اجتماعیکسب و کار ایرانیان

لباس مرد عنکبوتی چه جوری درست میشه؟

نکات خرید لباس مرد عنکبوتی یا اسپایدرمن برای کودکان

مرد عنکبوتی یا اسپایدرمن (به : Spider-Man) یک شخصیت خیالی در کتاب‌های منتشر شده توسط است. وی توسط نویسنده و خالق چندین ابرقهرمان معروف مارول و خلق شده‌است. در آن زمان سردبیر مارول، به دلیل نوجوان بودن شخصیت و نیاز به همکار قهرمان بودن نوجوانان، با ورود او به دنیای به عنوان یک کاراکتر مجزا مخالفت کرد.

اما پیتر پارکر را وارد یک کمیک کم فروش مارول بنام فانتزی شگفت‌انگیز کرد و این کمیک رکورد فروش‌ها را شکست، و بالأخره مرد عنکبوتی هم صاحب یک کمیک استریپ مختص به خود به نام «» شد که پس از ۷۰۰ شماره پایان یافت و کمیک استریپی جدید بنام «مرد عنکبوتی برتر» جای او را برای مدتی گرفت و پس از ۳۲ شماره دوباره این سری برگشت.

البته مرد عنکبوتی کمیک استریپ‌های فرعی زیادی تا به حال داشته‌است. سری کمیک استریپ‌های مرد عنکبوتی می‌توان به مرد عنکبوتی نهایی که صاحب یک سریال انیمیشنی بود، مرد عنکبوتی خارق‌العاده، تارهای مرد عنکبوتی و… اشاره کرد.

برای تهیه و اطلاع از قیمت لباس مرد عنکبوتی می توانید به سایت میلی جون مراجعه نمایید.

مردان و زنان عنکبوتی

اسپایدرمیمون دنیای شماره ( 8101 )

اولین حضور در عالم کمیک: شماره 1 از کمیک AMAZING SPIDER-MAN FAMILY

این اسپایدرمن در دنیای میمون ها زندگی میکرد و به همین دلیل «اسپایدر میمون» (SPIDER-MONKEY) نام دارد! او در مقایسه با اسپایدرمن اصلی بی تجربه و مغرور تر بود و دغدغه های زیادی نداشت! او مشکلی هم با کشتن شخصیت های خبیث نداشت و شعارش این بود: “اگر شخصیت های خبیث نمیخواهند اصلاح شوند پس باید بمیرند”! به طور مثال او با دستان خودش «دكتر اكتاویویس» را کشت! توانایی و قدرت های فوق بشری او شبیه اسپایدرمن دنیای اصلی بود. او در رویداد دنیای عنکبوتی کشته شد.

گوئن استیسی دنیای شماره 65 (ملقب به «گوئن عنکبوتی»)

اولین حضور در عالم کمیک: شماره 2 از کمیک “لبه دنیای عنکبوتی” (نوامبر 2014)

در دنیایی دیگر به نام دنیای شماره 65 مارول، «گوئن استیسی» به نیروهای عنکبوتی دست میابد و در عوض پیتر پاركر کشته میشود (در واقع کشته شدن پیتر همچون کشته شدن عمو بن باعث میشود تا گوئن یک قهرمان شود) !!! این داستان در شماره 2 کمیک “لبه دنیای عنکبوتی” روایت شد تا پیش درآمدی باشد بر داستان مهیج “دنیای عنکبوتی” ولی شاید خود مارول هم فکرش را نمی‌کرد که این داستان تا این حد موفق باشد. اما نویسنده آن یعنی «جیسون لاتور» (JASON LATOUR) آنچنان دنیای جالبی را با حضور شخصیت جذاب به نام گوئن عنکبوتی خلق کرد که همگان متعجب شدند.

