ورزشی

فراخوان شناسایی شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان و فناور به منظور تکمیل چرخه تکثیر لارو مورد نیاز مزارع پرورش میگو

خبرگزاری سرگرمی برای همه؛ استان گلستان یکی از 5 پنج استان اصلی فعال کشور در زمینه تولید میگو می‌باشد که بیش از 100 مزرعه 20 هکتاری در آن فعال است و سالانه حدود 2000 تن میگو در این استان تولید می‌شود.

در برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای توسعه صنعت میگو در استان گلستان، افزایش سطح زیر کشت به 10 هزار هکتار برنامه‌ریزی شده است.

سایت گمیشان از جهات مختلفی مورد توجه سرمایه گذاران بخش میگو قرار دارد: با توجه به ویژگی‌های آب منطقه، در شرایط مدیریتی و با نهاده مشابه ضریب تبدیل غذایی تولید در این سایت از سایر سایت‌ها پایین‌تر است. این سایت نزدیک ترین سایت کشور به استان تهران می باشد. این سایت یکی از جدیدترین سایت‌های کشور است که در ساخت آن تجربیات بدست آمده در سایت‌های قبلی به کار گرفته شده است. علی رغم ظرفیت‌هایی که در سایت گمیشان وجود دارد کامل نبودن چرخه تکثیر در این استان یکی از موانع پیش‌روی توسعه میگوپروری می‌باشد. عمده لارو مورد نیاز این استان از استان‌های جنوبی کشور تامین می‌شود که علاوه‌بر هزینه بالای انتقال لارو سبب بروز تلفات در مسیر، کاهش ایمنی زیستی مزارع و پیچیدگی‌های اجرایی و مدیریتی می‌گردد.

خلاصه چالش فنی: براساس بررسی‌های انجام شده توسط متخصصین حوزه تکثیر برای تکمیل چرخه تکثیر در این استان لازم است با روشی اقتصادی، آب ورودی به مراکز تکثیر مناسب سازی شود. به این منظور لازم است میزان یون‌های سدیم، کلسیم، منیزیوم، پتاسیم و سولفات در بازه مجاز جهت تکثیر قرار گیرد.

دفتر برنامه ملی توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای و شیلاتی در نظر دارد با همکاری و مشارکت بخش خصوصی نسبت به رفع این چالش در استان گلستان اقدام نماید.

از شرکت‌های توانمند و دارای سوابق مرتبط دعوت می‌شود به منظور دریافت RFP، رزومه مرتبط خود را تا پایان آنلاین ماه 1402 از طریق آدرس الکترونیکی themakoran@gmail.com به شرکت فناوران و آبادگران مکران به عنوان مدیر طرح توسعه زنجیره ارزش میگو، ارسال نمایند. تلفن تماس:91691918-021 آدرس ایمیل: themakoran@gmail.com آدرس پستی: میدان فاطمی، ابتدای خیابان جویبار، پلاک 39، واحد 13

انتهای پیام/

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.