بین المللکسب و کار ایرانیان

مزایا و معایب زندگی دانشجویی در انگلستان

معرفی کشور انگلستان + بررسی مزایا و معایب زندگی دانشجویی در آن

کشور انگلیس (England)، واحد تشکیل دهنده غالب انگلستان (United Kingdom)، بیش از نیمی از جزیره انگلیس را اشغال کرده است. انگلیس از شمال به اسکاتلند، از غرب به دریای ایرلند، ولز و اقیانوس اطلس، از جنوب به کانال انگلیسی و از شرق به دریای شمال محدود می شود. مساحت این کشور 130،278 کیلومتر مربع می باشد. خارج از جزایر بریتانیا، انگلیس اغلب به اشتباه مترادف با جزیره بریتانیای کبیر (انگلیس، اسکاتلند و ولز) و حتی کل پادشاهی متحده تلقی می شود. لازم به ذکر است که لندن، مهم ترین شهر و پایتخت انگلستان و مقصد اول موسسات اعزام دانشجو به انگلیس می باشد.

انگلیس go2tr | بورسیه تحصیلی انگلیس | پذیرش دانشگاه انگلیس

آب و هوای متغیر انگلستان

آب و هوای انگلیس به اندازه توپوگرافی متغیر است. مانند سایر مناطق دریایی معتدل، ​​آب و هوا در این کشور معتدل ​​است و در دره رودخانه تیمز از حدود 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتیگراد) در ژانویه تا 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) در ژوئیه متغیر می باشد. اما حد افراط آب و هوا در انگلستان از زیر 0 درجه فارنهایت (-18 درجه سانتیگراد) تا بالای 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد) است.

کشور انگلیس به عنوان یک کشور مرطوب شناخته می شود و این مسئله در شمال غربی و جنوب غربی این کشور صادق است. با این حال، مناطق شمال شرقی و مرکزی آن سالانه کمتر از 30 اینچ (750 میلی متر) بارندگی دارند و اغلب از خشکسالی رنج می برند. از همین رو شرایط زندگی در این مناطق انگلستان با مشکلاتی مواجه است.

جمعیت انگلستان

طبق آمار سال 2018، جمعیت مردمی که در کشور انگلستان زندگی می کنند، ۵۵٫۹۸ میلیون می باشد. انگلیس بیش از چهار پنجم کل جمعیت انگلستان را تشکیل می دهد و بورسیه تحصیلی رایگان انگلیس یکی از بورسیه های محبوب دانشجویان به شمار می رود.

در نیمه آخر قرن بیستم تعداد افراد 65 سال به بالا تقریباً دو برابر شد. در همان دوره جمعیت کلانشهرهای بزرگتر، به ویژه لندن بزرگ و مرسی ساید، با حرکت مردم به حومه دورتر و مناطق روستایی، تا حدودی کاهش یافت. جمعیت مناطق استاندارد آنگلیای شرقی، میدلندز شرقی، جنوب غربی و جنوب شرقی (به استثنای لندن بزرگ) نیز زیاد شد، هر چند که سایر مناطق استاندارد اکثر جمعیت خود را از دست دادند. با این حال، در اواخر دهه 1990، جمعیت لندن بار دیگر رو به افزایش رفت، به ویژه در مناطق بندری سابق (داکلندز)، جایی که بازآفرینی اقتصادی منجر به ایجاد مشاغل و خانه های جدید شد. درجه سانتیگراد) است.

مردمی که در انگلستان زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

زندگی روزمره و آداب و رسوم مردم انگلستان در مناطق شهری و روستایی از نظر تاریخی کاملاً متفاوت بود. اگرچه ممکن است انگلیسی ها در سطح ظاهری محفوظ و شاید حتی دور از ذهن به نظر برسند، اما در واقع رفتاری بسیار دوستانه دارند و از بازدید کنندگان خارجی استقبال می کنند. آن ها هنگام سلام و احوالپرسی، دست دادن با همه حاضران، حتی کودکان را واجب می دانند. بیشتر انگلیسی ها بسیار کم حرف هستند و از زبان فریبنده استفاده نمی کنند. همچنین بهتر است بدانید که انگلیسی ها مردمی بسیار مهمان نواز و وقت شناس هستند. رفتار دوستانه مردم این کشور از مزایا و شرایط خوب زندگی در انگلستان به حساب می آید.