ضمن اینکه دنیایی که او برای گوئن عنکبوتی خلق کرد هم پتانسیل شگرفی داشت و به همین دلیل مارول تصمیم گرفت سری مجزایی برای این شخصیت خلق کند. گوئن عنکبوتی هم اکنون یکی از محبوب ترین و معروف ترین شخصیت های عنکبوتی مارول است و پس از حضور در انیمیشن تحسین شده “سفر به دنیای عنکبوتی” بر محبوبیتش افزوده شد و زمزمه هایی مبنی بر ساخت یک انیمیشن سینمایی اختصاصی از رویش به گوش میرسد.

اسپایدرمن دنیای MC2

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 32 از کمیک SPIDER-GIRL (می 2001)

گفتیم که دنیای شماره 982 مارول که به دنیای MC2 معروف است در واقع دنیایی است که «می دی پارکر» ملقب به دختر عنکبوتی در آن خلق شد. در این دنیا جسیکا درو به عنوان زن عنکبوتی اریجینال از حرفه ابرقهرمانی بازنشسته شده و ازدواج کرده بود. او صاحب فرزندی شده بود به نام «جرالد درو» که «جری» صدایش میزدند ولی متأسفانه جری به بیماری نادر خونی دچار بود که پزشکان از درمانش عاجز بودند (قدرت های جسیکا به فرزندش آسیب زده بودند).

بنابراین جسیکا مجبور شد آن آزمایشی که باعث شده بود از مسمومیت تشعشعاتی خودش رها بشود رو برای پسرش هم تکرار کرد و در نتیجه او نیز مثل خودش به قدرت های عنکبوتی دست یافت اما جری همچنان بیمار بود و این مساله باعث شد جسیکا و همسرش از هم جدا شوند و جسیکا، جری را به تنهایی بزرگ و برایش از خاطرات قدیمی خودش و همچنین از مرد عنکبوتی بگوید.

در نتیجه جری برای خودش لباس اسپایدرمنی درست کرد و در حالی که بی تجربه بود و باعث مرگ یکی از شرورها شد، به «دارک دویل» برخورد و قبول کرد که توسط او آموزش ببیند. اما مشخص شد استفاده از قدرت های عنکبوتی، بیماری جری را بدتر میکند. لذا مادرش به همراه پیتر پارکر او را متقاعد کردند که اسپایدرمن بودن را کنار بگذارد و به «رید ریچاردز» مراجعه کند تا سلامتی اش را به دست آورد. در هر حال لباسش به رنگ قرمز و سیاه بود و دیزاین بالاتنه مثلثی شکل داشت. لوگوی عنکبوتی اش هم بزرگ بود.

سایت و فروشگاه اینترنتی میلی جون آماده ارسال ست ایفای نقش طرح مرد عنکبوتی با بهترین کیفیت به شما عزیزان می باشد.

مرد عنکبوتی دنیای شماره 311 (سال 1602)

اولین حضور در عالم کمیک: “شماره 1 از کمیک “MARVEL 1602” (نوامبر 2003)

این مرد عنکبوتی مربوط به سال 1602 میلادی میشود و «پیتر پارکوآ» (PETER PARQUAGH) نام دارد. پیتر بچه یتیمی بود که به همراه عمو و زن عموی اسکاتلندی اش زندگی میکرد. او سپس به عنوان دستیار مامور ویژه دربار یعنی «سِر نیکولاس فیوری» مشغول به کار شد. او در طول داستان بارها در معرض گزیده شدن توسط عنکبوت های جورواجور قرار گرفت تا اینکه بالاخره توسط یکی از آنها گزیده شد و به نیروهای عنکبوتی دست یافت. او سپس با کشتی به قاره تازه کشف شده آمریکا رفت و در آنجا عاشق دختری به نام «ویرجینیا دِیر» (که از نظر ظاهری شباهت های فراوانی به «گوئن استیسی» داشت) شد.

تا اینکه مردی به نام «نورمن آزبون» به هویت مخفی او پی برد و ویرجینیا را به قتل رساند. سپس نارمن دستگیر و برای محاکمه به انگلستان فرستاده شد. پیتر هم همراه او رفت تا مانع از فرار احتمالی اش گردد اما در مسیر، کشتی آنها مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفت و در نتیجه یک حادثه صورت نورمن آزبون از شکل و ریخت افتاد و او شبیه به یک “گابلین” شد.

