استان ها

۵۰ وقف جدید در گلستان ثبت شد

سرگرمی برای همه/گلستان مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان از ثبت ۵۰ وقف جدید طی یک سال اخیر در استان خبر داد.

حجت الاسلام حسین مهدیان در همایش یاوران وقف که عصر پنجشنبه ۱۳ آنلاین به مناسبت هفته وقف امروز در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان برگزار شد، اظهار کرد: از هفته وقف سال گذشته تا امروز ۵۰ وقف جدید در استان صورت گرفته که ۱۰ مورد آن از ابتدای سال تاکنون انجام شده است.

وی با بیان اینکه واقفان با گذشتن از اموال و دارایی خود باعث آسایش دیگران شدند، گفت: اوقاف و امور خیریه گلستان در حوزه‌های مختلف اشتغالزایی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر حسب وظیفه ذاتی خود و با کمک خیرین به مردم خدمت رسانی می‌کند. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان در مورد پروژه‌های اقتصادی گفت: احیای برخی از پروژه‌های به زمین مانده، ساخت و ساز بقاء متبرکه و امکن مذهبی اقداماتی بوده که اوقاف و امور خیریه به طور متعارف در حال انجام آن است.

مهدیان اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط اوقاف و امور خیریه استان در حوزه مولدسازی و سرمایه گذاری را قابل توجه دانست و افزود: مردم استان گلستان در آینده از برکات این طرح‌ها بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه پرورش ماهی، کشت درختان صنوبر هیبریدی و ایجاد نهالستان از اقداماتی است که در حوزه سرمایه گذاری می‌توان انجام داد، گفت: برخی از پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند و تعدادی از پروژه‌ها نیز در هفته وقف به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل اقاف و امور خیریه استان گلستان طرح شمیم خدمت در بقاع متبرکه را یکی از طرح‌های ویژه اوقاف و امور خیریه استان در راستای اشتغالزایی برشمرد و تصریح کرد: این طرح از زیر مجموعه مراکز افق است که در سه حوزه مهم آموزش و توانمندی سازی، اشتغالزایی و ایجاد بازارچه‌های خیریه فعالیت دارد و در سال‌های گذشته اقدامات ارزشمند زیادی داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کارگاه خیاطی در امامزاده عبدالله (ع) گرگان با همه تجهیزات مورد نیاز یکی از طرح های موفق اشتغالزایی در بقاع متبرکه است، افزود: کارگاه کناف بافی و حصیربافی یکی دیگر از کارگاه‌های اشتغازایی در امامزاده عبدالله گرگان است که در هفته وقف افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام