استان ها

پیروزی سیاسی مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس بود

سرگرمی برای همه/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: یکی از آثاری که دفاع مقدس برای ما به ارمغان آورد، پیروزی سیاسی بود که نصیب ملت ایران شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح لرستان اظهار کرد: دفاع مقدس حقیقتاً یکی از مقاطع تاریخی ملت شریف ایران و انقلاب اسلامی است که نقش‌آفرینی رزمندگان اسلام از نیروی بسیجی عادی گرفته تا سرداران و فرماندهان و به‌ویژه نقش امام راحل(ره) در هدایت جنگ بی‌نظیر و ستودنی است.

وی افزود: وقتی ما به تاریخ گذشته سفر می‌کنیم، در جنگ جهانی دوم که ایران ما و حتی استان لرستان مورد تهاجم قرار گرفت و یا معاهدات و قراردادهای ننگین نظیر ترکمنچای یا آنچه در زمان پهلوی اول و دوم اتفاق افتاد نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که چگونه به راحتی این سرزمین را به نظام سلطه تقدیم کردند و حاکمان بی‌لیاقت در حالی که نظاره‌گر بودند، آن اهلیت لازم را نداشتند که بتوانند در مقابل جنگی که تحمیل می‌شود از این سرزمین دفاع کنند، و هنوز ذائقه ملت ایران از آن اتفاقات ناگوار تلخ است، لذا این نقش‌آفرینی امام(ره) و رزمندگان دفاع مقدس واقعاً بی‌نظیر و ستودنی است.

شاهرخی ادامه داد: در یک مقطع تلخ دیگر از تاریخ این کشور و قبل از شروع جنگ تحمیلی، شیطان بزرگ آمریکا و ایادی آنها بعد از اینکه متوجه شدند نمی‌توانند رژیم شاه را حفظ کنند، تصمیم می‌گیرند حکومت جدید جمهوری اسلامی را به هر نحوی شده ساقط و سرنگون کنند. اما برعکس آن روزها و وقایع تلخ، وقتی مشاهده می‌کنیم یک رویدادی مانند دفاع مقدس و جنگ تحمیلی رخ می‌دهد، که شیطان بزرگ و شرق و غرب و کشورهای هم پیمان، همه علیه ایران اسلامی بسیج شدند برای اینکه نه تنها خاک این کشور را اشغال کنند، بلکه هویت و هستی این ملت را مورد تهاجم قرار دادند، جوانان و رزمندگان و زن و مرد این مرز و بوم در مقابل آنها ایستادگی می‌کنند و افتخارها می‌آفرینند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: ما در چنین روزهایی هر ساله هم در کشور و استان گرد هم می‌آییم و هزاران برنامه متنوع در کشور به‌عنوان گرامیداشت هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود، برای اینکه آن فراز و نشیب‌ها و سختی‌ها دشواری‌ها را با هم مرور کنیم و از دل آنها فرصت‌هایی را ایجاد کنیم، فرصت‌هایی که بتواند ما را به آن قله‌های معنویت و اخلاق و رفاه و پیشرفت و عدالت برساند.

وی با بیان اینکه ما باید به نسل جدید این موضوع را انتقال بدهیم، افزود: یکی از آثاری که دفاع مقدس برای ما به ارمغان آورد، پیروزی سیاسی بود که نصیب ملت ایران شد، برای نابودی ایران حدود هشت ماه قبل از جنگ، پاسگاه مرزی ایران مورد تهاجم رژیم بعثی قرار گرفت، بعضی از مزدوران از کشورهای دیگر به کمکشان آمدند، جمعی از عراقی‌های را که ریشه ایرانی داشتند از عراق اخراج کردند، پول‌ها و تسلیحات زیادی به رژیم بعثی دادند، همه این اختیارات را به آنها دادند و بستر را برای یک انسان جاه‌طلب و نادان فراهم کردند تا بتوانند نیات پلیدشان را عملی کنند، تا اینکه در نهایت آخر شهریور جنگ تحمیلی آغاز شد.

شاهرخی اضافه کرد: اما در مقابل این همه دشمنی، مقاومت ملت ایران و تدابیر امام راحل(ره) نتیجه داد، رژیم بعثی شکست خورد و مجبور شد قطعنامه ۵۹۸ با محتوای اینکه شروع‌کننده جنگ صدام و رژیم بعث است، قبول کند، این یک شکست مفتضحانه و آشکار برای شیطان بزرگ و نظام سلطه و حاکمانی بود که از این رویداد تلخ حمایت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: دومین پیروزی، استقلال، و حفظ هویت و حفظ تمامیت ارضی بود، به شکلی که آن هدفی را که دشمنان به واسطه جنگ دنبال آن بودند محقق نشد، لذا مجبور شدند که شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند. آنچه امروز پابرجا مانده نام جمهوری اسلامی است، نام بزرگ ملت ایران است، رؤسای جمهوری چند کشور و نخست وزیران و معاونان و پادشاهان، همه به گورستان تاریخ پیوستند، و نام امام راحل و شهید حاج قاسم سلیمانی که نماد شهدای مقاومت است، در میان ملت‌ها می‌درخشد و خدا را سپاسگزاریم که چنین توفیقاتی را نصیب ملت ایران کرده است.

وی بیان کرد: امید است بتوانیم راه شهدا و امامین انقلاب را، که راه اسلام و پیشرفت و عدالت و راه اخلاق و معنویت است، با صلابت و با استحکام سپری کنیم و بتوانیم کنگره ۶۵۵۲ شهید استان لرستان را در هفته‌های پیش رو با همدلی و با وحدت به بهترین شکل ممکن در استان برگزار کنیم.

انتهای پیام