علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

ژل شستشو لایسل پوست چرب

ژل شستشوی پوست چرب آکنه سل لایسل

ژل شستشوی پوست چرب آکنه سل لایسل یک شوینده ملایم و عمقی پوست می‌باشد که سطح پوست و منافذ پوست را از هرگونه آلودگی، چربی اضافه و سلول‌های مرده پاک می‌کند، لایه محافظ طبیعی پوست را تقویت کرده و مانع تکثیر باکتری‌ها می‌شود تا از تشکیل جوش و آکنه جلوگیری شود. این ژل شستشوی پوست چرب آکنه سل لایسل به کنترل جوش‌های زیر پوستی کمک می‌کند. ژل آکنه سل حاوی ترکیبات خاص ضد آلودگی و آنتی‌اکسیدان است که پوست را در مقابل آسیب‌های هوای آلوده و رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. عوامل پاک کننده عمقی این محصول آلودگی‌ها و چربی‌های سطح پوست را پاک می‌نمایند . اسپری ویتابلا در طیف گسترده ای از رایحه های دلپذیر موجود است که می تواند به خوشبو شدن بدن شما کمک کند.

مشخصات و ویژگی های ژل شستشوی پوست چرب آکنه سل لایسل :

 •     پاکسازی موثر پوست از طریق حل کردن اتصال‌های نگهدارنده سلول‌های مرده به واسطه عامل فعال کراتولیتیک
 •     دارای خاصیت آنتی اکسیدان و ضدآلودگی به واسطه دارا بودن ترکیبات خاص
 •     محافظت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و آسیب‌های هوای آلوده
 •     از بین برنده عمقی آلودگی‎ها و چربی‌های سطح پوست
 •     جلوگیری از گسترش و ازیاد باکتری‌های سطح پوست
 •     کاهش تحریک پذیری و بهبود بافت پوست
 •     مناسب پوست چرب و چرب جوش دار
 •     کنترل کننده جوش های زیر پوستی
 •     آبرسان و شفاف کننده رنگ پوست
 •     تقویت سیستم دفاعی پوست
 •     کاهش عوارض آکنه
 •     شوینده غیر صابونی

این محصول سیستم دفاعی پوست را تقویت نموده و از گسترش و ازدیاد باکتری‌های سطح پوست  جلوگیری کرده و در نتیجه عوارض به آکنه را کاهش می‌دهد. علاوه بر این ترکیبات مؤثر ترمیم کننده این ژل باعث آب‌رسانی و روشن شدن رنگ پوست، بهتر شدن بافت پوست و تحریک پذیری کمتر آن هم می‌شود. عامل فعال کراتولیتیک این محصول اتصال‌های نگهدارنده سلول‌های مرده را حل کرده و به پاک‌سازی مؤثرتر سطح پوست کمک می‌کند.

اگر پوست چربی دارید باید به روتین مراقبت از پوست خود توجه ویژه ای داشته باشید .پوست چرب در برابر باکتری های عامل جوش بسیار آسیب پذیر است .ترشح سبوم در آن زیاد است و ظاهری براق و درخشنده دارد .اگر به خوبی از پوست چرب مراقبت نشود مشکلاتی مانند مسدود شدن منافذ ،ایجاد التهاب های زیر پوستی ،انباشته شدن سلول های مرده پوست و ظاهر شدن جوش های سر سیاه و آکنه در سطح پوست می‌شود. پوست چرب
خیلی زود تحریک شده و دچار التهاب و قرمزي و جوش می‌شود.

پوست های چرب به PH متعادل و تنظیم میزان ترشح چربی طبیعی سبوم نیاز دارد .یک انتخاب مناسب برای شوینده پوست چرب می‌تواند از بسیاری از مشکلات پوستی جلوگيري کند .به طور کل داشتن یک روتین و برنامه مراقبت از پوست که شامل استفاده از (تونر ،شوینده ،مرطوب کننده و آبرسان ) است می‌تواند طراوت و شفافیت را برای پوست های چرب به همراه داشته باشد .استفاده روزانه از شوینده مناسب پوست چرب ،ترشح بیش از حد سبوم را تنظیم کرده و باعث پاکسازی عمیق منافذ پوستي می‌شود و عوامل جوش زا را کاهش می‌دهد.

ژل شوینده ضد جوش سالیسیلیک اسيد نوتروژینا که حاوی مقادیر ایمنی از سالیسیلیک اسيد است ،مناسب استفاده در روتین روزانه و پاکسازی کننده عمیق منافذ پوستي میباشد . در ادامه درباره تاثیرات بی نظیر سالیسیلیک اسيد بر روی پوست های چرب می‌خوانیم.

