استان ها

افزایش مناطق رأی‌گیری برای ایرانیان مقیم کانادا در مرز آمریکا

افزایش مناطق رأی‌گیری برای ایرانیان مقیم کانادا در مرز آمریکا

سرپرست دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن گفت: ایرانیان مقیم کانادا می‌توانند با حضور در سه نقطه «بوفالو، سیاتل و ورمانت» در مرز آمریکا و کانادا در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، «ابوالفضل مهرآبادی» سرپرست دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن عصر روز جمعه و در گفت‌وگوی تلفنی با ستاد انتخابات خارج از کشور، گفت دور دوم انتخابات ریاست جمهوری همانند دور اول در ۳۱ حوزه انتخابیه در آمریکا برگزار شده است.

مهرآبادی گفت: «به‌رغم برخی از تلاش‌های مذبوحانه معاندین، شاهد مشارکت خوب هموطنان ایرانی در آمریکا در انتخابات هستیم».

او تاکید کرد با وجود فعالیت‌های جسته گریخته برخی از معاندین و منافقین در برابر شعب اخذ رای، این شعب در حال فعالیت هستند و انتخابات در حال برگزاری است.

سرپرست دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن در پایان گفت: «در دور اول انتخابات هموطنان ایرانی مقیم کانادا برای شرکت در انتخابات می‌توانستند به ۲ منطقه بوفالو و سیاتل در مرز آمریکا و کانادا مراجعه کنند ولی در دور دوم با توجه به پیگیری‌هایی که انجام شده، منطقه ورمانت نیز به ۲ منطقه قبلی افزوده شده است». 

«علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه گفت: «کانادا که خود را مدعی حقوق بشر می‌داند، در برابر این حق مهم ایرانیان یعنی مشارکت در انتخابات تمام قد ایستاد و اجازه نداد انتخابات در این کشور برگزار شود؛ کشوری که چندی قبل در راستای همپیمانی با صهیونیست‌ها و تروریست‌ها سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد».

باقری همچنین گفت: «تروریست‌ها همواره در مقابل مردم سالاری ایستاده‌اند و کانادا نیز با ۲ اقدام خود یعنی قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی و عدم اجازه به ایرانیان جهت شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت‌شان در این مسیر حرکت کرد».