استان ها

زنگ آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس در مدارس فارس نواخته می‌شود

سرگرمی برای همه/فارس به گفته مدیرکل آموزش و پرورش فارس، روز اول مهرماه زنگ آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس در مدارس استان نواخته می‌شود.

محمدخلیل عسکری یکشنبه ۲۶ شهریورماه در همایش ۸ هزار نفری مدیران مدارس فارس بیان کرد: سال تحصیلی جاری با تمام مشکلاتش در حال اتمام است اما اقدامات ارزشمند مدیران در مسیر تعلیم و تربیت و در برابر هجمه‌های انجام شده در برابر دشمن ماندگار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: استان فارس در شاخصه‌های مختلف علمی، ورزشی، پرورشی، و …، نسبت به گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است.

او افزود: راه‌اندازی موکب فرهنگیان فارس در ایام اربعین حسینی در شهر کربلا، از موارد ارزشمند واقدامات ماندگاری است که امیدواریم با تقویت رویکرد مردمی آن فعالیتش همچنان در طول سال استمرار یابد و شرایط سفر زیارت همکاران را فراهم کند.

عسکری خاطرنشان کرد: مدیران مدارس با بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در این ایام از جمله، سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) و هفته دفاع مقدس، برنامه‌های خود را تدوین و اجرایی کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: فضای آموزشی مدرسه، معلم سوم است بنابراین هرچه فضا زیباتر باشد اثرش در یادگیری بیشتر خواهد بود.

او ادامه داد: فضا مدارس بایدشاد و با نشاط باشد لذا مدیران مدارس با بهره مندی از ظرفیت‌های مختلف تلاش کنند سال تحصیلی را در محیطی شاد و جذاب آغاز کند.

عسکری خاطرنشان کرد: با دستور صریح رئیس جمهور اضافه تدریس‌ها ماهیانه پرداخت خواهد شد و استان فارس سومین استان کشور در صدور ابلاغ است تا شرایط تحقق این پرداخت‌ها را فراهم کند.

او ادامه داد: مدیران مدارس سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش اموزان مدارس را با دقت و جدیت مدیریت کنند و تلاش کنند هیچ دانش آموزی مشکل سرویس ایاب و ذهاب نداشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اذعان کرد: بخشی از مشکلات ما در آموزش و پرورش به ویژه فضاهای آموزشی از سوی خیرین مدرسه ساز حل و فصل شده است لذا در ابتدای سال از خیرین مدرسه ساز دعوت شود تا در جشن ابتدای سال تحصیلی حضور و از آنان تجلیل شود.

او همچنین بر تداوم و تقویت برنامه دوشنبه‌های مسجد محور تاکید کرد.

عسکری با اشاره به اینکه در فارس بیش از ۴ هزار معلم منتقل شدند و این فرآیند تا فردا پایان می‌یابد، ادامه داد: در نقل و انتقالات تلاش کردیم نهایت همکاری را با متقاضیان داشته باشیم و رعایت قانون مربوطه خط قرمز ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس از ارائه آموزش های ویژه مدیران مدارس خبر داد و افزود: دغدغه عموم جامعه تربیت خوب است اما حریم مدارس باید رعایت شود لذا ورود هر شخصی به مدارس برای حضور در برنامه‌ها بدون مجوز و هماهنگی با دوایر مربوطه ممنوع است.

او اضافه کرد: نظارت و ارزیابی از مدارس همچون سال قبل ادامه خواهد یافت و حرکت به سمت مدرسه محوری در دستور کار است لذا اختیارات مدیر تقویت و از میزان بخشنامه‌های مدارس کاسته خواهد شد بنابراین به دنبال کاهش تمرکز هستیم و برنامه‌ها منبعث از نقاط ضعف و قوت سال قبل را ارائه خواهیم کرد.

انتهای ‌پیام