اجتماعی

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص اقدامات این سازمان برای بررسی علل مرگ مهسا امینی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش سرگرمی برای همه، به نقل از اداره کل روابط عمومی و روابط بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این بیانیه به شرح زیر است.

به اطلاع می رساند اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بلافاصله پس از دستور تحقیقات ویژه دادستان محترم تهران، همکاران مجرب این سازمان را اعزام و در بیمارستان معاینه دقیق و در حین تشکیل؛ کمیسیون تخصصی خبر فوت وی دریافت شد. پس از اطلاع از فوت متوفی و ​​با دستور مقام محترم قضایی، گروهی از کارشناسان مجرب پزشکی قانونی تشکیل و جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تشخیصی – آزمایشگاهی استان تهران منتقل شد. معاینهی جسمی. و کالبد شکافی جسد انجام شد.

در رابطه با این مورد معاینه دقیق و کامل همراه با معاینه و کالبد شکافی انجام شد، کلیه معیارها و شاخص های تعیین علل مرگ، معاینه خارجی و اندام های داخلی بدن انجام شد، نمونه های لازم گرفته شد. از بافت‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ارسال به آزمایشگاه‌های تخصصی پس از دریافت نتایج آزمایش‌های ارائه شده با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی، مندرجات پرونده بیمارستانی و مدارک پزشکی و همچنین: اخذ نظریه تخصصی حوزه های مورد نظر در قالب کمیسیون ویژه پزشکی که از سوی دادستان محترم در ستاد تعیین شده است، معاینات پزشکی قانونی استان تهران تشکیل شد و پس از آن اقدامات لازم برای کشف علل انجام می شود. فوت و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای بود که چهارشنبه گذشته توسط نیروهای گشت ارشاد دستگیر و در همان روز بازداشت در بازداشتگاه وزارتی تهران سکته مغزی شده بود. وی در بیمارستان کسری در کما بود و بعدازظهر جمعه درگذشت.

پلیس تهران روز پنجشنبه با تایید سکته قلبی مهسا امینی پس از دستگیری توسط گشت پلیس، توضیح داد: او ناگهان دچار مشکل قلبی شد.»

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان سفر کرده است، به وزیر کشور دستور داده تا حادثه تلخ مهسا امینی را پیگیری و بررسی کند.

پیکر مهسا امینی امروز در ساکز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع زیادی از مردم شهر زاکسن و تعدادی از مسئولان حضور داشتند.

انتهای پیام