علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

ماسک سفیده تخمه مرغ برای چاقی صورت

انواع ماسک سفیده تخم مرغ برای چاقی و رفع چروک های پوست

در این مطلب با شما درباره فواید ماسک سفیده تخم مرغ صحبت کرده ایم. امیدواریم که مفید واقع شده و مورد استفاده قرار بگیرد. دوستان عزیز برای احتیاط، قبل از اینکه ماسکی را بر روی پوست صورت و بخش های حساس بدنتان امتحان کنید، با تست کردن بخش کوچکی از ماسک بر روی پوست مچ دست یا بازو به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از نداشتن آلرژی و حساسیت نسبت به آن ماسک اطمینان حاصل کنید. نشانه های حساسیت در بیشتر موارد بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت بروز خواهند کرد.

حتما در ترکیب بسیاری از ماسک های مختلف با سفیده و زرده تخم مرغ روبرو شده اید اما به راستی تفاوت این دو بخش تخم مرغ در چه چیزی ست؟ سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و پوست شما را هیدراته و آبرسانی می کند. بعد از استفاده از ماسک های حاوی سفیده تخم مرغ پوست کمی خشک می شود زیرا این بخش از تخم مرغ چربی پوست شما را کاهش می دهد و بیشتر به درد پوست های چرب می خورد. برعکس سفیده، زرده تخم مرغ سرشار از چربی و کلسترول است و بهترین گزینه برای پوست های خشک بعد از رژیم لاغری است زیرا خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارد و موجب نرمی و لطیف شدن پوست صورت شما می شود. پس از استفاده ماسک سفیده تخم مرغ از یک نرم کننده استفاده کنید تا خشکی پوست برطرف شود.

برنامه رژیم لاغری | برنامه رژیم لاغری یک ماهه رایگان | دکتر رژیم لاغری نی نی سایت

ماسک سفیده تخم مرغ و دستمال کاغذی

برای درست کردن ماسک به سفیده تخم مرغ و دستمال حوله‌ای نیاز دارید. می توانید به جای دستمال حوله‌ ای از دستمال های رولی یا لوله ای هم استفاده کنید. ماسک سفیده و دستمال یکی از بهترین ماسک هایی ست که می توانید برای رفع جوش های سرسیاه از آن استفاده کنید. این ماسک پوست شما را لایه برداری می کند و آلودگی های آن را از بین می برد.

طرز تهیه

پوست صورت تان را بشویید و خشک نمایید تا آماده شود. یک سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و درون یک ظرف بریزید. با استفاده از یک برس آرایشی سفیده را بر روی پوست صورت خود بمالید. سپس با چند دستمال کاغذی لایه ای ایجاد کرده و روی سفیده را پوشش دهید. حالا باید دوباره این کار را انجام دهید یعنی زمانی که دستمال از خیسی درآمد و خشک شد، دوباره روی دستمال سفیده تخم مرغ بمالید و یک لایه دستمال دیگر قرار دهید. برای تاثیر بهتر می توانید این کار را ۲ مرتبه دیگر هم انجام دهید و بعد از خشک شدن دستمال دوباره سفیده بزنید. بعد از خشک شدن آخرین لایه دستمال، ماسک را به آهستگی از روی پوست صورت خود بردارید. پوست خود را به آرامی بشویید و خشک کنید، بهتر است بعد از ماسک کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.

چند بار ؟

ماسک سفیده تخم مرغ و دستمال منافذ پوست شما را پاکسازی کرده و جوش های سرسیاه آن را از بین می برد. این ماسک را می توانید هفته ای ۱ بار استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب

برای درست کردن این ماسک به سفیده تخم مرغ و گلاب نیاز دارید. ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب برای سفت شدن پوست صورت و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست مناسب است. گلاب پوست شما را احیا می کند و به آن نشاط و شادابی می بخشد. گلاب یک مرطوب کننده و آبرسان طبیعی برای پوست است و با ترکیب سفیده به یک جوان کننده و رفع کننده انواع مشکلات پوستی تبدیل می شود.

