فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانیان

مزایا و معایب چاپ مش

چاپ مش، چاپ مش روی شیشه و قیمت چاپ مش شیشه ای

چاپ مش قابلیت هایی نظیر استیکر دارد با این تفاوت که مش دارای سوراخ های ریزی و به حالت مشبک است. سوراخ دار بودن چاپ مش باعث قابلیت استفاده مناسب بخصوص در مکان هایی که نیاز به عبور نور دارد، را فراهم کرده است. علاوه بر این مش قابلیت دید از یک طرف را برای محیط فراهم می نماید که استیکر چنین قابلیتی را ندارد. انتخاب مرکزی معتبر در زمینه چاپ مش و استیکر بسیار مهم است. مجموعه ما چاپ مش و استیکر را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند.

چاپ مش چیست؟

چاپ مش چیست: چاپ مش ابزاری تبلیغاتی است که در تبلیغات جمعی کاربرد فراوان دارد. جنس این نوع چاپ همانند استیکر، پی وی سی است، در حالی که سوراخ های موجود بر روی متریال باعث عبور نور از مش شده است. مش ها را می توان در انواع مختلف و سایزهای متفاوت، برای کاربری های متنوع استفاده کرد. چاپ مش می تواند بصورت پشت چسبدار یا به صورت معمولی مورد استفاده قرار داد. مش نوع چسبدار بیشتر در پشت شیشه ها و مکان هایی که نیاز به حفظ نور محیط دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت چاپ مش چقدر است؟

قیمت چاپ مش در مقایسه با چاپ استیکر تفاوت چندانی ندارد ولی کاربرد چاپ مش متمایز از چاپ استیکر است. گاهی نیاز به نصب تبلیغات بر روی شیشه است، اگر از استیکر بر روی شیشه استفاده شود حتما جلوی تابیدن نور به داخل مکان را می گیرد و بنابراین این امر باعث تاریک شدن مکان می شود.  ولی چاپ مش با داشتن سوراخ از تابیدن نور به داخل مکان جلوگیری نمی کند و بنابراین می توان با مش هم قابلیت روشنایی محیط را حفظ کرد و هم از کاربری تبلیغات مش استفاده کرد.

مش و استیکر ابزارهای مهمی در تبلیغات محسوب شده و از آنجایی که برای تعداد زیاد مخاطبان مورد استفاده می شوند، ابزار تبلیغات عام به حساب می آید. نکته بارز در مورد مش آن است که مش دید از یک طرف را دارد، یعنی این که می توان دید از داخل به بیرون محیط و یا آن که دید از خارج محیط به داخل را با استفاده از این نوع چاپ ایجاد نمود. در تعیین قیمت نهایی چاپ مش، سایز چاپی یکی از عوامل مهم محسوب می شود.

چاپ مش شیشه چگونه است؟

چاپ مش کاربرد فراوان برای قرارگیری بر روی شیشه را دارد. با چاپ مش شیشه دید از یک طرف حفظ می شود، این در حالی است که استیکر قابلیت دید را از دو طرف حذف می کند. برای نمونه فرض نمایید یک آژانس مسافرتی می خواهد مخاطبان از بیرون به داخل آژانس دید داشته باشند و یا آن که در یک فروشگاه دید از داخل به بیرون فروشگاه را می خواهند حفظ نمایند، در این مواقع چاپ مش شیشه بسیار مناسب می باشد، زیرا دید از یک طرف در مش حفظ می شود.

نصب مش بر روی شیشه ساده بوده و سوراخدار بودن آن به نصب کمک کرده و باعث می شود چاپ بدون حباب و با کیفیت بالا روی شیشه قرار گیرد. اگر بخواهیم از روش دیگر برای نمایش تبلیغات روی شیشه استفاده کنیم، هیچ گاه کارایی همانند مش به جهت حفظ نور و دید از دو طرف بدست نمی آید. هیچ نوع ابزار چاپی دیگر نمی تواند همانند مش تبلیغاتی کارایی مناسب را روی شیشه فراهم نماید.

قیمت مش شیشه ارزان

قیمت مش شیشه مناسب بوده و دارای کاربری و استفاده فراوان است. علاوه بر روی شیشه مغازه ها، می توان از مش بر روی شیشه اتوبوس ها و خودروها و با کاربری تبلیغاتی و اطلاع رسانی فراوان استفاده کرد. نصب مش براحتی و بسهولت انجام شده و می توان از آن در هر مکانی استفاده کرد. ماندگاری بالای تبلیغات به روش مش، سبب مقرون به صرفه تر شدن تبلیغات به این روش شده است. مش و چاپ مربوط به آن محدودیت ابعادی نداشته و متقاضیان می توانند بنا به مورد نظر خود اقدام به سفارش مش در ابعاد مختلف نمایند. شما کاربری مناسب از مش را بر روی شیشه سوپر مارکت ها، فروشگاه ها، داروخانه ها و آژانس های مسافرتی را می توانید ملاحظه نمایید.

