فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانیان

دانلود رایگان کتاب ترک آسان سیگار آلن کار pdf

نقد و بررسی کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار + لینک دانلود مقاله

حالا دیگر کمتر کسی وجود دارد که از مضرات سیگار باخبر نباشد ولی همچنان بسیاری از افراد سیگار می‌کشند و با اینکه قصد دارند سیگار کشیدن را ترک کنند اما موفق به این کار نمی‌شوند و یا پس از مدتی مجدد به کشیدن سیگار روی می‌آورند. دلایل بسیاری وجود دارد که افراد به سراغ سیگار می‌روند ولی بسیار از آن‌ها می‌ترسند زندگی پس از ترک سیگار برایشان جذابیتی نداشته باشد و از روزمرگی خسته شوند. آلن کار در کتاب خود تلاش کرده است تا روشی را برای ترک سیگار معرفی کند که بسیاری از افراد تاکنون از آن نتیجه گرفته‌اند.

دانلود pdf کتاب صوتی ترک آسان سیگار نوشته‌ی آلن کار را در سایت دهکده لینکز برایتان گذاشته ایم. این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب ترک سیگار در جهان شناخته شده و دربردارنده‌ی شیوه‌ها و راهکارهایی است که به شما کمک می‌کند در کمترین زمان و به راحتی سیگار را ترک نمایید. افراد مشهور و برجسته‌ای مثل دیوید کامرون، پینک (خواننده)، ریچارد برانسون (بنیانگذار گروه ویرجین) و 30 میلیون نفر دیگر به وسیله این کتاب توانسته‌اند اعتیاد به سیگار را ترک کنند.

کتاب صوتی ترک آسان سیگار (The Easy Way to Stop Smoking)، از ضرر و زیان‌های سیگار با شما سخن نمی‌گوید، زیرا تمام این نکات را کم و بیش اغلب مردم می‌دانند و با آن آشنا هستند. بلکه بدون حاشیه به سراغ شیوه‌های آسان ترک سیگار می‌رود.

آیا روشی وجود دارد که آسان، سریع و دائمی بتوانید از شر سیگار آزاد شوید و پس از ترک کردن آن احساس فقدان و از دست دادن چیزی به سراغ‌تان نیاید؟ آیا می‌خواهید بعد از اینکه سیگار را ترک کردید به جای اینکه احساس عدم رضایت از رویدادهای روزمره به سراغ‌تان بیاید، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و از زندگی بیشتر لذت ببرید و زندگی مملو از شادی داشته باشید. این کتاب صوتی به شما کمک می‌کند زندگی سرشار از آرامش و بدون دغدغه‌ی سیگار کشیدن را تجربه کنید.

هدف آلن کار (Allen Carr) از نگارش این کتاب، این بود که به انسان‌هایی که می‌خواهند سیگار را ترک کنند، یاری برساند. او بهترین روش ترک سیگار که اشخاص بسیاری از آن استفاده کرده‌اند و جواب گرفته‌اند، را به شما معرفی می‌کند. شیوه‌ای که با آن حس فقدان، کلافگی و افسردگی بعد از ترک سیگار را احساس نمی‌کنید. همه‌ی افراد نگران این موضوع هستند که پس از ترک سیگار جهان برایشان بی‌معنا شود و دیگر از گشت و گذار و بیرون رفتن با دوستان یا خوردن یک شام خوشمزه لذت نبرند، از اعماق وجود خوشحال نباشند یا دیگر مثل قبل نتوانند تمرکز کنند و نتوانند در برابر فشارهای روحی و روانی غلبه کنند.

نویسنده در کتاب صوتی ترک آسان سیگار از انگیزه و هدف سیگار کشیدن در انسان‌ها سخن می‌گوید و اینکه چه می‌شود که افراد یک نخ سیگار از پاکت برمی‌دارند و روشن می‌کنند. اینکه انسان چرا هوس سیگار می‌کند و نیازمند آن می‌شود، این نیاز از کجا می‌آید و چگونه می‌توان با آن روبه‌رو شد و بر آن غلبه کرد؟