زبان مردم انگلستان

برای زندگی در انگلستان باید بدانید که زبان انگلیسی، زبان اصلی این کشور است. تقریباً 98٪ مردم انگلیس با گویش های مختلف به این زبان صحبت می کنند. لهجه ها می توانند از جنوب به شمال بسیار متفاوت باشند. به طوری که حتی گاهی اوقات خود انگلیسی ها را نیز گیج می کند. به عنوان یک کشور چند ملیتی، چند زبان دیگر نیز در انگلیس رایج است که در سراسر کشور صحبت می شود. دومین زبان پرطرفدار و غیربومی در انگلستان لهستانی می باشد.

دین و مذهب در کشور انگلستان

اگرچه كلیسای انگلیس رسماً به عنوان كلیسای رسمی تاسیس شده است و پادشاه در رأس آن قرار دارد، انگلیس یك كشور بسیار سكولار به حساب می آید. کلیسای انگلیس حدود 13000 کلیسای مذهبی و تعداد مشابه روحانیون دارد. اما کمتر از یک سوم ازدواج ها را جشن می گیرد و از هر چهار نوزاد فقط یک نفر را تعمید می دهد. تصور بر این است که کاهش در روند کلیسایی، نشان دهنده شاخص کاهش اعتقادات مذهبی می باشد.

اما نظرسنجی ها این عقیده را اثبات می کنند که ایمان به خدا و اصول اصلی مسیحیت از ثروت برجسته کلیساها زنده مانده است. برخی از کلیساها، به ویژه آن هایی که با جنبش انجیلی مرتبط هستند، عضویتی کم، اما در حال رشد دارند. همچنین جوامع بزرگی از مسلمانان، یهودیان، سیک ها و هندوها در این کشور وجود دارد.

مشکلات زندگی در انگلستان

مشکلات زندگی در انگلستان از مواردی است که افرادی که تمایل به مهاجرت از روش های مختلف به این کشور دارند باید در نظر بگیرند. افرادی که به این کشور مهاجرت می­نمایند در کنار مزایای زندگی در این کشور با مشکلات زندگی در انگلستان نیز مواجه می­شوند. انگلستان در غرب قاره اروپا واقع شده است که از جزایری بزرگ و کوچک تشکیل شده است.

این کشور دارای 65 ملیون جمعیت می­باشد و از پرجمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می­ گردد. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری آگاهی های لازم را در زمینه تمامی معایب و مزایای زندگی در انگلستان از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند.

  • آیا مردم انگلستان رفتار مناسبی با شهروندان خارجی دارند؟
  • شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلستان چگونه است؟
  • آیا می توان به راحتی هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان را تامین کرد؟
  • معایب زندگی در انگستان چیست؟

مهم ترین مشکلات زندگی در انگلستان در 2023

از مهمترین مشکلات زندگی در انگلستان در سال 2023 هزینه بالای تحصیل و زندگی در این کشور است. می توان گفت دانشگاه های این کشور بالاترین شهریه ها را از دانشجویان دریافت می­نمایند. طبق آمار بدست آمده از شهریه های تحصیلی در انگلستان دانشجویان سالانه 15000£ الی 25000£ (پوند) به غیر از باید جهت تحصیل در کالج های این کشور پرداخت نمایند. هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان برای دانشجویان خارجی مبلغی بیش از 1000£ الی 1300£ (پوند) در ماه برآورد شده است. البته هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت و آمار بیان شده مربوط به هزینه های زندگی در پایتخت این کشور لندن است.

مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان با مزایا و معایب بسیاری همراه است. از جمله مزایای مهاجرت به انگلستان می­توان به استفاده از فرصت های مناسب شغلی اشاره نمود که افراد می­توانند در محیطی مناسب به انجام دادن کار بپردازند. همچنین با مهاجرت نیروهای جوان به انگلستان باعث می­شود که دولت انگلستان حقوق های بازنشستگی افراد را در مقابل اخذ مالیات از کارکنان افزایش دهد.

یکی دیگر از مزایای این است که اقتصاد این کشور با نرخ ثابتی رشد می­نماید. در کنار تمامی مزایای گفته شده مهاجرت به انگلستان دارای معایبی نیز است. از آنجائیکه اکثر مهاجران از کشورهای درحال توسعه و فقیرتر از انگلستان به این کشور سفر نموده اند، حاضر به انجام کار با حقوق و دستمزدهای پایین تر نسبت به بومیان انگلستانی می ­باشد. همین امر باعث می شود تا نرخ بیکاری در کشور انگلستان افزایش یابد.

یکی دیگر از مشکلاتی که با افزایش مهاجرت به انگلستان بوجود می ­آید، افزایش مهاجران در انگلستان باعث افزایش جرم و جنایت در این کشور شده است. بطوریکه در سال 2014، 26000 نفر بدلیل ارتکاب جرم در زندان های انگلستان گرفتار شده اند و اکثر این افراد اقلیت ها و مهاجرین در این کشور هستند.

بالا بودن هزینه های تحصیل در انگلستان

میزان نرخ تورم در انگلستان در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاتر است. همچنین هزینه هایی که دانشجویان بین المللی برای پرداخت می­ نمایند به مراتب بالاتر از دانشجویان محلی انگلستان است. اگرچه امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد، اما تمامی دانشگاه های این کشور دارای بورسیه تحصیلی به دانشجویان نیستند. همچنین برخی از دانشگاه های انگلستان همانند آکسفورد و کمبریج تنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بورسیه اعطا می­نماید. اعطای بورسیه به دانشجویان خود نیز دارای شرایط و قوانینی است که به همه دانشجویان تعلق نمی­گیرد.

مشکلات فرهنگی زندگی در انگلستان

از دیگر مشکلات زندگی در انگلستان می­ توان به مشکلات فرهنگی در این کشور اشاره نمود. هر کشوری دارای تاریخ و فرهنگ های مختص به خود می باشد. انگلستان نیز مهد هنر و تئاتر و موسیقی است. با تمام اصالت تاریخی و فرهنگی که این کشور دارد، دارای معضلاتی نیز است که نمی­توان آنها را نادیده گرفت.

در واقع می توان گفت مشکلات، از تفاوت های فرهنگی نشات می گیرد و به خودی خود شاید برای اتباع این کشور پذیرش آن ها راحتتر باشد. در انگلستان به راحتی می­توان اختلاف طبقاتی در بین مردم را مشاهده نمود. همچنین تجمل گرایی، نژادپرستی و استفاده بیش از حد الکل و مواد مخدر از جمله معضلاتی است که دولت انگلستان با آن دست و پنجه نرم می­کند.

بررسی مشکلات زندگی در انگلستان

اکثر مردم بدلیل کیفیت آموزشی مناسب، برخورداری از امکانات رفاهی مطلوب و اقتصاد بالای این کشور به انگلستان مهاجرت می­نمایند. غافل از اینکه در کنار تمامی این مزایا با مهاجرت افراد به انگلستان جمعیت این کشور افزایش یافته و خدمات رسانی دولت به مردم دشوارتر می­گردد.

با افزایش مهاجرت به انگلستان نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته و همچنان میزان جرم و جنایت در این کشور نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است. کارآفرینی و یافت کاهش یافته است و مردم انگلستان با مشکلات زیادی در زمینه اشتغال روبرو گردیده اند. دوستان عزیز می­توانند از مشاوره های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه شرایط و بازارهای کاری در انگلستان بهره­ مند گردند. یکی از مشکلاتی که در مورد زندگی در کشور انگلستان وجود دارد آب و هوای همیشه بارانی و شرجی کشور انگلستان است که بسیاری از ایرانیان با این شرایط روحیه زندگی در این کشور را ندارند.

بحران اشتغال در انگلستان

کشور انگلستان کشوری جوان در منطقه اروپا محسوب می­شود. اما نیروی کار جوان این کشور رو به کاهش است و این یکی از نگرانی های دولت انگلستان به حساب می ­آید. طبق تنها افرادی می­توانند در این کشور به انجام کار بپردازند که دوره ای از تحصیلات خود را در این کشور سپری نموده باشند.

دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان مهاجرت می­کنند. دانشجویان پس از اتمام دوره­ تحصیلی خود می­توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل و به انجام کار در انگلستان بپردازند. این افراد با انجام کار و پرداخت مالیات به دولت انگلستان می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

کشور انگلستان یکی از پهناورترین کشورهای جهان است. اما در مقابل از جمعیت بالای بیش از 65 میلیون برخوردار است. از آنجائیکه این کشور دارای ویژگی های جزیره ای است دارای آب و هوای مرطوب و معتدلی است که باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای مردم در این کشور شده است. افراد به هنگام مهاجرت به انگلستان با سوالات متعددی در زمینه مشکلات زندگی در انگلستان روبرو می­شوند. کارشناسان  موسسه مجاز اعزام دانشجو پارس رادین مشاوره های بسیار مطلوبی را در زمینه مشکلات زندگی در انگلستان در اختیار عزیزان قرار می­ دهند.