هیئت رژیم صهیونیستی فردا به قاهره می‌رود

در حالیکه مذاکرات آتش‌بس در غزه بار دیگر در قاهره جان گرفته ۲ طرف مذاکره یعنی مقاومت فلسطین و اشغالگران به مذاکرات غیرمستقیم بازمی‌گردند.

به گزارش سرگرمی برای همه، رسانه‌های عبری زبان امروز- دوشنبه- نوشتند هیئت رژیم صهیونیستی فردا عازم قاهره می‌شود.

در همین زمینه، روزنامه العربی الجدید به نقل از منابع مصری آگاه به میانجیگری درخصوص آتش‌بس در غزه نوشت که مصر همزمان با ورود هیئت حماس در روز دوشنبه، برای مقامات امنیتی اسرائیل جهت سفر به قاهره دعوت نامه ارسال کرده است.

این روزنامه به نقل از یک منبع که نامش فاش نشده نوشت: دعوت مصر با هدف کوتاه کردن زمان و ارائه توضیحات لازم در خصوص ملاحظاتی است که هیئت حماس در سفر به قاهره ارائه خواهد کرد.

همین منبع خاطرنشان کرد: قرار است هیئت اسرائیلی دعوت شده این اختیار را داشته باشد که بدون اجازه تصمیم گیری یا ارائه مواضع رسمی، به سوالات مطرح شده از سوی حماس پاسخ دهد.

منبع ناشناس به العربی الجدید گفت هیئت حماس نیز به ریاست خلیل الحیه همچنین یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش و مسؤول پرونده اسیران یعنی زاهر ظاهر جبارین عازم مصر می‌شود.

این منبع افزود که این هیئت قبل از اینکه جنبش حماس پاسخ نهایی خود را به آخرین موضع اسرائیل ارائه دهد با مقامات مصری درباره برخی از نکات مندرج در پاسخ اسرائیل به درخواست‌های حماس که قبلا ارائه شده، بحث خواهد کرد.

این منبع خاطرنشان کرد: «رهبری جنبش حماس مایل است برخی از عبارات موجود در پاسخ اسرائیل را که بیانگر (نیات) یا (آمادگی) در پاسخ به برخی از شروط قبلی مقاومت است، مانند خروج از محور نتزاریم و همچنین خروج کامل از نوار غزه و آتش‌بس دائمی را روشن کند.

انتهای پیام