در هر حال، پس از رسیدن پیتر به انگلستان، او ماموریت میابد تا یک تخم دایناسور را به فردی به نام «بارون اکتاویس» برساند او به زودی در میابد که اکتاویس به دنبال انجام آزمایش‌های خطرناکی است که در نهایت او را به یک اختاپوس تبدیل میکند! پیتر در پایان با شکست دادن بارون اختاپوس، لیزارد و گابلین به خانواده اش میپیوندد.

پیتر بنجامین پارکر یا به اختصار پیتر پارکر در طول مدت حضورش در کمیک استریپ با ۹ کاراکتر رابطه عاشقانه داشته‌است. بتی برانت نخستین دختری بود که پیتر از او خوشش آمد او منشی جیمز جونا جیمسون بود؛ ولی ارتباط چندانی بین آن‌ها دیده نشد. در زمان دانشگاه او عاشق بود. او سرانجام بدست به قتل رسید.

سومین شخص مورد علاقه پیتر پارکر بود و بعد ها با او ازدواج کرد ولی در داستان یک روز بیشتر(One More Day)در سال ۲۰۰۵ این ازدواج بهم خورد البته در سری پنجم کمیک‌های مرد عنکبوتی این دو شخصیت دوباره در کنار هم قرار گرفتند. را نمی‌توان علاقه مند به پیتر دانست او بیشتر دوست دختر اسپایدرمن بود او عقیده دارد که پیتر پارکر خسته‌کننده است و عاشق اسپایدرمن است به هرحال اکنون رابطه میان آن‌ها وجود ندارد. ، ، از دیگر معشوقه‌های دیگر پیتر در طول مدت حضورش در کمیک هستند. همچنین یک قهرمان دیگر به نام « هم معشوقه اسپایدرمن است.

بعضی از شخصیت‌های داستان‌های مرد عنکبوتی

دشمنان:

۱- (Chameleon) نخستین حضور در داستان‌های اسپایدرمن: شماره ۱ مجله The Amazing Spider-Man (مارس ۱۹۶۳) خالقین: «» و «» نام واقعی: «دیمیتری اسمردیاکف»

نخستین ابر خبیثی بود که اسپایدرمن با او رو به رو شد. او یک جاسوس روسی است که استعداد خاصی در تغییر قیافه دارد. او در ضمن برادر ناتنی «کریون شکارچی» یکی دیگر از دشمنان کلاسیک اسپایدرمن است و پس از مرگ (موقتی) او سعی کرد از اسپایدرمن انتقام بگیرد. در هر حال آفتاب‌پرست می‌تواند خود را به چهره هر فرد دیگری درآورد و به همین دلیل بارها برای اسپایدرمن یا اطرافیان او پاپوش دوخته‌است!

۲- نخستین حضور در داستان‌های اسپایدرمن: شماره ۲ مجله The Amazing Spider-Man (می ۱۹۶۳) خالقین: «استن لی» و «استیو دیتکو» نام واقعی: «ادریان تومز»

«» (یا «والچر») پیرمردی بود که در رشته تخصص داشت اما پس از خیانت شریک تجاری‌اش به جنایت روی آورد. او یک دستگاه ضد جاذبه و بال‌های کرکس اختراع کرد تا بتواند مثل یک پرنده پرواز کند و به اهداف شوم خود برسد. او اغلب اوقات به دنبال یافتن راهی است تا دوباره جوان شود. (البته خلافکاران دیگری نظیر «بلکی دراگو» نیز در نقش کرکس ظاهر شده و با اسپایدرمن دشمنی کرده‌اند).

