بین الملل

گزارش سی‌ان‌ان درباره «نقش مستقیم» تیم حقوقی ترامپ در نقض نظام انتخاباتی آمریکا

یک شبکه آمریکایی با استناد به اظهارات منابع مطلع گزارش داد که دادستانی منطقه‌ای آتلانتا شواهدی از نقش مستقیم تیم حقوقی دونالد ترامپ در نقض نظام انتخاباتی در اوایل ژانوبه ۲۰۲۱ در دست دارد.

به گزارش سرگرمی برای همه، شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد که منابع مطلع به این شبکه گفتند، دادستانی منطقه‌ای آتلانیا که درباره تلاش‌ها برای وارونه کردن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت جورجیا تحقیق می‌کند، پیامک‌ها و ایمیل‌هایی به دست آورده است که نشان می‌دهد اعضای تیم حقوقی دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا مستقیما در نقض نظام انتخاباتی در اوایل ژانویه ۲۰۲۱ در  کافی کانتی در جورجیا نقش داشتند.

انتظار می‌رود فانی ویلیس، دادستان منطقه‌ای شهر فالتون، هفته بعدی که تیم او پرونده‌ای را در این زمینه به هیئت منصفه عالی ارائه کنند، علیه چند فرد اعلام جرم کند. چندین فردی که در نقض نظام انتخاباتی در کافی کانتی نیز نقش داشته‌اند از کسانی خواهند بود که ممکن است در این پرونده گسترده تحقیقات جنایی با اتهاماتی روبه‌رو شوند.

ماموران تحقیقات جنایی جورجیا مدت زیادی است که گمان می‌کنند نقض صورت گرفته اقدامی سازمان‌یافته از سوی حامیان هم‌رای ترامپ در  کافی کانتی ناشی نشده است که عمدتا جمهوری‌خواهند و ترامپ ۷۰ درصد آرای آنجا را از آن خود کرد. طبق گفته منابع مطلع، این ماموران مدارکی گردآوری کرده‌اند که نشان می‌دهد تیم ترامپ برای دسترسی پیدا کردن به نرم‌افزارهای حساس انتخاباتی فشار آورده است.

متحدان ترامپ سعی کرده بودند پس از انتخابات ۲۰۲۰ و به عنوان بخشی از فعالیت‌های گسترده‌تر در راستای سندسازی برای حمایت از ادعاهای بی‌اساس او درباره تقلب گسترده، به سامانه‌های رای‌گیری دسترسی پیدا کنند.

در حالی که تماس ترامپ با برد رافنسپرگر، وزیر ایالتی جورجیا در ژانویه ۲۰۲۱ و تلاش برای عرضه فهرست‌های تقلبی نامزدهای انتخاباتی مدت‌هاست که بخش‌های اصلی تحقیقات جنایی ویلیس را تشکیل می‌دهند، نقض نظام انتخاباتی در کافی کانتی بی‌سر و صدا و حدود یک سال پیش مورد توجه ماموران قرار گرفت. از آن پس، به تدریج شواهدی آشکار شد که نشان می‌داد وکلای ترامپ و عواملی که بکار گمارده بودند، همچنین افرادی در ایالت‌های مهم دیگر در برنامه‌ گسترده‌تری برای وارونه کردن نتایج انتخابات نقش داشته‌اند.

پیامک‌ها و دیگر اسناد موجود در دادگاه نشان می‌دهد که وکلای ترامپ و گروهی از عوامل اجیر شده توسط آن‌ها، چند روز پیش از ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به دنبال دسترسی به سامانه‌های رای‌گیری کافی کانتی بودند و در همین حین، متحدان رییس جمهور به تلاشی مذبوحانه برای یافتن هرگونه مدرکی دال بر تقلب گسترده بودند که بتوانند از آن برای به تعویق انداختن صدور گواهی پیروزی جو بایدن در انتخابات استفاده کنند.

سال گذشته، یکی از مقامات رسمی پیشین در دولت ترامپ شهادت داد که برنامه‌ریزی برای دسترسی پیدا کردن به سامانه‌های رای‌گیری در جورجیا در جلسات کاخ سفید مورد بحث قرار می‌گرفت، از جمله در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ در یکی از جلسات اتاق بیضی، دفتر کار رییس جمهور آمریکا و با حضور ترامپ.

طبق پیام‌هایی که سی‌ان‌ان آن‌ها را رویت کرده است، شش روز پیش از آن که عوامل حامی ترامپ به سامانه‌های رای‌گیری دسترسی غیرمجاز پیدا کنند، یکی از مقامات محلی انتخاباتی که گفته می‌شود به تسهیل این اقدام ناقض قانون کمک کرده بود، «دعوتی مکتوب» برای وکلای ترامپ فرستاد.

منابع مطلع به سی‌ان‌ان گفتند، ماموران این پرونده عملکرد افراد متعددی را که در این اقدام دست داشتند، موشکافانه بررسی کردند، از جمله میستی همپتون،‌ یکی از مقامات پیشین انتخاباتی که دعوتنامه مذکور در پیام‌ها را نوشته بود. همچنین اسناد دیگری نیز به دادستانی ارائه شده است.

به گفته افرادی که در جریان این تحقیقات بودند،‌ آن‌ها همچنین نقش رودی جولیانی،‌ وکیل وقت ترامپ را بررسی کردند که سال پیش به او اطلاع داده بودند یکی از افراد مظنون در تحقیقات فالتون است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.