موارد کاربردی استفاده مش چیست؟

گسترش تبلیغات با مش و استفاده از این ابزار تبلیغاتی بسیار توسعه یافته است. با توجه به ویژگی ممتاز مش که حفظ نور محیط را امکان پذیر ساخته است، می توان از مش در موارد زیر استفاده کرد:

 • استفاده از مش روی شیشه داروخانه ها و فراهم کردن دید از یک طرف برای آن
 • شیشه آژانس های مسافری، رستوران ها و …
 • کاربرد مش بر روی شیشه مغازه ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری
 • استفاده از مش روی استند های تبلیغاتی
 • استفاده در ایستگاه های اتوبوس، شیشه ماشین ها و … از دیگر موارد کاربردی استفاده مش است.

اگر بخاهیم از امتیازات مش در مقایسه با استیکر نام ببریم، می توان به قابلیت نصب آسان تر آن اشاره نمود. دلیل نصب آسان تر مش وجود سوراخ های ریزی است که از ایجاد حباب ها در هنگام نصب جلوگیری می کند. عملیات نصب و برداشتن مش از روی شیشه به سهولت انجام می شود. برای برداشتن کافی است با ایجاد فشار در گوشه های سطح چاپی عملیات جداسازی را انجام داد. استفاده از سشوار نیز می تواند کمک نماید.

مزایا و امتیازات چاپ مش به شرح زیر هستند:

 • حفظ روشنایی محیط در کنار کاربرد تبلیغاتی
 • نصب آسان تر مش در مقایسه با استیکر و سایر انواع چاپی
 • برخورداری دید از یک طرف امتیاز ویژه مش محسوب می شود.
 • جنس مخصوص مش و قابلیت شست و شو و حفظ تمیزی آن
 • مقاومت مش در برابر عوامل محیطی نظیر آب و نور و … و ماندگاری طولانی مدت تبلیغ
 • مناسب بودن مش از لحاظ قیمت

چاپ مش روی شیشه در تهران

گروه ما توانای چاپ مش در انواع نوع و طرح های مختلف در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن را دارد. استفاده از فناوری ها و تجهیزات چاپی مدرن در این حوزه سبب زیبایی و کیفیت چاپ در این مرکز چاپی را افزایش داده است. قیمت مناسب جهت چاپ مش روی شیشه در این مرکز چاپی بسیار مناسب است و نمونه چاپ مش برای عرضه به مخاطبان فراهم شده است.

آنچه باید در مورد چاپ مش تبلیغاتی روی شیشه بدانیم

موضوعی که در این مطلب تصمیم داریم به آن بپردازیم، استفاه از چاپ مش روی شیشه برای مصارف تبلیغاتی است. مش را همیشه روی اتوبوس های حمل و نقل عمومی دیده ایم و تبلیغاتی که برای لوازم خانگی و محصولات غذایی انجام شده است. ولی چاپ مش ویژگی های دیگری هم دارد، که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

چاپ مش تبلیغاتی روی شیشه چیست؟

چاپ مش تبلیغاتی روی شیشه به معنای یک نوع استیکر پشت چسب دار است، که روی سطح پشت شیشه دارای سوراخ‌های بسیار ریز شبکه‌ای است که آن را به‌صورت توری و مشبک نشان می‌دهد. جنس این نوع چاپ مانند استیکر از پی وی سی است، در حالی که سوراخ‌های موجود بر روی متریال این نوع چاپ باعث می‌شود که نور براحتی از مش رد شود و در روز که نور محیط بیشتر است، طرح چاپی از بیرون بخوبی و به شکلی کاملاً واضح دیده شود.

در شب نیز نور فضا زیاد است، طرح شما کمی محو و کمرنگ‌تر دیده می‌شود و در عوض فضای داخل (پشت نمای اصلی) کاملاً مشخص است. چاپ مش تبلیغاتی در دو نوع مات و براق موجود است و به خاطر مقاومت بسیار بالای این نوع چاپ در برابر کشش و صدمات سطحی بیشتر مناسب استفاده در طولانی مدت است. اگر به دنبال اضافه کردن عایق برای پشت شیشه‌ها، درب مغازه یا فروشگاه خود هستید و یا می‌خواهید مغازه یا فروشگاه خود را از دید مشتری و عامه‌ی مردم حفظ کنید، راهکار آن چاپ مش روی شیشه و چاپ وینیل است.

