عمومیکسب و کار ایرانیان

تفاوت ضد زنگ قرمز و طوسی

مقایسه و تفاوت ضد زنگ طوسی یا قرمز + قیمت ضد زنگ

سوله ها، اسکلت های ساختمانی، تاسیسات و سایر سازه هایی که دارای سطوح آهنی و یا فلزی هستند بایستی از ضد زنگ استفاده نمایند. آهن و برخی از فلزات وقتی در معرض رطوبت و هوا قرار می گیرند به سرعت اکسیده می شوند، که به این حالت خوردگی و یا به اصطلاح زنگ زدگی گفته می شود. به همین دلیل برای حفظ آن ها در برابر واکنش های شیمیایی از ضد زنگ طوسی یا قرمز استفاده می گردد.

استفاده از پوشش ضد زنگ بر روی سطح فلزی، آن را از اثرات مخربی که در پی اکسید شدن به وجود می آید، حفظ می کند. در واقع بهترین روش برای محافظت و بالا بردن طول عمر محصولات آهنی، ضد زنگ می باشد. ضد زنگ در رنگ های مختلفی موجود است که در شرایط و کاربری های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر ضد زنگ طوسی یا قرمز از پرمصرف ترین انواع ضد زنگ هستند که در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم. لطفا تا انتها با ما همراه شوید.

قیمت ضد زنگ | قیمت ضد زنگ 20 کیلویی | قیمت ضد زنگ ۵ کیلویی

ویژگی های ضد زنگ قرمز

ضد زنگ طوسی یا قرمز همان طور که از نام آن بر می آید محصولی است که برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی فلز و آهن مورد استفاده قرار می گیرد. سازه ها و درب و پنجره فلزی وقتی در معرض رطوبت قرار می گیرند به سرعت دچار پوسیدگی و خوردگی می شوند. دلیل این امر را هم می توان به واکنش های شیمیایی نسبت داد. بنابراین برای جلوگیری از پوسیدگی و بالا بردن طول عمر بالای فلزات از ضد زنگ استفاده می شود.

اعمال پوشش با کمک ضد زنگ قرمز موجب می گردد تا فلز در یک محیط مرطوب بدون این که دچار خوردگی و زنگ زدگی گردد بتواند تا سال های زیادی دوام بیاورد. ضد زنگ قرمز همچون رنگ های روغنی بر پایه آلکید رزین ساخته می شود و برای این که مورد استفاده قرار بگیرد نیاز به حلالی مانند تینر دارد.

ضد زنگ قرمز عایق و پوششی بسیار مناسب برای سطوح فلزی و انواع درب و پنجره فراهم می آورد و به دلیل کارایی بالا در جلوگیری از پوسیدگی، از پرمصرف ترین ضد زنگ‌های موجود در بازار است. این نوع ضد زنگ معمولا چسبندگی پایینی دارد، بنابراین برای استفاده، بایستی سطح مد نظر تراشیده گردد و به اصطلاح زیرسازی آن آماده شود تا ضد زنگ بر روی آن بچسبد. به طور کلی موارد زیر از مهمترین ویژگی و قابلیت ضد زنگ قرمز به حساب می آید:

 • جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی آهن و سایر فلزات
 • قابلیت استفاده برای تمام سطوح فلزی
 • بالا بردن مقاومت فلز در برابر رطوبت، املاح، اسید و سایر واکنش های شیمیایی
 • بالا بردن طول عمر فلز
 • بالا بردن مقاومت فلز در برابر سایش
 • بالا بردن مقاومت فلز در برابر تغییرات دمایی
 • جلوگیری از ترک خوردگی
 • از بین بردن ناخالصی هایی مانند کپک و قارچ
 • قدرت پوشش عالی
 • زمان خشک شدن مناسب
 • مقاومت بالا در برابر نور خورشید
 • دوام و پایداری بالا

تفاوت ضد زنگ طوسی یا قرمز

یکی از موضوعات مورد توجه برای برخی از افراد، به خصوص آن هایی که در زمینه رنگ فعالیت می کنند، پی بردن به تفاوت ضد رنگ طوسی یا قرمز است و مایل اند بدانند که هر کدام در چه شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند. در این راستا باید بگوییم که ضد رنگ از نظر فرمولاسیون بسیار متنوع است تا بتواند برای کاربری های مختلفی به کار برود. ضد زنگ به لحاظ رنگ بندی در انواع سفید، سبز، قرمز، طوسی، مشکی، نارنجی، آبی و سرمه ای تولید می شود. که در این بین ضد رنگ طوسی یا قرمز از همه رایج تر است و در صنایع مختلف مصرف بالاتری دارند.

