اجتماعی

اداره شهر بدون مشارکت فعال و خلاقانه مردم ممکن نیست

رئیس ستاد توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌های شهر تهران گفت: بنا داریم تا فاصله بین سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و مجریان با مردم و تشکل‌های مردمی و NGOها را کم و حتی حذف کنیم تا در برنامه‌ریزی و اجرا از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و سمن‌ها بیشتر استفاده شود.

به گزارش سرگرمی برای همه، به مناسبت هفته تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی و با شعار “تشکل خلاق، شهر پویا” رویداد “تجربه‌های موفق تشکل‌های اجتماعی شهر تهران” امروز (پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه) به میزبانی ستاد سمن‌های شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. 

سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد توان افزایی سازمانهای مردم نهاد و سمن‌های شهر تهران در این مراسم اظهار کرد: ما هر ساله روز ملی تشکل‌ها را در ۲۲ مردادماه برگزار می‌کنیم اما امسال تصمیم بر این شد که یک هفته را به این روز اختصاص دهیم. 

وی خاطرنشان کرد: امروز اداره شهر بدون نوآوری، خلاقیت و استفاده از تجربه‌های خلاقانه و پویای تشکل‌ها غیر ممکن است. 

سیداحمد علوی که در جمع نمایندگان بیش از ۱۳۰ تشکل در مراسم افتتاحیه سخن می‌گفت تاکید کرد: ما (ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌های شهر تهران) به عنوان ستاد برلی تسهیل گری، تنظیم گری، و حمایت گری از ظرفیت و مشارکت مردمی تلاش می‌کنیم. 

به گفته عضو رئیس ستاد توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌های شهر تهران، این ستاد به دنبال ایجاد زمینه جهت مشارکت پویا، فعال تر ک خلاقانه‌تر مردم در اداره هر چه بهتر شهر است. 

وی تاکید کرد: بنا داریم تا فاصله بین سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و مجریان با مردم و تشکل‌های مردمی و NGO ها را کم و حتی حذف کنیم تا در برنامه‌ریزی و اجرا از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها بیشتر استفاده شود. 

گفتنی است در این مراسم، تشکل‌های مردمی با هدف ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاری تجربه‌ها و ایده‌های موفق تشکل‌های اجتماعی و تقویت شبکه‌های کاری بین آنها هویت و ساختار سازمانی، جذب منابع مالی، داوطلبان و بهبود خدمات رفاهی گردهم آمدند. 

بنا براعلام سایت شورای شهر تهران، شرکت کنندگان در این رویداد بیش از ۱۲۰ تشکل مردمی شهر تهران هستند که به اشتراک گذاری تجارب و درس آموخته‌های  خود در محورهای شبکه سازی، گفتمان سازی، هوشمندسازی، توسعه اجتماعی، حمایت و توان افزایی، جذب و نگهداشت داوطلب پرداختند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.