بین الملل

اعتماد آمریکایی‌ها به نیروهای مسلح به کمترین میزان در 2 دهه اخیر رسیده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، نتایج یک نظرسنجی جدید که روز دوشنبه منتشر شد نشان می‌دهد اعتماد عمومی به ارتش ایالات متحده همچنان رو به کاهش است و به پایین‌ترین حد خود در بیش از ۲ دهه گذشته رسیده است.

به نوشته وبگاه «پولیتیکو» نظرسنجی اخیر موسسه معتبر «گالوپ» نشان می‌دهد که تنها ۶۰ درصد از آمریکایی‌ها اعتماد «بسیار» یا «بسیار زیاد» به ارتش ابراز کردند.

پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، اعتماد به ارتش آمریکا افزایش یافت و به مدت دو دهه در بالای ۷۰ درصد باقی ماند تا اینکه در سال ۲۰۲۱ به ۶۹ درصد کاهش یافت. سطح اطمینان از آن زمان بیشتر کاهش یافته که احتمالاً به خروج آمریکا از افغانستان مرتبط است.

در طول ۴۸ سال گذشته، جمهوریخواهان همواره بالاترین سطح اعتماد را به ارتش نشان داده‌اند، اما در سه سال گذشته، اعتماد آن‌ها از ۹۱ درصد به ۶۸ درصد کاهش یافته است.

اگرچه اعتماد در میان دموکرات‌ها پس از روی کار آمدن «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا افزایش یافت، اما این افزایش نیز  در سال گذشته از بین رفت.

نتایج این نظر سنجی نشان‌دهنده پایین‌ترین سطح  میزان اعتماد به ارتش آمریکا از سال ۱۹۹۷ به این سو و شدیدترین کاهش در پنج سال گذشته است .

گزارش سالانه  پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) نیز  نشان داد که میزان  خودکشی میان نظامیان آمریکایی در پنج سال گذشته نزدیک به ۴۱.۴ درصد افزایش یافته است.

 

«لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در این باره گفت: «یافته‌های این گزارش نگران‌کننده هستند. میزان خودکشی میان نظامیان آمریکا و خانواده‌هایشان بسیار بالاست.»

مقام‌های نظامی آمریکا گام‌های بسیاری از جمله غربالگری‌های اجباری سلامت روان را اجرا کرده‌اند تا با این بحران مبارزه کنند، اما خودآزاری بین نظامیان همچنان ادامه دارد. برخی از نظامیان ایالات متحده مجموعه‌ای از مسائل، از جمله سخت گیری فرمانده‌هان و برنامه آموزشی سنگین را دلیل این مسئله عنوان کرده‌اند(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.