عمومیکسب و کار ایرانیان

کابین دوش شیشه ای در اتاق

با کابین دوش شیشه‌ ای در اتاق خواب حمام کنید

در گذشته برای طراحی زیبای دکوراسیون داخلی خانه، بیشتر به اتاق خواب یا پذیرایی اهمیت می‌دادند. اما در چند سال اخیر حمام و حتی سرویس بهداشتی نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. حمام دوش شیشه‌ای نمونه‌ای از توجه به طراحی داخلی حمام است که این روزها طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. معمولا به دوش شیشه‌ای، حمام شیشه‌ای یا پارتیشن نیز گفته می‌شود و ممکن است اسامی دیگری با همین مفاهیم داشته باشد. استفاده از کابین دوش شیشه‌ای علاوه بر زیبایی بخشیدن به داخل خانه، کاربردهای دیگری نیز دارد که در این مطلب قصد داریم ضمن راهنمای خرید کابین دوش، به این موارد بیشتر اشاره کنیم. ابتدا بد نیست بدانیم که اساسا تعریف حمام شیشه‌ای چیست؟

خرید کابین دوش شیشه ای | قیمت کابین دوش | قیمت کابین دوش جکوزی دار

کابین دوش شیشه‌ای برای اتاق خواب

حمام شیشه‌ای در واقع یک اتاق مستطیل شکل است که در ابعاد مختلف ساخته می‌شود. جنس آن از شیشه بوده و در مدل‌های ساده یا مدل‌های پیشرفته‌تر وجود دارد. برای ساخت آنها غالبا از شیشه‌های خاص خود بهره می‌گیرند. اما چون شیشه‌های سکوریت دوام و ایمنی بسیار بالایی دارند، به همین دلیل کابین دوش شیشه‌ای در اتاق خواب با شیشه سکوریت متقاضیان بیشتری دارد. دور دوشی نام دیگر حمام شیشه‌ای است. ابعاد این نوع کابین‌ها بسته به اینکه به چه صورتی به کار خواهد رفت، متفاوت است. چرا که ممکن است برخی به علت نداشتن فضای کافی به سراغ استفاده از دوش شیشه‌ای بروند و برخی دیگر صرفا به دنبال جنبه‌های زیبایی و طراحی آن باشند.

در کابین دوش شیشه‌ای با شیشه سکوریت از مدل‌های مختلف شیشه استفاده می‌کنند که شامل شیشه مات، ساده، شیشه دودی، برنزی و برخی طرح‌های دیگر است. انتخاب هر کدام از این طرح‌ها بستگی به نوع استفاده از حمام شیشه‌ای خواهد داشت. بنابراین اینگونه نیست که استفاده از این نوع حمام‌ها به علت دید داشتن به داخل حمام کمتر مورد استقبال قرار گیرد. چرا که به راحتی می‌توان به استفاده از یک شیشه مات این مشکل را برطرف کرد.

ضمن آنکه در حمام شیشه‌ای با شیشه سکوریت در اتاق خواب معمولا ضخامت و جنس شیشه به حدی بوده که حتی می‌توان آن را با برخی فلزات مقایسه کرد. شیشه سکوریت طی یک عملیات حرارتی در مقابل گرما قرار گرفته و به همین دلیل جنس آن بسیار ضخیم و مقاوم است. از این نوع شیشه غالبا به عنوان درب فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و ادارات مختلف نیز استفاده می‌کنند. از همین رو نباید نگران مقاومت یا احیانا شکستن آنها باشیم. درب دوش شیشه‌ای نیز در مدل‌ها و اشکال گوناگون وجود دارد.

