بین الملل

اوکراین از مرگ شماری از نیروهایش در «حادثه بالگرد تهاجمی» خبر داد

ارتش اوکراین اعلام کرد، ۶ نفر از نیروهای این کشور طی حادثه‌ای که شامل دو بالگرد تهاجمی بود، در منطقه‌ تحت کنترل روسیه در نزدیکی شهر «باخموت» کشته شدند.

به گزارش سرگرمی برای همه، به نقل از الجزیره، ارتش اوکراین روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای در پیام‌رسان تلگرام عنوان کرد: ۶ نفر از اعضای نیروهای مسلح اوکراین حین عملیات در منطقه تحت کنترل روسیه و حوالی شهر باخموت که شامل ۲ بالگرد می‌شد، کشته شدند.

هیچ جزئیات دیگری درباره این حادثه مرگبار که شامل دو بالگرد تهاجمیMi-۸  بود، ارائه نشده است.

یک پایگاه خبری محلی موسوم به «اوکراینسکا پراودا» گزارش داد که این تلفات در نزدیکی کراماتورسک، شهری بزرگ در غرب باخموت واقع در منطقه دونتسک که از سال گذشته درگیری‌های زیادی در آنجا گزارش شده، رخ داده است.

این پایگاه خبری ضمن آنکه دلیل این حادثه را «شرایط نامعلومی» دانست، افزود: این دو بالگرد نامبرده شده «کاملا تخریب شدند» و اجساد این ۶ اوکراینی در ویرانه‌های این بالگردها رویت شده‌ است.

گفته شده است که تحقیقات پیرامون این حادثه در دست بررسی است اما تاکنون جزئیات دیگری منتشر نشده است.

علاوه بر این، شهردار مسکو اعلام کرد سامانه‌های پدافندی روسیه یک فروند پهپاد اوکراینی که به سمت پایتخت این کشور در حال حرکت بود را در منطقه مسکو منهدم کردند.

در ادامه حملات پهپادی اوکراین به روسیه، کی‌یف امروز (پنجشنبه) نیز تلاش کرد مسکو را هدف قرار دهد که به گفته شهردار پایتخت روسیه و همچنین وزارت دفاع این کشور، ناکام ماند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.