بانک کتاب pdf | دانلود pdf کتاب درسی | دانلود رایگان پرفروش ترین کتاب های جهان

درباره کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

آلن کار که خود پس از ۳۳ سال مصرف سیگار یک روز تصمیم گرفته است سیگار کشیدن را ترک کند و با موفقیت این کار را انجام داده است، تصمیم گرفته است تا با نوشتن یک کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار را در اختیار دیگران قرار دهد. نویسنده در این کتاب با شما از مضرات و خطرات مصرف سیگار صحبت نمی‌کند زیرا اکثر مصرف کنندگان سیگار امروز از این مضرات باخبر هستند و دلایل آنها برای عدم ترک سیگار بی‌اطلاعی از مضرات آن نیست. نویسنده یکراست به سراغ معرفی آسان‌ترین روش ترک سیگار می‌رود.

آلن کار در کتاب خود درباره‌ی انگیزه و هدف افراد از کشیدن سیگار می‌گوید و اینکه چگونه و به چه دلایلی افراد تصمیم می‌گیرند تا به سراغ سیگار بروند. اون توضیح می‌دهد که چرا برخی افراد بارها به خود و اطرافیان قول می‌دهند که سیگار را ترک کنند ولی با اولین اتفاق مجدد به سراغ کشیدن سیگار می‌روند. نویسنده که خود اکنون یکی از مشهورترین مراکز ترک سیگار در دنیا را دارد که تاکنون بیش از ۳۰ میلیون نفر را کمک کرده است تا کشیدن سیگار را ترک کنند، با هدف کمک کردن به افراد برای ترک آسان سیگار این کتاب را نوشته است. او در کتاب خود روشی را که به افراد بسیاری کمک کرده تا سیگار کشیدن را ترک کنند ارائه می‌کند. روشی که با استفاده از آن افراد دچار افسردگی و کلافگی پس از ترک سیگار نمی‌شوند.

بسیاری از افراد به این دلیل به سراغ ترک سیگار نمی‌روند که می‌ترسند پس از ترک سیگار زندگی آن‌ها خسته‌کننده شود و نتوانند مانند قبل تمرکز کنند و یا در مقابل فشارهای روانی مقاومت کنند. آلن کار در کتاب خود به این موضوعات پرداخته است و باتوجه به اینکه به افراد زیادی کمک کرده است تا آنها نیز سیگار را ترک کنند، تجربیات خوبی در این زمینه دارد. شما می‌توانید کتاب الکترونیکی ترک آسان سیگار به روش آلن کار را از طریق وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو تهیه کنید. همچنین می‌تواند کتاب صوتی خلاصه‌ی این اثر را نیز در اپلیکیشن رایگان فیدیبو بشنوید.

درباره آلن کار نویسنده کتاب ترک آسان سیگار

آلن کار یک نویسنده‌ی انگلیسی زاده‌ی ۱۹۳۴ در شهر لندن است که در نوامبر سال ۲۰۰۶ میلادی در سن ۷۲ سالگی درگذشت. او کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی روانشناسی و ترک اعتیاد منتشر کرده است که کتاب ترک آسان سیگار او تاکنون به بیش از ۳۸ زبان مختلف ترجمه شده و در ۵۷ کشور منتشر شده است که جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان بوده است.

او که پس از ۳۳ سال مصرف روزانه بیش از ۱۰۰ نخ سیگار موفق شد تا در سن ۴۸ سالگی سیگار را ترک کند، مدیر یکی از مشهورترین و برجسته‌ترین مراکز ترک سیگار در دنیا بود که به میلیون‌ها انسان کمک کرده بود تا خود را از بند سیگار، الکل و اضافه‌وزن رها کنند. در میان افرادی که آلن کار برای ترک سیگار به آنها کمک کرده است اسامی افرادی مشهوری همچون دیوید کامرون، پینک و ریچارد رانسون به چشم می‌خورد.

ترجمه‌ی کتاب ترک آسان سیگار

کتاب ترک آسان سیگار برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ به زبان انگلیسی منتشر شد و پس از آن به بیش از ۳۸ زبان مختلف از جمله فارسی، عربی، اسپانیایی و روسی ترجمه شده و در ۵۷ کشور جهان به چاپ رسیده است. در ایران نیز این کتاب توسط مترجمین مختلفی به فارسی برگردانده شده است. شما می‌توانید نسخه الکترونیکی PDF این کتاب را به زبان فارسی با ترجمه‌ی افسانه درویشی و کاووس نویدان در وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو مطالعه کنید. همچنین کتاب صوتی این اثر نیز در وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو در دسترس شما قرار دارد.