به عنوان مثال، درب لولایی یا درب کشویی از جمله درب‌های پرطرفدار به شمار می‌روند. اگر در خصوص نفوذ آب به بیرون ابهام دارید، باید گفت که طراحی این نوع از حمام‌ها به گونه‌ای بوده که هیچگونه آبی به بیرون نفوذ نخواهد کرد. چرا که همانند حمام معمولی در داخل کابین، آب به داخل لوله هدایت خواهد شد. استفاده از دوش شیشه‌ای به گونه‌ای است که حتی می‌توان در داخل اتاق خواب یا هر مکان دیگر در داخل خانه از آن استفاده کرد. بدون آنکه نگران نفوذ آب به بیرون یا موارد دیگر بود. در یک تعریف ساده می‌توان کابین دوش شیشه‌ای را همان حمام‌های معمولی دانست. با این تفاوت که در این نوع از حمام‌ها شما می‌توانید از نور و همچنین هوای بیرون استفاده نیز استفاده کنید.

مزایایی که در حمام‌های ساده و قدیمی به علت وجود دیوار و سقف وجود ندارد. هر چند که برخی از دوش‌های شیشه‌ای نیز ممکن است سقف داشته و از سقف خانه استفاده کنند که این مساله بستگی به فردی دارد که از آن استفاده می‌کند. اکنون که به تعریف و چیستی کابین دوش شیشه‌ای اشاره کردیم، بهتر است بدانیم که مزایای استفاده از آن چیست و چرا روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

 مزایای استفاده از کابین دوش شیشه‌ای با شیشه سکوریت

طبیعتا استفاده از هر محصول خاصی دارای مزایا و شاید معایب خاص خود باشد. استفاده از این نوع حمام‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما در اینجا قصد داریم به مزایایی اشاره کنیم که نشان می‌دهد چرا استفاده از آنها روز به روز در حال افزایش است.

راحتی و سهولت استفاده از کابین شیشه ای

طراحی و معماری داخلی خانه‌ها روز به روز به سمتی می‌رود که در آنها به راحتی و سهولت افراد داخل خانه توجه بیشتری می‌شود. کابین دوش شیشه‌ای نیز دقیقا این خاصیت و کاربرد را برای استفاده‌ کنندگان خواهد داشت. چرا که شما می‌توانید در بسیاری از فضاهای دلخواه داخل خانه از آن استفاده کنید تا آنکه بخواهید همیشه به قسمت خاصی از خانه مراجعه کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما قصد دارید فقط در اتاق خواب خود به حمام بروید و این در حالی است که حمام شما در نقطه دیگری قرار دارد. با استفاده از این نوع از حمام‌ها اینگونه مشکلات برطرف خواهد شد. با این حال، می‌توان از آن در داخل خود حمام اصلی و در بخشی از آن استفاده کرد.

راحتی و سهولت ساخت و نصب پارتیشن شیشه ای حمام

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از دوش شیشه‌ای قابلیت آسان در ساخت است. برای یک لحظه تصور کنید که ساخت یک حمام واقعی تا چه اندازه دردسر خواهد داشت؟ اگر شما از طراحی حمام سنتی خود راضی نباشید، تغییر دادن آن تا چه حد امکان‌پذیر خواهد بود؟ قطعا تغییر در حمام‌های سنتی کاری بسیار سخت و حتی در واحدهای آپارتمانی ممکن است نشدنی باشد. با این حال، در کابین دوش اینگونه نیست و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید نسبت به تغییرات مورد دلخواه خود اقدام کنید.

کاهش هزینه‌ها

در به کار بردن کابین دوش شیشه‌ای شما هزینه بسیار کمتری را نسبت به ساخت حمام سنتی متحمل خواهید شد و به نظرم این مساله شاید نیاز به توضیح چندانی نداشته باشد و تنها کافی است کمی نحوه ساخت هر دو را در ذهن تجسم کنیم. اما علاوه بر کم بودن هزینه ساخت، استفاده از کابین دوش شیشه‌ای معمولا با کاهش اتلاف انرژی نیز تا حد قابل توجهی همراه است. به نحوی که نیاز کمتری به زمان مورد انتظار جهت گرم شدن فضای داخل حمام خواهید داشت.