سالیسیلیک اسيد یکی از قوی ترین ترکیبات برای از بین بردن آکنه ،جوش های سر سیاه و سفید است .به عنوان یک لایه بردار قوي به عمق پوست نفوذ کرده و با منشا مشکلات مبارزه می‌کند. همچنین از قرمزي و التهاب پوست جلوگیری می‌کند. این ترکیب بیش از ۲۰۰۰ سال است که برای زیبایی و درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در گذشته این ماده را از برگ های درختان و پوست درخت بید و بسیاری از گیاهان دیگر تهیه می کردند اما امروزه به صورت سنتزی تهیه می‌شود. دارای خواص ضد التهابی است .و یک آنتی آکنه خوب است .لایه برداری با اثرات مفید بر روی پوست ،که آن را ترغیب به جوانسازی و بهبود بافت پوست می‌کند. سالیسیلیک اسيد توانایی بالایی در از بین بردن لایه های شاخی دارد .به دلیل خاصيت کمدولیتیک ملايم، به عنوان لایه بردار، برای کمک به از بین بردن جوش های صورت به کار می‌رود. ترشح سبوم را در افراد مبتلا به آکنه کاهش می‌دهد و به روند اثربخشی درمانی کمک می‌کند. چسبندگی سلولی را کاهش می‌دهد و باعث شل شدن سلول های چربی و جدا شدن آنها می‌شود. خواص ضد میکروبی و ضد قارچی نیز دارد .

ویژگی های مهم ژل شستشو ویتابلا چیست ؟

به پاکسازی عمیق منافذ پوست می‌پردازد.
سلول های مرده پوست را از بین می‌برد و از بین برنده جوش های سرسیاه و سر سفید است .
با کاهش ترشح چربی پوست از ايجاد جوش جلوگیری می‌کند.

دارای مقادیر ایمنی از سالیسیلیک اسيد و سازگار با پوست که ضد جوش قوي و مناسب پوست های چرب و آکنه دار است . با پاکسازی پوست باعث روشن و شفاف شدن پوست شده و پوست را نرم و لطیف می‌کند. حاوي عوامل مرطوب کننده و فاقد چربی و مواد صابونی است ضد حساسیت و مناسب استفاده روزانه میباشد . سالیسیلیک اسيد تولید و ترشح سبوم را تنظیم کرده تا تکثیر باکتری های مولد آکنه مهار شود .

یک لایه بردار کاربردی که سلول های مرده پوست را از بین برده و باعث تشکیل بافت سالم و روشن شدن رنگ پوست می‌شود. با کاهش چربی بیش از اندازه پوست و جلوگيري از انسداد منافذ پوستي که به جوش های پوستی منجر می‌شود، پوستی صاف و یکدست ایجاد می‌کند. با مهار رادیکال های آزاد به تنظیم ترشحات غدد چربی پوست کمک می‌کند و همینطور باعث کاهش چربی اضافه پوست و افزایش قوام و استحکام آن می‌شود. بدون از بین بردن چربی طبیعی پوست ،به پاکسازی پوست پرداخته و پوستی نرم و لطیف ایجاد می‌کند و رطوبت موجود در پوست را حفظ می‌کند.

روش مصرف ژل شوینده ضد جوش نوتروژینا، حاوي سالیسیلیک اسيد؛ پاکسازی و شستشو بیش از حد، پوست را در معرض بروز آکنه قرار می‌دهد. چون پوست خشک شده و باعث تحریک و تولید بیش تر چربی در پوست و در نهایت منجر به بروز جوش‌ می‌شود. استفاده از شوینده فقط ۲ بار در روز باید انجام شود . روزی دو بار صبح و شب ،مقدار مناسبی از ژل را روی پوست خود به آرامی بمالید و سپس با آب ملايم آبکشی نمایید . بعد از استفاده حتما از آبرسان و مرطوب کننده استفاده شود . قیمت ماسک صورت روغن زیتون ویتابلا با توجه به حجم آن کاملا به صرفه و اقتصادی می باشد.

خواص زیتون و شی باتر برای پوست چیست؟

در واقع عصاره شی باتر دارای چربی های اشباع نشده غیر صابونی، اسید های چرب ضروری، فیتوسترول ها، ویتامین E و D، پرو ویتامین و الانتوین می باشد.بر اساس بعضی از شواهد شی باتر برای چین و چروک نیز بسیار مفید می باشد. اسید لینولئیک از ترکیبات مفید و با خاصیت آبرسانی شی باتر است. شی باتر به دلیل ترکیبات زیست فعال خود دارای خواص ضد التهابی نیز می باشد.

این ترکیبات موجود در شی باتر دارای خواص زیر هستند:

بازیابی سلول

رسوب کلاژن

تکثیر سلولی – فرآیند رشد و تقسیم سلول ها

به صورت کلی فرآورده های حاصل از شی باتر می تواند برای موارد زیر تاثیر گذار باشد:

ترمیم جای زخم (اسکار)

کم تر شدن لکه های پوستی

کاهش چین و چروک پوست

کمک به درمان استرچ مارک ها (ترک های پوستی)

روغن زیتون نیز عملی شبیه به شی باتر دارد. ازجمله خواص آن برای پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در درمان چین و چروک تاثیر بسزایی دارد.

یک ضد افتاب طبیعی است.

در صافی پوست تاثیر فوق العاده ای دارد.

دارای خاصیت ضد باکتری می باشد.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.