عمومیکسب و کار ایرانیان

مراحل آماده کردن گیاهان برای انتقال به بالکن

مانند انسانها، گل‌ها نیز هنگام تغییر محل زندگی خود نیاز به سازگاری دارند. بنابراین وقتی تصمیم می‌گیرید گلها را به بالکن برگردانید، کمی آمادگی لازم است. در ادامه این مراحل را برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید.

مراحل بازگشت گیاهان به بالکن

1) گل‌ها را در مکانی آفتابی در خانه قرار دهید. فرض بر این است که بالکن حداقل چند ساعت در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، بنابراین خوب است که در خانه به آن عادت کنند. نکته خوب این است که پنجره‌ها تا حدودی به عنوان فیلتر نور خورشید ظاهر می‌شوند، به طوری که گلها بیش از حد گرم نمی‌شوند و نمی‌سوزند.

2) چند ساعت بعد از ظهر که گرم‌ترین ساعات روز است، گل را به بالکن بیاورید. سپس آنها را کنار بگذارید، زیرا شب و اوایل صبح هنوز کاملاً خنک است و ممکن است گل‌ها یخ بزنند. این روش را به مدت ده روز تکرار کنید. این تمرین عالی است و ارزش آن را دارد که گل‌های خود را مراقبت کرده و از زرد شدن برگ‌های آنها، پژمردگی و یخ زدگی جلوگیری کنید.

3) آن‌ها را در محلی قرار دهید که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند تا برگ‌های آنها نسوزد. حتی اگر آن‌ها گل‌هایی هستند که نور مستقیم خورشید را دوست دارند، به خاطر داشته باشید که آنها چندین ماه در مکان بسیار تاریک خانه شما بوده‌اند، بنابراین به بودن در زیر نور خورشید عادت نکرده‌اند.

4) از مکانهای بسیار بادگیر خودداری کنید. مهم است که گلها در یک مکان محافظت شده در کنار دیوار، در یک گوشه و غیره قرار گیرند. تقریباً هیچ گلی وجود ندارد که دوست داشته باشد توسط باد دمیده شود و وقتی گلها را با محیط خارجی تطبیق می‌دهید، باد می‌تواند فاجعه بار باشد.

5) نیاز آبیاری گیاهان به محل جدید آنها را در نظر بگیرید. اگر تا به حال چند روز گیاهان را در خانه آبیاری کرده‌اید، اکنون که گیاهان در بالکن هستند ممکن است به آبیاری مکرر نیاز داشته باشید. رطوبت خاک را اغلب چک کنید و بیشتر اوقات آبیاری کنید، اما کمتر.

کلام نهایی

حال که این نکات مهم را یاد گرفتید، وقت آن رسیده است که بالکن خود را با گیاهان بیشتر سبز تر کنید و یک جنگل کوچک آپارتمانی برای خود در بالکن درست کنید. نیاز نیست که از وقت خود بزنید و به صورت فیزیکی در گلفروشی حاضر شوید تا گیاه را خریداری کنید. میتوانید با گوشی خود برای خرید گل و گیاه آپارتمانی به صورت اینترنتی به سایت mashreghnews.ir مراجعه کنید تا در سریع ترین زمان ممکن گیاه آپارتمانی خود را درب منزل با بهترین کیفیت تحویل بگیرید.