فرهنگ و هنر

فعالیت‌های قرآنی در حوزه دانشجویی رشد چشمگیری داشته است

سرگرمی برای همه/آذربایجان غربی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه فعالیت‌های قرآنی در حوزه دانشجویی رشد چشمگیری داشته است، گفت: باید این ظرفیت را که در آموزش عالی وجود دارد تکثیر و تقویت کنیم.

عبدالحسین کلانتری، ۱۹ مرداد در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد،گفت: بسیاری از دانشگاه‌های ما تجربیات موفقی در حوزه فعالیتهای قرآتی دارند و میزبان حلقه‌های قرآنی، تفسیری و تدبری هستند. اینها باید تکثیر و تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی این جشنواره به بیان ساده انس و تدبر در قرآن است، گفت:انس و تدبر در قرآن فراگیرتر شود و همه ساحات زندگی را در بر بگیرد.  تکثیر و گسترش حوزه‌های جشنواره های قرآنی لازم است، به گونه‌ای که بتواند تمام ساحات را بپوشاند.

کلانتری با اشاره به جشنواره قرآن و عترت دانشجویی ادامه داد: این جشنواره باید بتواند گام ابتدایی برای ورود همه دانشگاهیان به عرصه سبک زندگی قرآنی باشد.

وی افزود: در این مسیر بهترین کار در فضای آموزش عالی تقویت و حمایت از فعالان قرآنی به ویژه مجموعه‌های قرآنی و تشکل‌ها و کانون‌ها و هر محفل قرآنی دیگری در دانشگاه است که این امر مستلزم آن است، مسئولین ریل‌گذاری و فضاسازی مناسب انجام دهند و از طرف دیگر باری بر دوش دانشجویان است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در ادامه به راه‌اندازی سامانه «فرنما» اشاره کرد و گفت: این سامانه مجموعه‌ای از سامانه‌ها است که یکپارچه شده و قسمت اصلی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه را پوشش می‌دهد.

وی افزود: با این سامانه، حکمرانی هوشمند عرصه فرهنگی در آموزش عالی فراهم شده و تمام دانشگاه‌ها به این متصل شده‌اند و امکان استخراج رزومه قرآنی دانشجویان با استفاده از این سامانه فراهم شده است. 

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.