استان ها

اخراج ده‌ها نفر از «های‌وب» گلستان! / چه کسی پاسخگوست؟

سرگرمی برای همه/گلستان طی تصمیمی که در هیئت مدیره شرکت «های‌وب» اتخاذ گردید، این شرکت اقدام به تعدیل نیرو و یا اخراج ده‌ها نفر از کارکنان خود در استان گلستان و دیگر استان‌ها کرده است.

شرکت داده‌گستر عصرنوین که در بازار مخابرات و ارتباطات کشور با نام تجاری «های‌وب» شناخته می‌شود و در اکثر استان‌های کشور دارای نمایندگی است، تصمیم به تعدیل نیرو و یا اخراج ده‌ها نفر از کارکنان خود در استان گلستان و دیگر استان‌ها گرفته که موجب نگرانی نیروهای کار این شرکت شده است.

قریب به اکثریت پرسنل این شرکت از تکنسین‌ها و مهندسان فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده که به نوعی نان‌آور خانواده هستند.

بر اساس اطلاعات واصله، آنچه که به عنوان اولویت قطع همکاری شرکت با نیروهای خود عنوان شده، تعهد شرکت در خصوص دریافت پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی «UNSP» نسبت به ایجاد پوشش فیبرنوری حدود سه میلیون خانوار در بیش از ۱۶۰ شهر کشور بوده که شرکت را مجاب به مدیریت هزینه‌ها کرده است.

در همین راستا شرکت برای بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوشمند، موضوع کاهش نیروی انسانی در مرکز تماس را اجتناب ناپذیر دانسته و خواستار قطع همکاری با جمعی از نیروهای خود گرفته است.

آنچه که در این میان شبهه برانگیز است، وادار نمودن برخی از کارکنان که اغلب پس از گذراندن دوره کارآموزی در این شرکت به کار گرفته می‌شدند، جهت پذیرفتن «استعفا» است که دلایل این اقدام مدیریت گلستان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و یا اینکه «سرنوشت نیروهای اخراجی و یا تعدیل شده چه می‌شود؟» خود معمایی دیگر است.

اخراج ده‌ها نفر از «های‌وب» گلستان! / چه کسی پاسخگوست؟

کارکنان اخراجی نان‌آور خانواده هستند

یکی از کارکنان این شرکت که نمی‌خواهد نامش عنوان شود در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه با بیان اینکه مدتی است در این شرکت مشغول به کار شده است، اظهار کرد: طی تصمیمی که توسط هیئت مدیره این شرکت اتخاذ شده متأسفانه دستور اخراج حدود ۸۰ نفر از نیروها در اقصی نقاط کشور صادر گردیده است.

وی «کاستی بودجه شرکت» را دلیل عنوان شده از سوی برخی عوامل اجرای دستور اخراج کارکنان عنوان کرد و ادامه داد: در سویی دیگر آگهی جذب نیروی جدید این شرکت نیز در فضای مجازی منتشر می‌شود که با دلایل عنوان شده کاملاً منافات دارد.

این کارمند با اشاره به اینکه ده‌ها نفر از اخراج شدگان از استان گلستان هستند، افزود: در میان کارکنان اخراجی افرادی با سابقه سه سال تا ۹ ماه دیده می‌شوند که صاحب زندگی و بچه هستند.

وی از تغییر رویه شرکت در تعدیل نیروها خبر داد و تصریح کرد: طی تماس مجددی که با برخی از کارکنان اخراجی گرفته شده، آن‌ها را ملزم به نوشتن نامه استعفا کرده‌اند که اگر این نامه‌ها نوشته نشود، حقوق ماه‌های پایانی به آن‌ها پرداخت نخواهد شد.

اخراج ده‌ها نفر از «های‌وب» گلستان! / چه کسی پاسخگوست؟

شکایتی به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرسیده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان در پاسخ به سؤال سرگرمی برای همه در خصوص «بررسی وضعیت اخراجی‌های انبوه این شرکت و تعیین تکلیف بیکاران» خاطرنشان کرد: اقدام این شرکت در خصوص اخراج گروهی، یا استعفای کارکنان و یا هرگونه تغییر و تحول بی‌اطلاع هستیم و هیچ گونه گزارشی را دریافت نکرده‌ایم.

حسین خواجه مظفری با تأکید بر اینکه تا به این لحظه هیچ‌گونه شکایتی از سوی کارکنان اخراجی و یا مستعفی به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشده است، اضافه کرد: قطعاً در صورت طرح شکایت، موضوع با جدیت بررسی می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال «آیا همه کارکنان این شرکت از سوی شرکت، بیمه و یا از مزایای بیمه بهره‌مند بودند؟» گفت: در اقدام نخست همه افرادی که به این شکل اخراج و یا تحت هر عنوان دیگری با آنها قطع همکاری شده است باید برای پیگیری به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان پیگیری مطالبات کارگران و کارکنان را وظیفه ذاتی اداره کل دانست و توضیح داد: بررسی وضعیت بیمه‌ای کارگران و یا کارکنان این شرکت پس از طرح شکایت در اسرع وقت آغاز می‌شود.

لازم به توضیح است، در پایگاه اینترنتی شرکت داده‌گسترعصرنوین توضیح داده شده این شرکت از سال ۱۳۸۲ به‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات انتقال داده (PAP) آغاز بـه کار نموده است.

در سال ۱۳۸۸ مالکیت این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و در سال ۱۳۹۱ نام تجاری «های‌وب» را در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی نمود.

در طی دوره فعالیت جدید، این شرکت توانست به‌سرعت در بازار رقـابتی خدمات دستـرسی به دیتا و اینترنت رشد نماید، به‌نحوی که با ارائه سرویس در بیش از ۵۴۳ شهر در سال ۱۳۹۵ توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر انتخاب شد.

همچنین این شرکت با پشتوانه توان فنی، بیش از هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی حرفه‌ای آقا و خانم و ۳۱ دفتر استانی در تمامی استان‌های کشور دارد و توانسته بزرگ‌ترین قرارداد شبکه ارتباطی کشور برای ارائه اینترنت پرسرعت به بیش از ۲۵ هزار روستا در اقصی نقاط کشور را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مدت ۱۰ سال به‌صورت انحصاری اخذ کند.

طی تماس های مکرر سرگرمی برای همه با روابط عمومی، منابع انسانی و دیگر بخش های شرکت «های‌وب» هیچ گونه پاسخی در این زمینه دریافت نشد و قطعاً این رسانه برای روشن شدن افکار عمومی آماده انتشار پاسخ مدیران شرکت مذکور است.

انتهای پیام