۳- (Doctor octopus) نخستین حضور در داستان‌های اسپایدرمن: شماره ۳ مجله The Amazing Spider-Man (ژوئیه ۱۹۶۳) خالقین: «استن لی» و «استیو دیتکو» نام واقعی: «اتو اکتاویس»

«دکتر اختاپوس» یک دانشمند برجسته بود که از چهار در آزمایش‌های خود بهره می‌گرفت اما یک انفجار این بازوها را به بدن او متصل کرد. او یکی از اصلی‌ترین و خطرناک‌ترین دشمنان اسپایدرمن و مقصر مرگ «جورج استیسی» پدر «گوئن استیسی» (عشق سابق و متوفی پیتر پارکر) محسوب می‌شود. دکتر اختاپوس به شدت از اسپایدرمن تنفر دارد و حاضر است برای نابودی او دست به هر کاری بزند. در ضمن او چندین بار و با مشارکت دیگر دشمنان خطرناک اسپایدرمن، گروه موسوم به «شش خبیث» (Sinister Six) را تشکیل داده‌است. بزرگترین اقدام علیه مرد عنکبوتی زمانی که در حال مرگ ذهن و جسم خود را با پیتر عوض کرد و به جای او به عنوان مرد عنکبوتی برتر(Superior Spider-Man) فعالیّت کرد امّا در نهایت پیتر توانست ذهن و جسم خود را پس بگیرد. از لحاظ ، ، برترین دشمن است.

۴- (Sandman) نخستین حضور در داستان‌های اسپایدرمن: شماره ۴ مجله The Amazing Spider-Man (سپتامبر ۱۹۶۳) خالقین: «استن لی» و «استیو دیتکو» نام واقعی: «ویلیام بیکر/فلینت مارکو»

زمانی که یک محکوم فراری در یک ساحل دور افتاده پنهان شده بود،

اگر هنوز این بازی را تجربه نکردهاید از خواندن ادامه این مطلب خودداری کنید.

لیست زیر شامل راهنمای به‌دست آوردن تمامی لباس‌های بازی Spider-Man: Miles Morales و قابلیت‌های آن‌هاست که بخش‌هایی از داستان بازی را لو می‌دهد:

 دو لباس Sportswear Suit و Great Responsibility Suit به‌صورت خودکار در اختیار بازیکن قرار خواهند گرفت.

Homemade Suit

 • از سطح پنج در دسترس خواهد بود.
 • برای ساخت این لباس نیاز به هشت توکن (توکن‌ها با انجام هر فعالیت‌ اصلی یا فرعی در بازی به‌دست می‌آیند) و یک Tech Part (Tech Partها با انجام فعالیت‌های فرعی مانند از بین بردن مخفیگاه‌های دشمنان به‌دست می‌آیند) دارید.
 • قابلیت مخصوص: پرتاب کردن اشیا به سمت دشمنان آسیب بیشتری وارد می‌کند.

T.R.A.C.K Suit

 • از سطح شش در دسترس خواهد بود.
 • برای ساخت این لباس نیاز به ۱۰ توکن و یک Tech Part دارید.
 • قابلیت مخصوص: حملات دشمنان از فواصل دور آسیب کمتری وارد می‌کند.

Animated Suit

 • از سطح هفت در دسترس خواهد بود.
 • برای ساخت این لباس نیاز به ۲۰ توکن و چهار Tech Part دارید.
 • قابلیت مخصوص: دشمنان زمان بیشتری توسط تار عنکبوت گیج می‌مانند.

Into the Spider-Verse Suit

 • از سطح ۱۳ در دسترس خواهد بود.
 • برای ساخت این لباس نیاز به ۱۹ توکن و چهار Tech Part دارید.
 • قابلیت مخصوص: با پوشیدن این لباس تمامی حرکات مایلز در بازی به استایل انیمیشن Into the Spider-Verse در می‌آیند و در مبارزات هم افکت‌های صوتی و انیمیشنی مانند صفحات کمیک بوک در صفحه نشان داده می‌شوند.

Classic suit

 • این لباس با کامل کردن مرحله Time to Rally به‌دست می‌آید.
 • قابلیت مخصوص: از بین بردن اسلحه دشمنان موج بزرگ‌تری تولید می‌کند.

