بین الملل

هفته سی‌ام تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، ده‌ها هزار نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه برای سی‌امین هفته متوالی علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

این تظاهرات در حیفا و قدس با حضور گسترده معترضان برگزار شده است اما منابع خبری اعلام کرده‌اند که تظاهرات در شهر تل‌آویو با حضور چشمگیر معترضان همراه بوده است.

تظاهرات امروز در حالی برگزار شد که روز پنجشنبه، ۲۷جولای هم این اعتراضات شاهد برخورد گسترده پلیس بود و تا حوالی نیمه شب ادامه یافت.

 امشب شنبه، تظاهرکنندگان معترض یک راهپیمایی گسترده را از ایستگاه اصلی قطار تل‌آویو به سمت خیابان کاپلان برگزار کردند.


تطاهرات در حیفا

 

تصویب بند آزمون معقولیت در روز دوشنبه گذشته، اعتراضات سنگینی را برانگیخت که با واکنش بی‌سابقه پلیس روبه‌رو شدند. این اعتراضات، اتهاماتی را علیه پلیس به وجود آورده که اقدامات آن‌ها وحشیانه بوده و از زور بیش از حد استفاده کرده است.

آی‌۲۴ درباره تظاهرات خیابانی در شب پنجشنبه نوشت: هزاران تظاهرکننده علیه طرح تغییرات قضایی پنجشنبه شب در خیابان کاپلان تل آویو (مرکز اسرائیل) تجمع کردند تا به آنچه که «تهدید برای دموکراسی» می‌تامند، اعتراض کنند؛ پس از آنکه کنست دوشنبه گذشته به لغو بند «آزمون معقولیت» رأی داد.

در حالی تظاهرات خیابانی و هشدارهای سیاسی ائتلاف مخالفان علیه کابینه نتانیاهو تشدید می‌شود که او همچنان بر تداوم تلاش‌های ائتلافش در کنست برای تصویب طرح تغییرات قضایی اصرار دارد. طی روزهای گذشته، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که جلساتی را علیه طرح تغییرات قضایی برگزار خواهد کرد.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.