامزدهای رقابت مقدماتی جمهوری‌خواهان خودداری کرد منتشر شد. ترامپ به جای شرکت در این مناظره تصمیم به ضبط یک مصاحبه با تاکر کارلسون، مجری سابق فاکس نیوز گرفت.

همچنین این که بازگشت ترامپ به توئیتر سابق با انتشار لینک جمع آوری کمک مالی همراه شده نشان می‌دهد که کارزار انتخاباتی او چه میزان فراوانی از پول را صرف وکیل و مبارزه حقوقی در چهار پرونده قضایی که علیه این رئیس جمهور سابق آمریکا تشکیل شده، می‌کند.

حساب کاربری ترامپ در توئیتر سابق و ایکس فعلی در حال حاضر 86.6 میلیون دنبال کننده دارد که خیلی بیشتر از دنبال کننده های رقیبانش در رقابت ریاست جمهوری 2024 است.

ترامپ در ماه مارس گذشته نیز به شبکه اجتماعی فیسبوک برگشته بود و در پیام بازگشت خود به این شبکه اجتماعی چند هفته بعد از فعالسازی دوباره حسابش در آن نوشت: “من برگشتم!”

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.