عضویت ۶هزار نفر در جمعیت هلال احمر قزوین

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه از قزوین؛ ناصر صبوری غیاثوند، سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین در نشست خبری با رسانه ها که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد به مهمترین اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: در استان ۱۵ پایگاه ثابت، ۳ پایگاه موقت، یک تیم واکنش سریع، ۳ تیم آنست با سگ های جستجو و زنده یاب، شش شعبه در شهرستانها و ۳ دفتر نمایندگی داریم و درصددیم در شهر جدید مهرگان هم دفتر نمایندگی راه اندازی کنیم.

وی افزود: اعضای جمعیت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان بالغ بر شش هزار نفر است که تعداد ۵۰۰ نفر آنها فعال هستند .

صبوری از داروخانه جمعیت هلال احمر به عنوان داروخانه مطرح در سطح کشور یاد کرد و گفت: در سال ۱۴۰۲ تعداد مراجعه کنندگان به داروخانه جمعیت هلال احمر ۱۵۱هزار و ۲۱نفر بوده و مبلغ فروش در این سال ۳۴۷میلیارد تومان بوده که نشان دهنده عملکرد مطلوب این داروخانه می‌باشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر بیان کرد: در سطح استان قزوین به ۱۲۴۸نفر خدمات فیزیوتراپی همراه با ۱۴هزار و ۷۹۳ جلسه ارائه شده است و در تاکستان نیز ۱۰۲۶نفر همراه با ۶هزار و ۸۷۸جلسه خدمات فیزیوتراپی دریافت کرده اند.

صبوری یادآور شد: از دیگر خدمات جمعیت هلال احمر، کار درمانی است که ۳۶۹مورد همراه با ۱۳۴۸ جلسه انجام شده و همچنین در بحث گفتار درمانی ۲۱مورد همراه با ۵۴جلسه ارائه خدمات صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات در زمینه‌ی مامایی ۲۲مورد، در بحث مشاوره ۲۲۴مورد، کارت واکسن ۹۷مورد، معاینات حجاج ۹۰۰نفر، نوار قلب به تعداد ۷۰۲نفر، واکسن مننژیت هزارو ۱۴۸مورد، اورتز ۱۰۰مورد، پروتز ۲۸مورد و کفش طبی برای ۱۲۱مورد انجام شده است.

ناصر صبوری تصریح کرد: در بحث معاونت داوطلبان در سال ۱۴۰۲ اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم همراه با ۹۸۶نفر و ۴هزارو ۲۲۵نفر ساعت انجام شد که شش هزارو ۱۰۵نفر از این برنامه بهره مند شدند.

وی در ادامه گفت: از محل بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت (شامل ویلچر، تخت بیمارستانی، تشک مواج، ساکشن، کپسول اکسیژن) که با کمک خیرین ایجاد شده و ۱۲۵۰ فقره وسایل پزشکی به ارزش ۵۲۰ میلیون ریال امانت داده شد.

صبوری خاطرنشان کرد: در پویش ماه رمضان ۳۶۳ نفر در طرح مشارکت کردند و ۱۱۸۵ بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد و با برپایی ۱۱ سفره افطاری بیش از ۱۸۵۰ بسته غذای گرم و ۵۰۰۲ بسته معیشتی توزیع شد.

وی بیان کرد: برگزاری فراخوان کمک های مردمی برای مردم مظلوم سرزمین فلسطین از دیگر طرح های این سازمان بوده که با خدمات ارائه شده، مبلغ یک میلیارد و ۴۳۹میلیون و ۷۱۹هزار ریال جمع آوری شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر قزوین ادامه داد: در بحث کل ماموریت های حوزه معاونت امداد نجات در سال ۱۴۰۲، هزارو ۲۶۷مورد ماموریت انجام شده که خوشبختانه مجموع نجات یافتگان ۹۲۴نفر بوده است.

همچنین در بحث ماموریت ها ۱۱درصد رشد، افزایش ۶۰درصدی درمان سرپایی، ۲۵۳درصد رشد اسکان اضطراری، رشد ۱۲درصدی تیم های عملیاتی اعزام شده، افزایش ۱۷درصدی اعزام آمبولانسها، رشد ۴۱ درصدی رها سازی و افزایش ۱۵ درصدی نیروها را نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته ایم.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین درخصوص آخرین وضعیت مرکز امدادی و پشتیبانی آنجیلاق اظهارکرد: پایگاه پشتیبانی و عملیات آنجیلاق از ۱۰ سال قبل در ۱۰۰ هکتار زمین در محدوده شهرستان بویین زهرا کلید خورد که به دلیل حجم کار شاهد طولانی شدن آن هستیم.

صبوری گفت: تاکنون برای ساخت این مرکز ۶۰ میلیارد تومان برای محوطه و ساختمان امداد هزینه شده و تکمیل آن نیز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد.

گفتنی است معاونت امداد و نجات هلال احمر قزوین در عملکرد طرح مسافران نوروزی رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

46