استان ها

رهبر انقلاب ایران را به مرحله‌ای رسانده که امروز چشم دشمن از پیشرفت‌های این ملت کور است

سرگرمی برای همه/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: خدا را شاکریم که این ملت را رها نکرده و اگر امام مردم از دست رفت، اما پس از ایشان خَلَف صالح او زمامدار امور شد که انقلاب ما، مبانی دین ما و استکبارستیزی ما را استمرار بخشیده و ایران اسلامی را به مرحله‌ای رسانده که چشم دشمن از پیشرفت‌های این ملت کور باشد. 

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌ها نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تجلیل از حضور پرشور زائران و مجاوران در جشن‌های دهه کرامت اظهار کرد: همه ملت ایران رعیت امام رضا(ع) هستند و بر همین اساس، هیچ بلا و مصیبتی بر آنان مسلط نخواهد شد و دشمنان نیز هرگز قدرت استیلا بر آنان را نخواهند داشت.

وی با اشاره به ۱۴ خرداد، سالروز رحلت امام(ره)، افزود: حقیقت و واقعیت امام هنوز هم بر دنیا پوشیده است. آنچه تاریخ‌نگاران درباره امام ذکر کرده‌اند، این است که او یک رهبر انقلابی بود که مردم را وادار کرد تا نظام ستم‌شاهی پوسیده را از کشور براندازی کنند و یک نظام اسلامی به جای آن مستقر سازند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: با این حال، امام محدود به این حرف‌ها نبود زیرا از دو و نیم‌ قرن قبل که مدرنیسم با اصالت مادی‌پرستی از اروپا آغاز شد و به‌ تدریج بر جهان تسلط پیدا کرد، سکولاریسم را بر پایه حذف دین از عرصه زندگی مردم، راسیونالیسم را در مقام بی‌نیازی انسان از هرگونه دین و تمرکز بر قوه عقل و اومانیسم را به‌عنوان اندیشه‌ای برای به خدمت درآوردن جهان در جهت عیاشی‌های نفسانی به جهان عرضه کرد و شرایطی را رقم زد که دو و نیم‌قرن کامل، دین از زندگی مردم حذف شود. 

علم‌الهدی بیان کرد: سوسیالیسم و کمونیسم که دین را افیون توده‌ها می‌دانستند و لیبرالیسم که دین را مانع پیشرفت بشر می‌خواند، همگی دستاوردهای همین دوره از تاریخ بودند و در چنین شرایطی، امام این انقلاب را بر پا کرد نه‌ فقط برای اینکه یک نظام ستم‌شاهی از جغرافیای ایران ساقط شود، بلکه با این هدف که تعریف واقعی از دین بر زندگی مردم حاکم باشد و استکبار و نفس‌پرستی را از معادلات زندگی بشر پاک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، وی تصریح کرد: از گذشته تاکنون، همه مردم باور داشتند که باید امام زمان(عج) ظهور کند تا زمین پر از عدل و داد شود. برادران و عزیزان، وقتی دو قرن و نیم، دین از عرصه زندگی مردم حذف شده و بشر در تخیلات خود، خدا را از حاکمیت جهان کنار زده، چطور قرار است شرایط برای ظهور فراهم شود. به همین دلیل بود که بچه‌های این ملت جانشان را در برابر گلوله داغ قرار دادند تا دین در این کشور بر پا شود و معادلات بین‌المللی به نحوی تغییر کند که دین، محور همه امور باشد.

امام جمعه مشهد تأکید کرد: شما ببینید، امروز ۴۳ سال از این انقلاب گذشته و نه‌ فقط ایران اسلامی بلکه همه منطقه و بلکه جهان به دنبال منجی می‌گردد. حتی خود استکبار نیز متمرکز شده تا فراتر از انقلاب‌های محلی و جریان‌های چپ و راست، به دنبال دفاع در برابر ظهور منجی باشد، زیرا باور پیدا کرده که این امر، نقطه پایان او خواهد بود. این یک حقیقت است که دنیا زیر و رو شده و انقلاب، نه محدود به مرزهای ایران اسلامی بلکه مسئله اصلی برای کل عالم محسوب می‌شود تا براساس آن، دین ما، انقلاب ما، اسلام ما و از همه بالاتر مهدی ما باشد که در دل ملت‌ها امید را زنده کرده و خواب را از چشم ظالمان عالم برباید.

امام جمعه مشهد ضمن تبیین جریان تعیین آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان رهبری انقلاب اسلامی پس از ارتحال امام(ره)، اظهار کرد: بعد از انقلاب، دشمن برای این نظام برنامه ریخته بود تا نه‌ فقط با حاکمیت دین مقابله شود بلکه دیگر نشانی از ایران در جهان باقی نماند. با این حال، دست اراده پروردگار یک‌ بار دیگر قدرت‌نمایی کرد و پس از امام عظیم‌الشأن، رهبر معظم انقلاب را ولیّ این شجره طیبه قرار داد تا قدرت حاکمیت دین، صد برابر مؤثرتر توسعه پیدا کند. این را بدانید، این مجلس خبرگان نبود که رهبر معظم انقلاب را انتخاب کرد، بلکه مسئله برگزیده شدن رهبری نیز یکی از تدابیر امام راحل بود تا این جریان از هر تحریف و انحراف مصونیت پیدا کند.

علم‌الهدی با اشاره به فرازهایی از صحیفه نور افزود: «کسی که آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین‌انداز است»، «سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب» و «عالم به دین و سیاست»، این‌ها همه از تعابیر صریح امام درباره رهبر معظم انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: این تعبیر امام است که وجود مقام معظم رهبری را نعمتی می‌خواند که خدا به ما بخشیده است؛ آن هم پیش از تصدی مسئولیت رهبری و اینکه ۳۰ سال مردم ما شیرینی رهبری ایشان را چشیده باشند. بر همین مبنا، ما هم خدا را شاکریم که این ملت را رها نکرده و اگر امام مردم از دست رفت، اما پس از ایشان خَلَف صالح او زمامدار امور شد که انقلاب ما، مبانی دین ما و استکبارستیزی ما را استمرار بخشیده و ایران اسلامی را به مرحله‌ای رسانده که چشم دشمن از پیشرفت‌های این ملت کور باشد. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه حاکمیت دین عامل اصلی برانگیختن دشمنی مستکبران با ملت ایران است، اضافه کرد: بر همین اساس است که با مسئله کشف حجاب مخالفت داریم زیرا این موضوع و جانبداری دشمن از آن، به این دلیل است که حاکمیت دین را از ما بگیرد و اگر کاشفان حجاب و افراد بی‎‌بند و بار بر این جامعه مسلط شوند، دیگر دینی باقی نمی‌ماند که جوان ما از آن بهره‌مند شود و تعالی پیدا کند و این همان حقیقتی است که رهبر معظم انقلاب بر مبنای آن فرمودند اگر زنان و دختران ما می‌دانستند پشت این جریان کشف حجاب چه جریان‌هایی قرار دارند، دیگر بی‌حجابی نمی‌کردند.

انتهای پیام