در خصوص امکانات داخل کابین نیز باید گفت می‌توان از مدل‌های بسیار ساده تا مدل‌های بسیار مدرن همراه با امکانات پیشرفته استفاده کرد و این مساله بستگی به انتظار شما از حمام خواهد داشت. برخی از آنها صرفا دارای یک دوش ساده هستند. اما برخی دیگر از امکاناتی مانند وجود نورپردازی، کنترل‌گر دما و سیستم تهویه مطبوع بهره می‌برند. هر چند که طبیعتا استفاده از اینگونه امکانات بر قیمت کابین دوش شیشه‌ای تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

زیبایی در دکوراسیون داخلی

در ابتدا اشاره شد که بسیاری از افراد صرفا بخاطر بهتر کردن طراحی و دکوراسیون داخلی منازل از این نوع حمام‌ها استفاده می‌کنند. چرا که یکی از سازه‌های مدرن به کار رفته در معماری‌های جدید به شمار می‌رود که با استفاده از آن می‌توان به دکوراسیون خانه، لوکس بودن و مدرن بودن را بخشید. البته انواع مختلف کابین دوش شیشه‌ای با شیشه سکوریت وجود دارد که هر کدام از آنها ممکن است به لحاظ زیبایی دارای تفاوت‌هایی باشند. اما قطعا نسبت به مدل‌های قدیمی استفاده از این نوع مدل‌ها زیبایی بیشتری به فضای خانه خواهد بخشید.

نظافت بیشتر و بهتر

بحث نظافت حمام همواره یکی از دردسرهای اصلی افراد در داخل خانه است. از آنجا که امکان دارد چندین فرد مختلف از حمام استفاده کنند، از همین رو امکان گسترش برخی بیماری‌ها مانند بیماری‌های پوستی بیشتر می‌شود. چرا که فضای داخلی حمام سنتی به گونه‌ای بوده که امکان رشد و تکثیر باکتری‌ها و میکروب‌های مختلف در آن بیشتر وجود دارد. به عنوان مثال، در بسیاری از موارد امکان دارد بخش‌هایی از دیوار، سقف یا کف حمام دچار ترک شده و به محلی برای جمع شدن میکروب‌ها تبدیل شده باشند. گذشته از این نظافت آنها معمولا زمان بیشتری نسبت به کابین دوش شیشه‌ای خواهد برد.

استفاده بهتر از فضا

در بحث دکوراسیون داخلی چگونگی استفاده از فضای در دسترس اهمیت بسیار زیادی دارد. این مساله خصوصا در منازل آپارتمانی که دسترسی کمتری به فضای بزرگ دارند بیشتر خود را نشان می‌دهد. از این رو باید تلاش شود تا به صورت کاملا بهینه از فضای موجود استفاده کرد. هنگامی که بخش حمام و سرویس بهداشتی می‌رسیم این کمبود فضا بیشتر از هر بخش دیگر از خانه خود را نشان خواهد داد. به گونه‌ای که در بسیاری از موارد حمام و سرویس بهداشتی واحدهای آپارتمانی بسیار کوچک و حتی با هم ساخته می‌شوند.

یکی از بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از فضا در کنار حفظ زیبایی، استفاده از کابین دوش شیشه‌ای با شیشه سکوریت است. از آنجا که می‌توان کابین دوش را باز و بسته کرد، به همین دلیل با دست باز می‌توان نسبت به استفاده بهینه از فضای موجود اقدام کرد.

حفظ حریم خصوصی

همانطور که گفته شد از دوش شیشه‌ای حتی می‌توان در داخل حمام اصلی و در بخشی از آن استفاده کرد. در بسیاری از اوقات امکان دارد که دو فرد به صورت همزمان بخواهند از حمام استفاده کنند. این کار با وجود داشتن یک کابین دوش شیشه‌ای کاملا امکان‌پذیر خواهد بود. به گونه‌ای که حریم خصوصی افراد نیز به طور کامل رعایت شود. در این خصوص می‌توان از شیشه سکوریت مات یا انواع دیگر از آن فضای داخل قابل مشاهده نیست، استفاده کرد. با این حال، به طور کلی نگرانی خاصی جهت حفظ حریم خصوصی افراد در استفاده از کابین دوش شیشه‌ای وجود ندارد.