بین الملل

مدودف: رهبران احمق ناتو ما را به سمت جنگ‌جهانی سوم سوق می‌دهند

رئیس‌جمهور پیشین و معاون شورای امنیت روسیه امروز (یکشنبه) در پاسخ به تصمیم وزیر دفاع انگلیس مبنی بر اعزام نیروهایی به داخل خاک اوکراین گفت که تعداد «رهبران احمق» در میان کشورهای عضو ناتو در حال افزایش است.

به گزارش سرگرمی برای همه، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه که سابقا رئیس‌جمهور این کشور نیز بوده است، در پیام‌رسان تلگرام خود نوشت: «وزیر دفاع انگلیس اعلام کرده که این کشور قصد دارد نیروهایش را به داخل خاک اوکراین اعزام کند. این اقدام انگلیس یعنی آن‌ها مربیان نظامی خود را به اهداف قانونی برای نیروهای مسلح روسیه بدل می‌کنند. آگاه باشید که آن‌ها نه فقط به‌عنوان مزدور، بلکه به‌عنوان متخصصان انگلیسی ناتو بی‌رحمانه نابود خواهند شد.»

وی در ادامه با اشاره به اقدام آلمان درخصوص ارسال آتی موشک‌های تاروس به کی‌یف گفت: آن‌ها می‌گویند که چنین اقدامی متناسب با قوانین بین‌المللی انجام خواهد شد. بسیار خوب؛ پس حملات علیه کارخانه‌های آلمانی که این موشک‌ها در آن‌جا ساخته می‌شوند، کاملا همسو با قوانین بین‌المللی خواهد بود.

مدودف در پایان تاکید کرد: تعداد رهبران احمق‌ در میان کشورهای ناتو در حال افزایش است؛ احمق‌هایی که ما را به سمت جنگ‌جهانی سوم می‌کشانند.

طبق گزارش روزنامه گاردین، «گرنت شپس» وزیر دفاع انگلیس گفت که با رهبران ارتش درباره یک برنامه آموزشی و «استقرار نیروهای انگلیسی در خاک اوکراین برای اولین بار» گفت‌وگو و رایزنی کرده است.

وزیر دفاع انگلیس پس از آنکه ژنرال پاتریک سندرز، رئیس ستاد کل ارتش بریتانیا و دیگر پرسنل‌های ارشد را مطلع کرد، گفت: من در نهایت امروز راجع‌ به نزدیک‌تر کردن آموزش‌ها و در واقع برگزاری آن‌ها در خاک اوکراین گفت‌وگو کردم. به ویژه در غرب کشور فکر می‌کنم فرصتی است تا چیزهای بیشتری به داخل کشور بیاوریم؛ مثلا نه صرفا بحث آموزش بلکه می‌توانیم شاهد تاسیس شرکت دفاعی بریتانیا (BAE) در خاک اوکراین باشیم.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.