طرز تهیه

سفیده یک تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و درون یک کاسه بریزید. ۱ قاشق چای خوری گلاب به آن افزوده و خوب ترکیب کنید تا یکدست شود. ترکیب به دست آمده را با استفاده از یک پد پنبه‌ ای بر روی پوست صورت خود بمالید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا مواد مغذی ماسک جذب پوست شما شود. بعد از سپری شدن این زمان، صورت خود را شسته و به آرامی با یک حوله نرم خشک کنید. حال با استفاده از یک مرطوب‌ کننده، مراقبت لازم برای پوست خود را انجام دهید.

چند بار ؟

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب، پوست شما را پاک و تمیز می کند. این ماسک جوانی و طراوت را به پوست شما هدیه داده و پوست شما را سفت و محکم می کند. این ماسک را می توانید ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده نمایید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ به همراه زردچوبه

برای درست کردن این ماسک به سفیده تخم مرغ، زردچوبه و آب پرتقال نیاز دارید. ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه برای رفع لک ها و روشن شدن پوست مفید است. پرتقال پوست شما را یکدست می کند و به عنوان یک لایه بردار و سفید کننده ی طبیعی شناخته می شود. به جای آب پرتقال می توانید از آب لیمو هم استفاده کنید.

طرز تهیه

یک سفیده را از زرده جدا کنید و آنقدر هم بزنید تا کمی حالت سفتی به خود بگیرد. سپس ۱ قاشق چای خوری زردچوبه و ۱ قاشق چای خوری آب پرتقال به سفیده اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شود. ترکیب به دست آمده را با استفاده از یک برس آرایشی بر روی پوست صورت خود مالیده و آغشته کنید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا ماسک تاثیر خود را بر روی پوست شما بگذارد. بعد از سپری شدن این زمان، صورت خود را شسته و به آرامی با پارچه یا حوله ای نرم خشک کنید. بهتر است بعد از ماسک از یک کرم استفاده نمایید.

چند بار ؟

ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه برای افرادی که پوستی یکدست و درخشان می خواهند مناسب است و در رفع لک های پوستی تاثیر دارد. این ماسک را می توانید ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده نمایید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ به همراه بابونه

برای درست کردن این ماسک به سفیده تخم مرغ، چای بابونه و ژل آلوئه ورا نیاز دارید. این ماسک دارای خاصیت تسکین دهنده و آرام کننده پوست است و برای افرادی که پوست های حساس دارند گزینه ی مناسبی ست. ژل آلوئه ورا التهاب پوست و قرمزی آن را کاهش می دهد و یک پاک کننده طبیعی محسوب می شود. دامنه ی خواص چای بابونه برای پوست بسیار گسترده است. این چای گیاهی خاصیت ضدالتهابی دارد و برای رفع آکنه، جوانسازی و رفع تیرگی پوست استفاده می شود.

طرز تهیه

سفیده یک تخم مرغ را از زرده جدا کنید و در یک کاسه کوچک بریزید. داخل قوری آب جوش بریزید و گل بابونه را به آن اضافه کنید. بعد از چند دقیقه چای بابونه حاضر است. زمانی که کاملا خنک شد ۱ قاشق چای خوری از آن را بردارید و به همراه ۱ قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا به سفیده اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. ترکیب به دست آمده را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید تا مواد مغذی ماسک جذب پوست شما شود. بعد از سپری شدن این زمان، صورت خود را با آب سرد شسته و به آرامی خشک کنید.

چند بار ؟

این ماسک تسکین دهنده است و برای افرادی که پوست هایی حساس با التهاب خفیف دارند موثر بوده و قرمزی پوستشان را کاهش می دهد. بهتر است از این ماسک برای آفتاب سوختگی و التهاب های شدید استفاده نکنید. این ماسک را می توانید ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ به همراه جوی دوسر

برای درست کردن این ماسک به سفیده تخم مرغ، عسل و جوی دوسر نیاز دارید. این ماسک برای همه پوست ها مناسب است و یکی از ماسک های موثر برای رفع چین و چروک پوست به شمار می رود. جوی دوسر یک مرطوب کننده طبیعی پوست است و علاوه بر این، چربی اضافه پوست را جذب کرده و موجب کاهش بروز آکنه می شود. سفیده تخم مرغ موجود در این ماسک پوست شما را سفت کرده و جوان می سازد. عسل پوست را لایه برداری و پاکسازی می کند.

