عمومی

تجهیز و نوسازی کتابخانه های ساوه امری مهم و ضروری است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدحسین قاسمیان عصر دوشنبه در اولین جلسه انجمن کتابداری. می بینم آن که در اداره منطقه برگزار شد اعلام کرد. ظرفیت کتابخوانی بسیار بالاست، بنابراین جلسات انجمن کتابداری. می بینم باید با حضور همه اعضای کلیدی و مدیران دعوت شده شخصاً برگزار شود.

وی با اشاره به ترویج کتابخوانی در بین مردم افزود. وی ادامه داد: باید کتاب خوب را به مردم معرفی کرد، زیرا امروز فضای مجازی جای کتاب را در جامعه گرفته است، این فضای مجازی تبادل اطلاعات موقتی است، اما کتاب اطلاعات دائمی دارد، این مزیت هاست. کتابخوانی باید برای جامعه تبیین شود.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ساوه اعلام کرد. تجهیز و بازسازی کتابخانه های: شهر امر مهمی است که باید انجام شود، اقدامات لازم برای انجام این مهم انجام شود تا شاهد حضور حداکثری شهروندان ساوجی در کتابخانه باشیم. می بینم باشیم.

قاسمیان با اشاره به اهمیت به روز رسانی کتابخانه می بینمایجاد جذابیت در کتاب و کتابخانه ها طراوت به همراه نخواهد داشت، اما نشاط و شادابی را باید ابتدا از کتابداران شروع کرد و اگر این جذابیت و تازگی در کتابدار ایجاد نشود، کتابخانه و کتاب جذابیتی نخواهد داشت.

محمد اشرفیان، رئیس کتابخانه های: جامعه Save در این جلسه گفت. همکاری مدیریت کتابخانه های: جامعه ساوه هم نظر اعضای اتحادیه با سایر ادارات شهرستان است و بدون شک پیروی از مصوبات جلسات انجمن و اجرای آنها گامی چند در جهت تهذیب، کتاب و انس با قرآن خواهد برد.

او اضافه کرد. سرانه کتابخانه در ساوه وضعیت مناسبی ندارد، بنابراین مدیریت کتابخانه های: سردار ساوه با اداره کل راه و شهرسازی استانداری در خصوص راه اندازی کتابخانه در شهرستان علوی مکاتبه ای داشت که با مقاومت اداره کل راه و شهرسازی تاکنون انجام نشده است.

رئیس کتابخانه های: ژنرال سیو سرانه استاندارد را 8 متر مربع برای 100 نفر عنوان کرد. در حال حاضر 8 کتابخانه نهادی در ساوه، 2 کتابخانه مشارکتی شهید شاهرخ زنده و 2 کتابخانه مشارکتی شهید ناصر مهمانشهر وجود دارد که این شهرستان به حدود 14 کتابخانه نیاز دارد.