شهرهای بیجار و سقز موزه ندارند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، منصور مهرزاد عصر پنج‌شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی کردستان اظهار کرد: چهار تخته فرش نفیس که به دلیل نفیس بودن قیمت گذاری نمی‌شود در شهر بیجار بدون مکان مناسب وجود دارد که محلی برای نگهداری آنها وجود ندارد.

منصور مهرزاد گفت: همچنین قرار است ۱۰ تخته فرش دیگر هم به استان انتقال یابد که برای نگهداری نیاز به مکان مناسب دارند.

وی عنوان کرد: سقز یکی از شهرستان‌های تاریخی و دارای آثار باستانی ارزشمند است ولی در دو شهر مهم بیجار و سقز موزه نداریم که قبل از انقضای تاریخ قانون بودجه برای اجرای موزه در آن ردیف بودجه تعیین کرد.

۳۹ درصد محصولات کشاورزی کردستان از سال ۱۴۰۰ افزایش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در ادامه این جلسه گفت: ۳۹ درصد تولید محصولات کشاورزی در کردستان از سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: توسعه استان در دولت سیزدهم در بخش راه، راه‌آهن و سد سازی و کشاورزی شاهد کارهای خوبی بود.

وی افزود: در بخش کشاورزی با توجه به پتانسیلی که هست و موقعیت جغرافیایی به میزان اراضی و بارندگی خوب بود و تا ۵ میلیون تن تولید داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال ۱۰۵ هزار تن پیش بینی داریم و ۳۰ درصد ایجاد اشتغال استان در بخش کشاورزی وجود دارد و رتبه ۹ کشور در بخش کشاورزی را داریم.

زندان مریوان نیازمند بازسازی است

رئیس زندان استان کردستان هم گفت: زندان مریوان کاملاً تخریب شده و نیاز به بازسازی دارد.

وی افزود: زندان‌های بانه و سقز امکانات ندارد و نیاز به اعتبارات خاص داریم و افزایش اعتبار جزئی دردی را دوا نمی‌کند و باید فرمانداری‌ها کمک کنند.

گفتنی است؛ از ۲۱ نفر عضو ۱۶ حاضر در جلسه رأی مثبت به توزیع اعتبارات هزینه‌ای دادند.