عمومیکسب و کار ایرانیان

علت های خرابی دستگاه اسپرسوساز چیست؟

آنچه که در این مطلب به آن می پردازیم ایرادات رایج دستگاه اسپرسو ساز و نحوه تعمیر آن است. خرابی های متداول این دستگاه از سوالات متداولی است که بیشتر افراد با آن رو به رو هستند. همانطور که در این مطلب به آن می‌ پردازیم دلایل و علت های خرابی این دستگاه متعدد است و ما سعی کردیم مختصری از مشکلات رایج را به شما توضیح دهیم.

این دستگاه می تواند برای کارمندان یا افرادی که در طول روز عادت به نوشیدن، نوشیدنی های کافئین دار دارند ضروری و پر کاربرد باشد. در صورت خرابی این دستگاه، این افراد با مشکلات زیادی مواجه می شوند و حال در برخی مواقع خرابی این دستگاه می تواند برای آن ها مشکل بزرگ تبدیل شود.

چرا پمپ دستگاه روشن است اما مایع از دستگاه خارج نمی شود؟

جرم گرفتگی مسیر خروجی دستگاه اسپرسو ساز یا عدم وجود آب در مخزن دستگاه علت های رایج خارج نشدن اسپرسو از دستگاه است. در شرایطی ممکن است دستگاه به شیر آب شهری متصل باشد و به دلیل بسته بودن شیر، آب وارد مخزن نشود. جرم گرفتگی یا رسوب بستن قطعات دستگاه موجب این مشکل می شود. علت رسوب بستن قطعات می‌ تواند رسوب قهوه یا سختی آب باشد.

یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب بر روی بدنه ظروف دستگاه می مانند و موجب ایجاد رسوب می شوند. هر چقدر می آن سختی آب بالاتر باشد به تبع میزان رسوبات آن هم بالاتر می رود. پیشنهاد می‌ شود به منظور عیب یابی مشکل خارج نشدن مایع از دستگاه حتماً از تعمیرکارانی مجرب و آموزش دیده استفاده کنید. تهران سرویس کاران می‌ توانند شما را در این زمینه کمک کنند.

علت تلخ بودن اسپرسو و راه حلی برای رفع مشکلات آن

کثیف بودن قطعات دستگاه می‌ تواند از دلایل تلخ شدن این نوشیدنی دلپذیر باشد. از مشکلات متداول این دستگاه تلخ شدن قهوه است، چرا که بسیاری از افراد طرز استفاده از این دستگاه را نمی دانند یا از دستگاه بیش از حد استفاده می کنند. تمیز بودن دستگاه و قطعات آن یا ماندن رسوبات قهوه در دستگاه، زیاد بودن قهوه یا زیاد بودن آب از دلایل ایجاد این مشکل در این دستگاه ها است.

توجه کنید باید از پودر قهوه به اندازه استاندارد استفاده کنید.  همچنین آب کافی در مخزن بریزید. اگر قطعات این دستگاه کثیف هستند حتماً آن ها را تمیز کنید و رسوبات موجود در آن ها را با مواد پاک‌ کننده مناسب پاک کنید. به منظور تعمیرات انواع مختلف دستگاه اسپرسو ساز می توانید از خدمات مفید و بی نظیر تهران سرویسکاران استفاده کنید‌، چرا که تهران سرویسکاران در این زمینه حرفه و تجربه کافی دارند.

علت گرم نکردن آب در دستگاه

از دیگر مشکلات رایج دستگاه گرم نکردن آب است. گرم کردن آب می تواند دلایل مختلفی در این دستگاه داشته باشد که می توان به خراب بودن اتصالات برقی یا از مدار خارج شدن آن ها، برق نداشتن اتصال دو شاخه یا پریز برق، مشکل در داغ کننده یا المنت دم کننده دستگاه، مشکل در ترمینال های المنت و سیم های دستگاه اشاره کرد.