کتاب ترک آسان سیگار برای چه کسانی مناسب است؟

امروزه که جوامع با انواع مختلفی از مواد مخدر و روانگردان مواجه هستند، بیشتر تبلیغات روی جلوگیری از مصرف مخدر و روانگردان تمرکز می‌کنند و کمتر به سیگار پرداخته می‌شود. از طرفی سود سرشاری که نصیب کارخانجات تولید سیگار می‌شود باعث شده تا تصمیم‌گیری درمورد کشیدن یا نکشیدن سیگار به عهده‌ی مصرف‌کننده باشد.

از این رو مطالعه‌ی این کتاب را به تمامی افرادی که تاکنون موفق به ترک سیگار نشدند و بارها تلاش آنها با شکست مواجه شده پیشنهاد می‌شود. همچنین مطالعه‌ی این کتاب برای افراد غیرسیگار نیز می‌تواند مفید باشد تا دلایل گرایش افراد به سیگار را بدانند و یا بتوانند به اطرافیان خود کمک کنند.

بخشی از کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

در بخشی از کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار می‌خوانیم

به همسرم قول دادم زمانی که باردار شود سیگار را ترک کنم. اما این کار را نکردم. به او گفتم وقتی فرزندمان به دنیا بیاید سیگار را ترک می‌کنم. اما اولین کاری که پس از تولد فرزندم انجام دادم روشن کردن یک سیگار بزرگ و ضخیم بود. در حقیقت همه‌چیز آن‌قدر بد شد که فراموش کردم سیگار را ترک کنم. در کمال ناامیدی تصمیم گرفتم تا پایان عمرم همچنان سیگاری باقی بمانم.

در ژانویه ی ۲۰۰۱ به درد وحشتناک ورم لوزه مبتلا شدم. هر کسی که این درد را تجربه کرده باشد می‌داند چه درد آزاردهنده‌ای دارد. نمی‌توانستم چیزی بخورم، حرف بزنم، به راحتی نفس بکشم و یا چیزی قورت بدهم. چه برسد به اينکه سیگار بکشم. برای اولین بار پس از گذشت بیش از بیست سال، تمام روز را بدون سیگار گذراندم، بدون اینکه سرم منفجر شود زمین همچنان به گردش خود به دور خورشید ادامه داد و جهان هم پیش چشمانم در حفره‌ی سیاهی فرونرفت، ناپدید نشد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد!

اشتباه کردم که در این مورد با همسرم صحبت کردم. او بی‌درنگ پیشنهاد داد به فکر شرکت در سمینار «روش آسان ترک سیگار» آلن کار باشم. او اندکی پیش از ازدواجمان در سال ۱۹۹۲ با خواندن چاپ اول این کتاب، سیگار را ترک کرده بود. او زنی بافکر، شگفت انگیز و محتاط بود.

هرگز برای ترک سیگار به من فشار نیاورد و مرا تهدید به ترک نکرد. می‌دانست که بالاخره یک روز حاضر می‌شوم سیگار را ترک کنم و برای هميشه به خاطر پیشنهاد شرکت در آن سمینا، مدیون و سپاسگزارش خواهم بود. البته باید بگویم پس از کشمکش شدید ذهنی و با وجود داروهای مسکن و کاهش دهنده‌های درد حاضر به شرکت در سمینار شدم.

آلن کار را بیشتر بشناسیم:

در حال حاضر آلن کار، مدیر یکی از مشهورترین و برجسته‌ترین مراکز ترک سیگار در دنیاست. او شخصی است که در 30 سال زندگی خود در هر روز حدود 100 نخ سیگار مصرف کرده است. اما در یکی از روزها در سن 48 سالگی تصمیم می‌گیرد که خود را از شر سیگار رها کند و در این راه، آسان‌ترین شیوه ترک سیگار را می‌یابد. او و مراکزش که به نام آسان‌ترین روش ترک سیگار معروف هستند تا به حال به بیش از 30 میلیون نفر یاری رسانده‌اند تا خودشان را از بند سیگار، الکل و وزن بالا رها کنند.

منبع : www.scienceopen.com