طرز تهیه

۱ عدد سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کرده و درون کاسه ای کوچک بریزید. ۱ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری جوی دوسر به سفیده اضافه کنید و خوب همه مواد را مخلوط نمایید. ترکیب به دست آمده را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت و گردنتان قرار دهید. پس از سپری شدن این زمان، پنبه ای را به آب گرم آغشته و ماسک را با استفاده از این پنبه پاک کنید. توصیه می شود بعد از پاک کردن ماسک، از مرطوب کننده مناسب پوست تان استفاده کنید.

چند بار ؟

ماسک سفیده تخم مرغ و جوی دوسر یک ماسک چندکاره است و می توانید برای شادابی پوست خود از آن استفاده کنید. این ماسک را می توانید ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده نمایید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

سفیده تخم مرغ و انواع پوست

سفیده تخم مرغ سرشار از مواد مغذی ست و به درخشان شدن و روشن شدن پوست صورت شما کمک می کند. سفیده تخم مرغ برای انواع پوست ها قابل استفاده است و به شادابی صورت شما کمک می کند. اگر پوستی خشک دارید سفیده تخم مرغ را با آووکادوی له شده ترکیب و استفاده کنید. اگر پوست شما چرب است بهتر است آبلیمو و عسل را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید. برای پوست های حساس آن را با ماست طبیعی و ارگانیک مخلوط کنید. افرادی که پوست نرمالی دارند می توانند برای ماسک سفیده از آب هویج و شیر کمک بگیرند.

ماسک سفیده تخم مرغ مخصوص پوست چرب

برای درست کردن ماسک مخصوص پوست چرب به سفیده جدا شده ی یک تخم مرغ و آب نصف لیموترش نیاز دارید. پوست اطراف چشم ها و دهان حساس و خشک تر از بخش های دیگر صورت است پس این ماسک را در این نواحی قرار ندهید. ماسک سفیده تخم مرغ و آبلیمو گزینه ای عالی برای پوست های چرب است و موجب کاهش چربی و سبوم پوست شما می شود.

طرز تهیه

برای شروع، سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا روی آن کمی کف کند. سپس آب لیمو ترش را به آن بیافزایید. ماسک را بر روی پوست صورت خود مالیده و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا مواد مغذی ماسک جذب صورت شما شود. بعد از سپری شدن این زمان، پوست صورت خود را با آب گرم بشویید و نرم کننده استفاده کنید.

چند بار ؟

ماسک سفیده تخم مرغ و آبلیمو موجب بهبود رنگ، لایه برداری، سفت شدن و کاهش چربی در سطح پوست می شود. این ماسک را می توانید ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده نمایید و از نتیجه ی آن لذت ببرید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ مخصوص پوست خشک

برای درست کردن ماسک مخصوص پوست خشک به سفیده تخم مرغ، شیر، عسل و آووکادو نیاز دارید. ترکیب سفیده تخم مرغ و شیر و آووکادو یکی از بهترین ترکیبات برای پوست های خشک است زیرا پوست شما را تقویت و مرطوب می کند. از آووکادو در بسیاری از محصولات جوانسازی و پاکسازی پوست، رفع چین و چروک، بهبود آفتاب سوختگی و کرم های مرطوب کننده استفاده می شود.

طرز تهیه

برای شروع سفیده یک تخم مرغ را از زرده ی آن جدا نمایید. حال سفیده را هم بزنید تا روی آن کمی کف کند. ۱/۴ میوه آووکادو را از پوسته اش خارج کرده و له کنید. آووکادو له شده را به همراه ۱ قاشق غذا خوری عسل و ۱ قاشق غذا خوری شیر به سفیده تخم مرغ کف کرده اضافه کنید و به خوبی ترکیب کنید تا مخلوطی یک دست به وجود بیاید. ترکیب به دست آمده را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید تا مواد مغذی آن به خوبی جذب شود. بعد از سپری شدن این زمان پوست صورت خود را با آب گرم شسته و خشک کنید.

