حوادث

نکاتی برای جلوگیری از حوادث زمستانی

وقتی فصل برف و یخبندان از راه می‌رسد یکی از احتیاط‌ های مهم این است که اجازه ندهیم خطر زمین خوردن، ما را از لذت پیاده‌روی در هوای آزاد دور کند.

زمستان و سرما فرا می‌رسد و زندگی همچنان ادامه دارد. شما باز هم مجبور خواهید بود خانه را برای رفتن به سر کار ترک کنید. پس وقت بگذارید و اقدامات احتیاطی مناسب برای سالم ماندن را به کار ببندید. با پوشیدن لباس مناسب زمستانی، دقت به نحوه راه رفتن و دوری کردن از مناطق یخ‌زده در فصل زمستان، خود را ایمن و گرم نگه دارید.

به گزارش سرگرمی برای همه، کلینیک پزشکی کلیولند در این مورد چند نکته کاربردی پیشنهاد داده است که با توجه به آنها می‌توان خطرهای این فصل را کاهش داد.

ایمن کردن مسیر

دنیای بیرون از خانه ممکن است بعد از برف و یخبندان کمی غیرمنتظره باشد، اما ایمن‌سازی محوطه بیرونی خانه برای کارهای روزمره را باید تا حد امکان رعایت کرد. برای یخ‌زدایی جلوی در ورودی از نمک در حد نیاز استفاده کنید و مسیر جلوی خانه یا پارکینگ را همیشه تمیز نگه دارید. استفاده از آب برای زدودن یخ‌ کار اشتباهی است. در عوض، روی جاهایی که برفاب جمع شده یا حدس می‌زنید ممکن است یخ بزند شن و ماسه بریزید.

مراقب «یخ‌ سیاه» باشید

یکی از بزرگ‌ترین خطرات زمستان «یخ سیاه» است. این نوع یخ روی سنگ‌فرش یا آسفالت را می‌پوشاند و کاملا با آن یکی می‌شود، گویی یخی وجود ندارد. به این ترتیب، سطح زمین نه‌تنها لغزنده بلکه یخ روی آن تقریبا نامرئی می‌شود. اگر رنگ قسمتی از پیاده‌رو یا زمین کمی تیره‌تر از بقیه جاها است، بهتر است از آن دوری‌ کنید.

کفش مناسب بپوشید

چکمه‌های بلند با کف ضخیم شما را گرم نگه می‌دارد و راه رفتن در میان برف و گل‌ولای را آسان می‌کند. کف لاستیکی ضد لغزش برای روزهای یخبندان بهترین انتخاب است. به‌علاوه، کفش مقاوم در برابر نفوذ آب کمک زیادی به گرم نگه‌ داشتن انگشتان پا می‌کند. اگر در طول زمستان می‌خواهید با دویدن یا دوچرخه‌سواری فعال بمانید، حتما وسایل لازم برای ایمن ماندن را تهیه کنید.

میان‌بُر نزنید

در مسیرهای پیاده‌روی تعیین‌شده و مسیرهایی راه بروید که برف آن‌ها روفته شده است. با وجود برف فراوان در طول زمستان، بهتر است که در صورت امکان در مسیرهای مشخص‌شده و پاک‌ شده‌ بمانید. به یاد داشته باشید که مسیر هر روزه‌ای که با آن‌ آشنا هستید بعد از بارش برف ممکن است متفاوت به نظر برسد.

قدم‌های آهسته و کوتاه بردارید

درس راه رفتن ایمن در زمستان را می‌توان از پنگوئن‌ها آموخت: پاها را کامل روی زمین و کمی به سمت بیرون نگه‌ دارید و برای حفظ تعادل، بازوها را در اطراف نگه‌ دارید و قدم‌های آهسته و کوتاه بردارید. این بهترین راه برای اطمینان از این است که روی سطح یخ‌بسته سُر نخواهید خورد.

از نرده‌ها کمک بگیرید

پله‌های بیرونی که برای رسیدن به محل کار هر روز از آن‌ها بالا و پایین می‌روید ممکن است اکنون پوشیده از یخ یا برف باشد. هوشیار باشید؛ هنگام بالا و پایین رفتن از پله‌ها حتما برای حفظ تعادل از نرده‌ها کمک بگیرید. هر زمان که امکانش هست، برای حفظ تعادل دست خود را به چیزی بگیرید.

مراقب زیر پا باشید

حتی اگر رانندگی می‌کنید و پیاده نمی‌روید، هنگام ورود و خروج از خودرو همچنان باید محتاط باشید. یخ ممکن است در میان اتومبیل‌های پارک‌شده تلنبار شده باشد.

در زمان خطر چه کنیم؟

به گزارش ایندیپندنت، حفظ تعادل خوب یکی از عوامل موثر در جلوگیری از افتادن است. برای جلوگیری از افتادن انجام هر کاری که امکان دارد مهم است، اما گاهی به‌ هر حال لغزش و سرخوردن اتفاق می‌افتد. پزشکان توصیه می‌کنند که هنگام افتادن، سر تا حد امکان محافظت شود و بدن چرخانده شود تا به پهلو بیفتیم نه به پشت یا با صورت. سعی کنید بدن خود را تا حد امکان شل نگه دارید و دست‌ها و پاها را خم کنید تا آسیب کمتری ببینید.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.