کاربردهای چاپ مش روی شیشه

چاپ روی شیشه از نوع مش کاربردهای فراوانی در صنعت تبلیغات دارد و از جمله روش‌های تبلیغاتی مناسب محسوب می‌شود. از مش روی شیشه زمانی استفاده می‌شود که بخواهند دید را برای مردم و مشتریان از یک طرف کور کنند، ولی از طرف دیگر بیرون یا داخل قابل رؤیت نباشد. با توجه به ویژگی مهم مش روی شیشه که حفظ نور محیط را امکان پذیر کرده است، می‌توان از چاپ مش روی شیشه در موارد زیر استفاده نمود:

 • روی ویترین داروخانه‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها، سوپر مارکت‌ها، فست فودها، کافی شاپ‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
 • استفاده از مش بر روی استندهای تبلیغاتی و پارتیشن‌های داخل غرفه‌ها و شرکت‌ها
 • شیشه درب ورودی آژانس‌های مسافری
 • شیشه‌های مراکز تجاری و اداری
 • شیشه‌های ساختمان و مجتمع‌های مسکونی
 • روی شیشه ایستگاه‌های اتوبوس، شیشه اتومبیل، ماشین‌های حمل مواد غذایی و اتوبوس‌ها شهری (BRT)

ویژگی‌های چاپ Mesh روی شیشه

یکی از ویژگی‌های چاپ مش بر روی شیشه، این است که رنگ کمتری را برای شما در نمایش تصویر روی سطح می‌گیرد، بنابر این شما قادر به استفاده از جوهر کمتر از ۳۰٪ هستید. از جمله ویژگی‌های مهم و اساسی چاپ مش بر روی شیشه می‌توانی به موارد زیر اشاره کرد:

 • چاپ مش معمولاً بر روی تمامی شیشه‌ها انجام می‌گیرد، و نصب آن کار بسیار آسانی است.
 • این چاپ بیشتر مناسب مکان‌هایی است که نیاز به حفظ نور محیط دارند.
 • چاپ مش بر روی شیشه در برابر نور خورشید و آب بسیار مقاوم است.
 • قابلیت چاپ با کلیه دستگاه‌های چاپ بنر و فلکس از جمله ویژگی‌های چاپ مش است.
 • می‌توانید بدون ایجاد لکه چسب آن را بر روی هر شیشه‌ای نصب کنید.
 • جزو آن دسته از چاپ هایی است که قابلیت چسبیدن و جدا شدن راحت بر روی کلیه سطوح را دارد.
 • چاپ در سایز و ابعاد مختلف با تنوع رنگ و طرح انجام می‌گیرد.

مزایا و معایب چاپ مش روی شیشه

چاپ مش جنس بسیار مدرن و پیشرفته‌ای دارد که بر روی خود شبکه‌های ریزی دارد که برای پوشاندن شیشه از آن استفاده می‌شود. حالا در اینجا به سراغ مزایا و معایب چاپ مش روی شیشه می‌رویم که عبارتند از:

مزایا چاپ mesh روی شیشه:

امکان چاپ در ابعاد و اندازه‌های مختلف به خواست مشتری

جنس عالی و با کیفیت

مقاوم در برابر رطوبت و پاره شدن و قابل شستشو بودن

هزینه چاپ منصفانه و ارزان قیمت

مقاوم بودن در برابر آسیب و عوامل محیطی مانند؛ نور خورشید، گرد و خاک و آب

قابلیت نصب و جدا سازی آسان از روی شیشه

معایب چاپ mesh روی شیشه:

سازگار نبودن با همه جوهرها

جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به محیط اطراف

کور کردن نقطه دید و در معرض چشم مانند پنجره

انتخاب جوهر مناسب برای چاپ و سازگاری آن با اندازه مش

امکان پاره و کنده شدن در مراحل نصب

مناسب سطوح صاف و یکدست

چاپ مش

اگر به فکر زیبا سازی دفتر کار خود هستید، و یا اینکه قصد دارید از داخل به بیرون دید داشته باشید ولی کسی از بیرون نتواند براحتی شما را ببیند. پیشنهاد شرکت ما به شما چاپ مش روی شیشه یا چاپ روی چرم با بهترین کیفیت و قیمت می‌باشد. این شرکت با تجربه‌ی فراوان در زمینه‌ی چاپ‌های دیجیتال و انواع خدمات چاپی مانند چاپ مش روی شیشه را با بهترین کیفیت و هزینه مناسب در خدمت مشتریان عزیز قرار می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با ما در تماس باشید.