چند بار ؟

این ماسک درخشندگی و شادابی را به پوست های خشک و بدون طراوت برمی گرداند و به دلیل وجود آووکادو موجب افزایش سطح رطوبت پوست و جوانی آن می شود. می توانید ماسک سفیده تخم مرغ و آووکادو را ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

حتما شما نیز حداقل یک بار آرزو کرده‌اید که چهرتان مانند یک سلبریتی هالیوودی، تراشیده و زیبا باشد. اگر عکس‌های قبل و بعد از شهرت بسیاری از این افراد را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها نیز مانند بسیاری از افراد، چهره‌ای عادی داشته‌اند. یکی از کارهای مهمی که این سلبریتی‌ها برای زیبایی صورت خود به کار می‌برند، متناسب‌سازی آن است. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد چهره خود را به دست جراحان زیبایی می‌سپارند، این است که فکر می‌کنند برای داشتن چهره‌ای متناسب و تراشیده، حتما باید جراحی‌های دردناک و هزینه‌بر پلاستیک را انجام دهند.

شما می‌توانید بدون صرف هزینه زیادی و تنها با استفاده از چند ماسک خانگی ساده، گونه‌های خود را برجسته‌تر و چین و چروک‌های پوستتان را از بین ببرید و صورت خود را متناسب‌تر از پیش بکنید. ماسک‌های خانگی مانند می‌توانند مشکل لاغری صورت افراد پس از کاهش وزن را نیز حل کنند. با رادیومدا همراه باشید تا قبل از خرید ماسک صورت ، راه حل پر کردن صورت با ماسک سفیده تخم مرغ را به شما آموزش دهیم.

سفیده تخم مرغ، یکی از غنی‌ترین گزینه‌ها برای چاقی صورت

یکی از معمول‌ترین موادغذایی برای صبحانه یعنی تخم مرغ را در ماسک‌های صورت استفاده کنید و معنای اکسیر زیبایی را درک کنید. تخم مرغ، یکی از غنی‌ترین منابع برای تامین پروتئین شناخته می‌شود؛ زیرا حاوی تمامی اسید آمینه‌های ضروری بدن است. پروتئین‌های موجود در تخم مرغ، به پوست کمک می‌کنند تا فرآیند ترمیم و بازسازی بافت‌ها را بهتر و سریع‌تر انجام دهد. این ماده، هم‌چنین حاوی مقدار زیادی از ویتامین A، E، D و B است. ویتامین A برای جوان‌سازی پوست و ویتامین E، برای محافظت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و چین و چروک، بسیار شهرت دارند.

سفیده تخم مرغ، به دلیل دارا بودن بیش‌تر مواد مغذی تخم مرغ و میزان چربی کم، برای انواع پوست‌های خیلی چرب تا خیلی خشک مناسب است. این ماده، یک رطوبت‌رسان قوی و یک لایه‌بردار موثر است. با استفاده از انواع ماسک سفیده تخم مرغ برای صورت می‌توانید اسیدیته (PH) پوست را تنظیم کنید و با جوش‌های صورتتان خداحافظی کنید. با سفیده تخم مرغ، می‌توانید به خوبی منافذ پوست را عمیقا پاک‌سازی کنید و از شر جوش‌های سرسیاه نیز خلاص شوید.

سفیده تخم مرغ پوست را نرم و خاصیت الاستیکی آن را تقویت و از این طریق به چاقی صورت کمک می‌کند. از دیگر خواص سفیده تخم مرغ، تسریع فرایند بهبود زخم‌ها یا جای آن‌ها است. سفیده تخم مرغ؛ هم‌چنین می‌تواند در از بین بردن لکه‌ها و یک‌دست کردن تناژ پوستی نیز بسیار مفید باشد.

منبع:

thesun.co.uk

youtube.com

دکتر رضا غیاثوند

تدریس بیش از 300 واحد تغذیه در 10 سال گذشته برای دانشجویان رشته های تغذیه، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی و پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استاد راهنما 35 دانشجوی کارشناسی ارشد و 10 دانشجو دکتری تغذیه.