ورزشی

مهاجم پرسپولیس بی‌خیال بازی اروپایی شود/نگرانی بزرگ یحیی برطرف شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال با پایان بازی‌های هفته چهارم تعطیل شد تا تیم ملی ایران برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی مقابل بلغارستان و آنگولا اردو بزند. نتایج چهار هفته ابتدای لیگ بیست و سوم نشان از رقابت دوباره مدعیان سنتی قهرمانی است تا سپاهان با ۱۲، پرسپولیس با ۱۰ و استقلال با ۹ امتیاز در بالای جدول حضور داشته باشند.

محسن خلیلی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین، ضمن اشاره به شرایط تیم‌ها درباره استراتژی هر یک از مدعیان قهرمانی، مشکل گلزنی پرسپولیس، یکه تازی پدیده‌های سپاهان و تلاش همه جانبه استقلال صحبت کرد که در پی می‌خوانید:

نتایج سپاهان در مسیر قهرمانی

محسن خلیلی درباره چهار پیروزی متوالی سپاهان اصفهان در فصل جاری لیگ برتر که صدرنشینی شاگردان ژوزه مورایس را به همراه داشته است، گفت: آنها خیلی فعال در نقل و انتقالات یارگیری کردند. طبیعی است وقتی بازیکنان مطرح را بگیرید حاشیه هم ایجاد می‌شود اما به هر حال خروجی آنها در هفته‌های ابتدایی خیلی خوب بوده است و نشان می‌دهد آنها بار دیگر به فکر قهرمانی هستند.

مهاجم پرسپولیس بی‌خیال بازی اروپایی شود/نگرانی بزرگ یحیی برطرف شد

ثبات پرسپولیس خبر خوش بود

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص شروع رقابت قهرمانی بین سرخپوشان با سپاهان تاکید کرد: این تیم‌ها همراه با استقلال مدعیان جدی قهرمانی هستند. به نظرم پرسپولیس در ابتدای فصل جاری روند باثباتی را آغاز کرد و حالا دیگر نگرانی بزرگی برای ناهماهنگی ندارد. همین موضوع خبر خوشی برای پرسپولیس محسوب می‌شود که توانست بازیکنان خوبی را حفظ کند. استراتژی تیم قهرمان نیاز به تغییر نداشت که یحیی گل محمدی به خوبی آن را تشخیص داد و صرفا تصمیم به تقویت گرفت.

قطعا مهاجم نیاز اساسی است

آقای گل پیشین لیگ برتر درباره ضعف این تیم در گلزنی یادآور شد: تاکتیک‌های فنی پرسپولیس بسیار خوب در زمین مسابقه اجرا می‌شود. نکته اینجاست پرسپولیس نیاز به جذب مهاجم دارد. این تیم طوری فوتبال بازی می‌کند که در قسمت خط حمله نیاز به شناخت کافی بازیکنان از همدیگر هنگام جاگیری در زمین مسابقه هستند.

زاهدی بی خیال بازی اروپایی شود!

خلیلی درباره عدم موفقیت شهاب زاهدی در امر گلزنی گفت: او مهاجم خیلی خوبی است. به خوبی دوندگی دارد و در محوطه جریمه حریفان نیز خیلی خوب ظاهر می‌شود. جزو بازیکنانی است که موقعیت سازی می‌کند و صرفا تمام کننده نیست. در اختیار تیم بازی می‌کند و این اتفاق خوبی برای کار تیمی پرسپولیس است اما زاهدی باید گل بزند.

او تاکید کرد: حضور چند فصل اخیرش در فوتبال اروپا باعث تغییر نگرش این بازیکن شده است. شهاب باید بی خیال مدل بازی اروپایی در پرسپولیس شود. منظورم سطح پایین کیفیت فنی تیم نیست بلکه اتفاقا معتقدم استراتژی این تیم به گونه‌ای است که یک مهاجم باید آمادگی هر مدل از بازی را در لحظه داشته باشد.

مهاجم پرسپولیس بی‌خیال بازی اروپایی شود/نگرانی بزرگ یحیی برطرف شد

خط حمله ضعیف در آسیا خطرناک است

کارشناس فوتبال ایران با هشدار نسبت به کمبود مهاجم در پرسپولیس تصریح کرد: وقتی شما قرار است با تیمی همچون النصر بازی کنید که ستاره‌های دنیا را دارد باید از تک تک موقعیت‌ها گل بسازید. خط حمله ضعیف خطرناک است.

تیم ملی نیاز به بازی‌های عالی دارد

خلیلی در خصوص اردوی تیم ملی ایران برای بازی دوستانه با بلغارستان و آنگولا یادآور شد: برگزاری بازی‌های دوستانه می‌تواند انگیزه و روحیه تیمی بازیکنان را افزایش دهد. فکر می‌کنم یکی از متفاوت‌ترین جام ملت‌های آسیا را در پیش داشته باشیم. تیم ملی ایران نیاز به بازی‌های دوستانه عالی با تیم‌های قدرتمند دارد.

چاره‌ای جز احترام به تیم امید نیست

مدیر آکادمی پرسپولیس درباره عدم توجه رضا عنایتی به لیست بازیکنان تیم امید پرسپولیس خاطرنشان کرد: به هر حال تصمیم آقای عنایتی است. پرسپولیس فصل گذشته نایب قهرمان رده امیدها شد اما کادر فنی تیم امید تصمیمات دیگری برای دعوت از بازیکن گرفته است که برای ما قابل احترام است. از صمیم قلب آرزو می‌کنم تیم امید راهی المپیک پاریس شود چون می‌تواند پویایی ویژه ای را در توجه به تیم‌های پایه و بازیکن سازی ایجاد کند.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.