بین الملل

هشدار فرمانده ارتش انگلیس نسبت به تاثیر کمبود بودجه بر توانایی‌های دفاعی این کشور

رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس با انتقاد از کمبود بودجه نظامی این کشور هشدار داده است که این مساله، توانایی ارتش را برای راه‌اندازی کمپین‌های خارج از کشور به خطر انداخته است.

به گزارش سرگرمی برای همه، ژنرال پاتریک سندرز، رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس در نامه‌ای خطاب به ژنرال‌های سابق این کشور که فاش شده و به دست روزنامه ساندی تلگراف رسیده است، ضمن انتقاد از کمبود بودجه نظامی انگلیس هشدار داد که ارتش در معرض خطر تبدیل شدن به یک «نیروی زمینی متمرکز داخلی» است.

وی در این نامه نوشت: مدتی است که ما ارتش را تحت فشار قرار داده‌ایم. انعطاف‌پذیری استراتژیک ما در خطر است و ممکن است ناخواسته خود را به یک نیروی زمینی کوچک‌تر، ثابت و متمرکز بر داخل تقلیل دهیم. من مطمئن نیستم که این ارتشی است که ملت به آن نیاز دارد یا آن ارتشی است که سیاستگذاران می‌خواهند.

ژنرال سندرز ماه گذشته نیز گفت که کشور باید یک ارتش شهروندی را برای درگیری زمینی در آینده «آموزش و تجهیز» کند.

وی در بخش دیگری از نامه خود خاطرنشان کرد: بسیار نگران کننده است که با توجه به تهدیدات متعدد، نیروهای مسلح ما از منابع مورد نیاز برای مبارزه موثر محروم شده‌اند.

این فرمانده ارتش انگلیس در ادامه این نامه به نظر می‌رسد که از طرح مسکن جدید وزارت دفاع (NAO) انتقاد می‌کند که طبق آن، خانه‌ها بر اساس اندازه خانواده‌ تخصیص می‌یابد، نه رتبه‌بندی پرسنل.

او نوشت که این، خطری برای بافت اجتماعی ارتش محسوب می‌شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس همچنین از سیاست‌های بحث برانگیز ارتش در زمینه تنوع دفاع کرد و گفت: من هیچ عذرخواهی نمی‌کنم که به دنبال ارتشی هستم که بازتاب جامعه‌ای باشد که ما به آن خدمت می‌کنیم.

یک سخنگوی وزارت دفاع انگلیس ظاهراً در پاسخ به این انتقادات گفته است: نیروهای مسلح ما همیشه آماده حفاظت و دفاع از ملت هستند و تنها در سال جاری بیش از ۵۰ میلیارد پوند برای دفاع هزینه شده است تا اطمینان حاصل شود که ارتش دارای بالاترین کیفیت تجهیزات برای حضور در میدان جنگ است.

انتهای پیام

 

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.