ضد زنگ طوسی یا قرمز از نظر فرمولاسیون همانند هم هستند یعنی هر دو از رزین آلکید و پیگمنت اکسید آهن تشکیل شده اند. از این رو از نظر کارایی عملکردی مشابه دارند. این دو نوع ضد زنگ روغنی با برخورداری از فرمولاسیون ویژه از مقاومت بالایی در برابر رطوبت، شرایط سخت آب و هوایی، نور خورشید، باران های اسیدی، خراش و … برخوردار هستند. با اعمال این نوع از ضد زنگ ها می توان انواع فلزات را در برابر پوسیدگی، خوردگی، اکسیداسیون، زنگ زدگی و … حفظ نمود.

ضد زنگ طوسی و قرمز هر دو یک عملکرد دارند و به عنوان پوششی مناسب برای انواع درب و پنجره فلزی مورد استفاده قرار می گیرند. اما با این حال بر اساس رنگی که قرار است به عنوان آستر نهایی برای درب و پنجره به کار رود، از ضد رنگ های مختلفی استفاده می شود. اگر سازه مد نظر با رنگ هایی مانند قرمز، قهوه ای و یا هر رنگ تیره دیگری رنگ آمیزی گردد، بهتر است که از ضد زنگ قرمز استفاده شود.

برای رنگ های روشن مانند کرم و سفید، بهترین حالت استفاده از رنگ طوسی است. گرچه می توان از ضد زنگ قرمز هم به کار برد اما فرایند رنگ آمیزی به مراتب بیشتر می شود که در برخی موارد صرفه اقتصادی نخواهد داشت. به عنوان مثال اگر برای سازه ای که قرار است آستر نهایی آن رنگ کرم باشد از ضد زنگ طوسی استفاده شود باید سه بار فرایند رنگ آمیزی بر روی ضد زنگ اعمال گردد. این در حالی است که در صورت استفاده از رنگ قرمز باید پنج بار و یا حتی بیشتر از رنگ کرم استفاده شود.

قیمت انواع ضد زنگ قرمز یا طوسی چند است؟ چند نمونه ضد زنگ داریم؟

یکی از کارهایی که برای جلوگیری از زنگ زدن آهن باید انجام دهیم این است که قبل از رنگ کردن آهن، به آن ضد زنگ بزنیم. امروزه ضد زنگ در رنگ های بیشتری نسبت به قبل تولید می شود اما دو رنگ قرمز و طوسی از بقیه رنگ ها پر کاربردتر هستند. این دو ضد زنگ، از نظر جنسیت و قیمت تفاوت چندانی ندارند و فقط از نظر رنگ متفاوت می باشند. در ضمن قیمت انواع ضد زنگ قرمز یا طوسی با توجه به کارایی این محصول بسیار مقرون به صرفه می باشد.

عرضه انواع ضد زنگ قرمز و طوسی در مجموعه رنگ و ابزار

عرضه انواع ضد زنگ قرمز و طوسی عرضه انواع ضد زنگ به رنگ قرمز و طوسی سبب شده خریدار با توجه به نیاز خود رنگ مورد نظرش را خریداری کند. در گذشته استفاده از ضد زنگ قرمز رواج بیشتری داشت اما امروزه استفاده از ضد زنگ طوسی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

قیمت ضد زنگ با توجه به کیفیت آن و برند شرکت سازنده متفاوت می باشد. البته خریداران محترم می توانند این محصول را به صورت عمده تهیه کنند و از قیمت مقرون به صرفه آن بهره ببرند. علاوه بر این خریداران عزیز می توانند این محصول را به صورت حضوری و اینترنتی تهیه کنند، خرید اینترنتی این مزیت را برای خریدار به همراه دارد که به راحتی و بدون صرف وقت محصول مورد نظر خود را خریداری می کند.

جمع بندي

ضد زنگ طوسی یا قرمز برای جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی آهن و سایر فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک ضد زنگ می توان عمر مفید سازه را به طور چشمگیری بالا برد، به شرطی که از محصولات با کیفیت استفاده شود. در همین راستا شرکت رنگ و ابزار، با بهره گیری از دانش مهندسین خود و استفاده از به روزترین تجهیزات، با کیفیت ترین انواع رنگ و ضد زنگ را تولید و وارد بازار می کند. ضد زنگ های تولیدی این شرکت ضمن برخورداری از کیفیت و دوام بالا، از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه نیز هستند.