Spider-Training Suit

 • با شروع مجدد بازی (New Game+) این لباس (که در ابتدای بازی تن مایلز است) در دسترس قرار می‌گیرد.
 • برای ساخت این لباس نیاز به ۲۰ توکن و یک Tech Part دارید.
 • قابلیت مخصوص: اگر زودتر از خالی شدن نوار قدرت نامرئی از این حالت خارج شوید، بخشی از باقی‌مانده این نوار، قدرت Venom مایلز را پر خواهد کرد.

لباس‌های زیر با پیش‌روی در داستان بازی در دسترس قرار می‌گیرند و قدرت مخصوصی ندارند.

Uptown Pride Suit

 • با کامل کردن تمام مراحل Friendly Neighborhood Spider-Man این لباس در دسترس قرار می‌گیرد.

مرد عنکبوتی کیست؟

خیلی بعید است که تا به حال اسم مرد عنکبوتی را نشنیده باشید یا چیزی در مورد این شخصیت ندانید. اما در هر صورت، باید گفت که اسپایدرمن با هویت واقعی پیتر پارکر یکی از ابرقهرمانان مارول است.

عمدتاً پیتر پارکر را به شکل یک جوان در حال تحصیل می‌بینیم که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال، همیشه فعالیت‌های قهرمانانه و نجات افرادی که به کمک نیاز دارند جزو اولویت‌های زندگی او هستند. البته این فعالیت‌های ابرقهرمانی گاهی زندگی‌اش را نیز دچار مشکل می‌کنند.

قدرت زیاد، مسئولیت زیاد به همراه دارد.

اوریجین اسپایدرمن

مرد عنکبوتی روی کاور شماره ۱۵ کمیک Amazing Fantasy (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

پیتر پارکر در دوران کودکی پدر و مادر خود را از دست می‌دهد و از همین رو سرپرستی‌اش به عموی او واگذار می‌شود. عمو بن (Ben) به همراه زن عمو می (May) زندگی می‌کند و از پیتر مثل فرزندی که هیچگاه نتوانستند به دنیا بیاورند، مراقبت می‌کنند.

پیتر یک زندگی تقریباً معمولی را تا اواخر دوران تحصیلش تجربه می‌کرد؛ البته کمی سر به‌زیرتر و سر در کتاب‌تر. این روند عادی زندگی پیتر پارکر وقتی تغییر پیدا کرد که یک عنکبوتی رادیواکتیوی او را نیش زد. این نیش باعث شد تا پیتر کم‌کم قدرت‌ها و توانایی‌های جدید به دست بیاورد.

پارکر با قدرت‌ها و توانایی‌های جدیدش تصمیم می‌گیرد تا زندگی‌اش را از این رو به آن رو کند. بنابراین به سراغ مبارزات نمایشی می‌رود تا پولی به جیب بزند. اما هیچ چیز آن طور که در ذهن داشت پیش نرفت.

او روزی یک سارق را می‌بینید که در حال فرار از دست پلیس است اما توجهی به موضوع نمی‌کند و می‌گذارد تا این دزد به مسیر فرار خودش ادامه دهد. کمی بعد، پیتر متوجه یک اتفاق شوم می‌شود؛ عمو بن عزیزش توسط یک سارق کشته شده است! از قضا این سارق همان دزدی بود که پیتر از کمک به دستگیر کردنش سرباززده بود.

با این اتفاق، پیتر پارکر می‌فهمد که با داشتن این قدرت‌ها و توانایی‌ها، مسئولیت سنگینی به روی دوشش قرار دارد. به این ترتیب، پیتر تصمیم می‌گیرد تا یک قهرمان شود و جلوی رقم خوردن چنین اتفاقات تلخی را بگیرد. این طور بود که پیتر پارکر تبدیل شد به مرد عنکبوتی.

