بین الملل

آتش سوزی جنگلی در فرانسه ۳۰۰۰ گردشگر را مجبور به ترک منطقه کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، منابع رسانه‌ای بعد از ظهر سه شنبه از آتش سوزی شدید در یکی از مناطق گردشگری فرانسه هم مرز با اسپانیا و ترک منطقه از سوی گردشگران و ساکنان خبر دادند.

روزنامه انگلیسی «مترو» نوشت، این بخش محبوب فرانسه جدید‌ترین منطقه‌ای است که با آتش سوزی‌های ویرانگر تخلیه شده و ۳ هزار گردشگر منطقه را ترک کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، آتش سوزی ۵۰۰ هکتار زمین در منطقه  «پیرنه-اورینتال» نزدیک مرز فرانسه با اسپانیا را درنوردید. این آتش سوزی به دلیل هوای بسیار گرم، خشکسالی و بادهای شدید تا ۱۸۰ کیلومتر در ساعت به سرعت به روستاهای منطقه گسترش یافت. این آتش سوزی تاکنون حدود ۳۰ خانه را ویران کرده، خودروها را سوزانده و یک اردوگاه  تفریحی را تخریب کرده است.

 

به دنبال این آتش سوزی ساکنان منطقه به سرعت منطقه را ترک کردند. این در حالی است که دود سیاه آسمان را پر کرده بود. شهردار منطقه در توصیف اوضاع گفت که ده‌ها خانواده با کودکان درحالیکه  هنوز لباس شنا به تن داشتند در حال فرار بودند، زیرا به دلیل شعله‌های آتش قادر به رسیدن به مکان‌های اسکان خود نشده بودند. شهردار منطقه گفت: «شهر و روستاهای ما به شدت آسیب دیده است.»

آتش سوزی در بسیاری از مناطق جنوب اروپا و آفریقا در سال جاری در کشورهایی همچون ایتالیا،یونان،الجزایر و تونس رخ داده است.

موج گرما در جنوب اروپا و مدیترانه موجب شده که مقام‌های بهداشتی کشورهای واقع در این منطقه هشدارها نسبت به گرمازدگی را تشدید کنند.  (جزئیات بیشتر).

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.