حوادث

ضرورت هوشمندسازی پلیس مبارزه با موادمخدر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا بر ضرورت هوشمندسازی و کشف علمی جرایم در حوزه مبارزه با موادمخدر تاکید کرد.

به گزارش سرگرمی برای همه، سردار ایرج کاکاوند در دیدار با رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت:‌ در شرایطی که شاهد پدیده‌ها و جرایم نوظهور و پیچیده در زمینه‌های مختلف از جمله موادمخدر هستیم، برابر تاکیدات فرمانده کل انتظامی کشور باید به سوی هوشمندسازی و کشف علمی جرایم با بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن و به روز بومی هم گام برداریم.

وی اضافه کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا با هم افزایی و همکاری سازنده‌ای که با مراکز علمی، دانشگاهی و نیز شرکت‌های دانش بنیان برقرار کرده، توانسته است با تولید تجهیزات هوشمند و فناوری‌های پیشرفته بومی، در عرصه کشف علمی جرایم با دقت و سرعت بیشتری حرکت کند. بی شک ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه با مراکز علمی در زمینه‌های  مختلف اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی یکی از اولویت‌های ماموریتی این پلیس است.

کاکاوند در ادامه به تشریح دستاوردها و اقدامات علمی پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشگام در مسیر هوشمندسازی اشاره کرد و گفت:‌ با عنایت به پیگیری‌های فرمانده کل انتظامی کشور مبنی بر حرکت به سوی هوشمندسازی و کشف علمی جرایم، تولید نیازمندی های کشور در عرصه مبارزه با موادمخدر، با بهره‌گیری از دانش و تخصص داخلی با مشارکت مراکز علمی و  شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در دستورکار این پلیس است.

وی در ادامه به ضرورت مقابله همه جانبه و قاطعانه با پدیده شوم قاچاق موادمخدر از مرز تا مرکز شهرها پرداخت و خاطرنشان کرد: هوشمندسازی اقدامات مقابله‌ای و توسعه اشراف اطلاعاتی پلیس در شناسایی و کنترل کانون‌های جرم‌خیز موادمخدر در مناطق صعب العبور و مرزهای آبی و خاکی پیش از ورود موادمخدر به داخل کشور از طریق برخورداری و استفاده از تکنولوژی‌های به روز از اولویت‌های اصلی این پلیس است که به جد به دنبال اجرایی کردن آن هستیم.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم پیشگیری اجتماعی از اعتیاد در کشور اشاره کرد و گفت: پیشگیری از بلیه شوم اعتیاد و ساماندهی معتادان متجاهر یکی از دغدغه‌های اصلی و مشترک شهروندان و پلیس است. بدون شک نقش مراکز پژوهشی و علمی در دانش افزایی و استفاده بهینه از فناوری و دانش بومی در زمینه‌هایی از جمله  پیشگیری از اعتیاد، ترک و درمان وابستگی به مواد مخدر، آنالیز مواد مخدر صنعتی و … بسیار پررنگ و حائز اهمیت است.

موفقیت پلیس در برخورد با خرده فروشان مواد مخدر

در ادامه حسن زمانیان، رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در ادامه ضمن ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده و نیز تبریک هفته انتظامی، از تلاش‌های پلیس در عرصه مبارزه مواد مخدر تشکر و قدردانی کرد و گفت: مجموعه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران آمادگی کامل خود را برای افزایش زمینه های همکاری دو جانبه اعلام می‌دارد.

رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در ادامه پلیس را مظهر اقتدار و قانون گرایی در جامعه دانست و افزود: برخورد مقتدر با برهم زنندگان احساس نظم و امنیت در جامعه یکی از مطالبات به حق شهروندان است؛ امروز می‌توان این ادعا را داشت که مجموعه انتظامی بویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشوربا اقدامات هوشمندانه، علی الخصوص در زمینه برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و نیز جمع آوری معتادان متجاهر گام های موفقی را برداشته است.

زمانیان با تاکید بر آمادگی همکاری‌های مشترک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با پلیس مبارزه با مواد مخدر در زمینه های مقابله ای و پیشگیری از اعتیاد گفت: از آنجایی که اعتیاد به موادمخدر یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها است، به منظور افزایش میزان رضایت عمومی آحاد جامعه این مجموعه آمادگی کامل خود را در ارتقاء سطح همکاری های مشترک تا ریشه کن شدن پدیده اعتیاد اعلام می‌دارد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و آموزشی مشترک بین پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به امضاء رسید.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.