 برای رفع این مشکل باید جریان برق را با استفاده از مولتی متر بررسی نمایید. با فازمتر پریز برق منزل را بررسی کنید یا کابل های دستگاه را بررسی کنید تا مشکل را بیابید. جریان برق المنت را با مولتی متر بررسی کنید و اگر روشن نشد باید المنت را تعمیر یا تعویض نمایید. تهران سرویسکاران می‌ توانند در زمینه تعمیر و عیب یابی وسایل های برقی اللخصوص این دستگاه به شما کمک کنند.

عیب یابی صدای زیاد در پمپ و دلیل کف نکردن اسپرسو ساز

خالی بودن مخزن یا کم شدن فشار آب می تواند از دلایل بروز این مشکل در این دستگاه ها باشد. اگر در مخزن آب کافی وجود نداشته باشد پمپ دستگاه با سر و صدای زیادی کار می کند. همچنین اگر فشار آب کم باشد پمپ دستگاه سر و صدا تولید می کند، چرا که ممکن است دستگاه ها به شیر آب شهری به صورت مستقیم متصل باشد. برای حل مشکل سر و صدا در پمپ دستگاه باید درون مخزن به میزان کافی آب بریزید.

البته اگر مشکل از فشار آب بود باید فشار آب شهری را به میزان کافی برسانید سپس بعد از رسیدن به حد کافی از دستگاه استفاده کنید. کف نکردن و تمیز نبودن خروجی دستگاه می تواند از مشکلات متداول این  دستگاه باشد. در ابتدا باید پودر قهوه را بررسی کنید تا کیفیت مورد نظر را داشته باشد.

سپس خروجی دستگاه را بررسی نمایید، چرا که ممکن است خروجی دستگاه به درستی تمیز نشده باشد و باعث گرفتگی و انسداد آن شود. اگر دمای آب از حد معمول بالاتر باشد یا دما پایین باشد خروجی دستگاه در حد مطلوب خواهد بود. ممکن است مشکل کف نکردن دستگاه مربوط به فشار باشد.

علت جوشیدن اسپرسو

از دیگر مشکلات رایج در این دستگاه ها، جوشیدن این نوشیدنی است. همانطور که می دانید زمانی که قهوه یا اسپرسو بجوشد طعم آن ناخوشایند می شود. علت این مشکل می تواند مربوط به عدم تنظیم ترموستات باشد. ترموستات در این دستگاه کنترل دما را بر عهده دارد و اگر با این مشکل مواجه شدید باید ترموستات را بررسی کنید.

اگر تنظیمات ترموستات به درستی انجام نشده باشد یا به هم ریخته باشد باید تنظیمات را درست کنید. اگر ترموستات سوخته باشد دمای آن افزایش می یابد، بنابراین با این مشکل مواجه می شوید. دمای داخلی دستگاه را چک کنید تا مشکل را عیب یابی کنید.

برای تعمیر این مشکل خودسرانه تصمیم نگیرید و اگر تخصصی در تعمیر مشکلات این دستگاه ندارید به هیچ عنوان آن را باز نکنید، چرا که ممکن است با باز کردن و تعمیر ناشیانه به دستگاه آسیب جدی وارد کنید. پیشنهاد می شود از خدمات تهران سرویسکاران به منظور تعمیر مشکلات دستگاه استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم ایرادات رایج دستگاه اسپرسو ساز را به شما معرفی کنیم‌. همچنین راه حل هایی به منظور تعمیر دستگاه اسپرسو ارائه دادیم. شما می توانید برای تعمیر این دستگاه از خدمات ویژه تهران سرویسکاران استفاده کنید تا با تعمیر دقیق دستگاه مشکل آن را حل نمایند. از ایرادهای رایج دستگاه می توان به سر و صدای زیاد پمپ، وجود تفاله در نوشیدنی، گرم نماندن و سرد شدن و رقیق نبودن نوشیدنی و…. اشاره کرد.