حوادث

کشف ۱۰۰ کیلو مواد مخدر در مازندران

سرگرمی برای همه/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۱۰۰ کیلو گرم تریاک با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسن مفخمی شهرستانی در تشریح جزئیات این خبر، گفت: در پی‌کسب خبری مبنی بر این که یکی قاچاقچی مواد مخدر قصد انتقال مواد مخدر از تهران به مقصد استان گلستان را دارد، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ماموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری اطلاعاتی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی متهم را شناسایی کردند.

سردار مفخمی، خاطرنشان کرد: این قاچاقچی مواد مخدر که به همراه همسر و فرزند خردسال خود تحت عنوان مسافر اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کرد، در یک عملیات غافلگیرانه به دام افتاد.

این مقام انتظامی از کشف ۱۰۰ کیلو گرم مواد مخدر تریاک در بازرسی از خودروی متهم خبر داد و اظهار داشت: این سوداگر مرگ پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.

پلمب ۲۵ واحد صنفی متخلف در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری با تاکید بر رعایت ساعت توسط واحدهای صنفی از پلمب ۲۵ واحد صنفی متخلف خبر داد.

سرهنگ “عبدالله حسن زاده ” به تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه انتظامی این شهرستان برای پیشگیری از وقوع جرایم اشاره کرد و اظهار کرد: پلیس با هر نوع اقدامی که امنیت و سلامت مردم را در معرض خطر قرار دهد، قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی با تاکید بر رعایت مقررات صنفی و ساعت های کاری تعیین شده، از اجرای طرح بازدید از واحدهی صنفی در سطح شهر ساری خبر داد.

سرهنگ حسن زاده خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح که با حضور نماینده دادستان انجام شد از ۱۰۳ واحد صنفی این شهرستان بازدید شده که در نهایت به ۴۰ واحد صنفی تذکر شفاهی و به  ۸ واحد تذکر کتبی داده شد و ۲۵ واحد صنفی نیز پلمب شد.

حسن زاده از دستگیری سه نفر از متصدیان واحدهای صنفی به مرجع قضائی خبر داد و گفت: درجریان اجرای این طرح یک خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت متخلف نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری بر لزوم رعایت ساعات کاری صنوف در ساری تاکید کرد و از شهروندان خواست، برای پیشگیری از وقوع جرایم، نکات آموزشی و توصیه‌های پلیس را جدی گرفته و در برقراری امنیت اجتماعی و عمومی سهیم باشند.

کشف ۱۶ تن آرد خارج از شبکه توزیع در تنکابن

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از کشف ۱۶ تن آرد خارج از شبکه توزیع در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “بهادر دیلمی ” نیز در تشریح این خبر بیان کرد: در راستای مقابله با قاچاق کالا  و در پی کسب خبری مبنی بر توزیع آرد خارج از شبکه توزیع، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، ماموران کلانتری نشتارود متهمان را  که در حال تخلیه آرد از یک دستگاه کامیون ولوو و یک دستگاه نیسان بودند، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن، تصریح کرد: پس از هماهنگی قضائی ماموران متهمان دستگیر و از خودروی آنان  ۴۰۰ کیسه۴۰ کیلویی آرد قاچاق و خارج از شبکه توزیع کشف شد.

سرهنگ دیلمی ارزش آرد قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۴ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: ضمن توقیف خودروها و تحویل آردکشف شده به اداره غلّه، متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

آزادسازی یک هزار و ۲۵۰ میلیاردی اراضی ملی در مناطق ییلاقی بابل

فرمانده انتظامی شهرستان بابل  نیز از آزادسازی ۲ و نیم هکتار از اراضی ملی به ارزش بیش از یک هزارو ۲۵۰ میلیارد ریال در مناطق ییلاقی آن شهرستان از چنگ زمین خواران خبر داد.

سرهنگ “محمدزمان شالیکار ” در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی برتصرف غیر مجاز بخش قابل توجهی از اراضی ملی  واقع در مناطق ییلاقی شیخ موسی بخش بندپی شرقی، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی بخش سجادرود (گلیا) قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، با همکاری کارشناسان اداره منابع طبیعی و اوقاف منطقه دیوارها و حصارهای ایجاد شده در این زمین‌ها تخریب شد.

وی با بیان این که در این عملیات ۲ و نیم هکتار از اراضی ملی که توسط زمین خواران تصرف شده بود رهاسازی و در اختیار منابع طبیعی این شهرستان قرار گرفت از تشکیل پرونده قضائی برای یک باند ۱۱ نفره در این ارتباط خبر داد.

سرهنگ شالیکار با بیان این که ارزش زمین‌های رفع تصرف شده در این عملیات بالغ بر یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و موضوع در دست بررسی است.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری، موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.