ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان سمنان تشکیل و آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه استان سمنان ،رئیس کل دادگستری استان سمنان در ابتدای جلسه با قدردانی از آحاد جامعه در بدرقه و برگزاری مراسم شکوهمند در گرامی داشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان گفت: مردم آگاه و هوشیار کشور پس از حادثه شهادت حضرت آیت الله رئیسی و همراهان گرامی ایشان، خالق حماسه بزرگی در تجلیل و تکریم از این شهدا شدند و پس از خلق این حماسه، بایستی همه افرادی که در امر انتخابات وظیفه دارند نسبت به اجرای انتخابات بر مدار قانون صحه گذارند تا این انتخابات به یک پدیده سرشار از دستاوردهای ارزشمند برای نظام تبدیل شود.

وی پیش بینی های لازم و پیشگیری های مناسب را در سه مرحله قبل، حین و بعد از انتخابات سودمند و ضروری دانست و افزود: چنانچه اقدامات پیشگیرانه در زمینه های حقیقی و مجازی بدرستی موثر واقع شود ازالتهاب آفرینی مغرضان در مسیر برگزاری انتخابات جلوگیری خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری با اشاره به اهمیت نظارت برفضای مجازی و سکوهای رسمی و غیر رسمی اطلاع رسانی تاکید کرد: حفظ امنیت روانی مردم بسیار حائز اهمیت است و نظارت مستمر بر فضای مجازی و تحرکات افراد سود جو بایستی مستمر صورت پذیرد تا بداخلاقی رواج پیدا نکند و نهادهای نظارتی موظف اند در صورت برخورد با این موضوعات، گزارشات را سریعا همراه با مدارک و مستندات به مراجع قضایی ارائه کنند.

وی با اشاره به بیانات ریاست قوه قضائیه در خصوص عمل به وظایف دستگاه های مسئول افزود: در فرآیند تبلیغات انتخاباتی چنانچه تذکرات، هشدارهای دستگاه های نظارتی موثر نبود و کسانی خلاف قانون و اخلاق عمل کردند که منجر به وقوع تخریب، توهین، شایعه پراکنی و نشر اکاذیب و التهاب و تشویش اذهان و فضای جامعه شد. قطعاً با برخورد قانونی و عبرت آموز دستگاه های مسئول روبرو خواهند بود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در پایان گفت: موضع دادگستری استان و تمامی دستگاه های مسئول عضو این ستاد در انتخابات پیش روی بی طرفی و برگزاری انتخاباتی امن، توام با صحت، سلامت و آرامش است و در این مسیر مردم مومن ومعتقد به مبانی نظام به دنبال برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری و عاری از تخلف و جرم هستند.

در این جلسه محمد تقی گلی دادستان مرکز استان سمنان گفت: در اجرای دستور رئیس کل دادگستری استان سمنان، شعب ویژه رسیدگی به پرونده های احتمالی مرتبط با جرائم انتخاباتی با کادر قضایی و اداری مجرب و کارآزموده اختصاص داده شد تا در صورت وقوع جرم به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی کنند.

زین العابدین حسام دبیر جلسه و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان تصریح کرد: با تجربیات بدست آمده در انتخابات های قبلی، رعایت قانون مداری در ابعاد مختلف و بی طرفی کارگزاران انجام فرآیند انتخابات و امانت داری از آراء مردم مورد انتظار اعضاء این ستاد است و حُسن اجرای امور پیگیری می شود.

گفتنی است دیگر اعضاء حاضر در جلسه به رعایت مفاد قانون اجرای انتخابات تاکید داشتند و نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان داشتند.

46