قدرت‌ها و توانایی‌های مرد عنکبوتی

آن عنکبوت رادیواکتیوی که پیتر پارکر را نیش زده بود، مسئول به وجود آمدن یک سری جهش‌یافتگی‌ها در بدن پیتر پارکر است. برخی از توانایی‌های پایه ابرقهرمانی مثل قدرت، سرعت، چابکی و بالانس را می‌توان در اسپایدی یافت. از طرف دیگر اسپایدرمن می‌تواند به سطوح مختلف مثل دیوارها بچسبد و از آن‌ها بالا برود. این قابلیت یکی از اولین توانایی‌های مرد عنکبوتی بود که در کمیک‌ها به تصویر کشیده شد و دلیل آن را معرفی کرده‌اند.

اسپایدی همچنین یک نوع حس ششم دارد که نام اسپایدر سنس (Spider-Sense) را روی آن گذاشته‌اند. اسپایدر سنس اجازه می‌دهد تا پیتر پارکر کمی پیش از اتفاق افتادن وقایع و خطرها، متوجه آن‌ها شود. نوعی عامل التیام نیز برای اسپایدرمن تعریف شده است که به او اجازه می‌دهد تا از آسیب‌هایی که می‌بیند و زخم‌هایی که برمی‌دارد سریع‌تر از انسان‌های عادی رهایی یابد.

اما ورای تمام قابلیت‌های فیزیکی، هوش پیتر پارکر نیز یکی از برگ برنده‌هایش است. هوش پیتر را در سطح نوابغ می‌سنجند و همین هوش باعث شده تا در زمینه‌های مختلفی صاحب نظر باشد. به کمک توانایی‌های ذهنی و هوشش، مرد عنکبوتی لباسی طراحی کرده که علاوه بر مخفی کردن هویتش، در فعالیت‌های ابرقهرمانی نیز به کمکش می‌آید. یکی از مهم‌ترین ابزارهای طراحی شده توسط پیتر هم وب شوترهایی (Web-Shooter) هستند که مرد عنکبوتی به مچ دستانش می‌بندد.

به کمک این وب شوترها که ، اسپایدی می‌توان چیزی شبیه به تارهای عنکبوت‌ها شلیک کند. این شلیک‌ها می‌توانند به شکل‌های مختلف و با اهداف متفاوت باشند؛ چه به قصد حمله، چه به قصد دفاع و چه حتی برای تاب خوردن در بین آسمان‌خراش‌های نیویورک

اسپایدرمن خارج از دنیای کمیک‌ها

مرد عنکبوتی یکی از آن شخصیت‌های به شدت مشهور و محبوب کمیک بوکی است و جای تعجب ندارد که متوجه شوید در آثار خیلی زیادی از این شخصیت استفاده شده. تقریباً به هر مدیومی نگاه کنید، چه بازی‌های ویدیویی، چه فیلم‌های سینمایی و چه حتی آثار انیمیشنی، شاهد استفاده از این شخصیت محبوب هستیم؛ حالا چه خودش و چه شخصیت‌های مشعب شده از او.

همچنین از این شخصیت در دنیای سینمایی مارول نیز بهره برده شده است تا اسپایدرمن با بازی تام هالند در کنار شخصیت‌هایی مثل و قرار بگیرد. از مدیوم ویدیو گیم نیز نباید گذشت که مرد عنکبوتی حضوری فعال در آن در طول این سال‌ها داشته؛ از دوران آرکید گرفته تا جدیدترین نسل کنسول‌های بازی. در این بین می‌توان به بازی Marvel’s Spider-Man اشاره کرد که دنباله‌ها و اسپین‌آف‌هایی نیز از آن ساخته شده است.

پرسش‌های متداول در مورد مرد عنکبوتی

نام واقعی مرد عنکبوتی چیست؟

با این که مرد عنکبوتی‌های زیادی در دنیای مارول وجود دارند اما مشهورترین و محبوب‌ترین آن‌ها کسی است که با نام پیتر پارکر شناخته می‌شود.

چه کسانی مرد عنکبوتی را خلق کردند؟

استن لی و استیو دیتکو دو هنرمند افسانه‌ای مارول هستند که به عنوان خالقان شخصیت مرد عنکبوتی در سال ۱۹۶۲ معرفی می‌شوند.