استان ها

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان: خبرنگاران مهمترین حامیان بخش خصوصی هستند

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه استان سمنان ،وی با ابراز تاسف از اینکه در لایحه برنامه هفتم جایگاه و سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور به خوبی دیده نشده و کمرنگ است تصریح کرد: از این مساله ابراز نگرانی می کنم و امیدوارم در مجلس به سهم بخش خصوص در اقتصاد کشور بیشتر توجه شود.

معماری با بیان اینکه طبق قانون اساسی اقتصاد کشور در سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی دیده شده است ادامه داد: حضور قدرتمند فعالان بخش خصوصی باعث ارتقای حضور ایران در عرصه های بین المللی شده و موجب تقویت اقتصاد کشور می شود.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان با اشاره به تعبیر رهبری معظم انقلاب که از تولیدکنندگان به عنوان افسران جنگ اقتصادی نام برده اند، خاطرنشان کرد: برخی از ما تولیدکنندگان امروز اسرا و جانبازان جنگ اقتصادی هستیم و از همین رو انتظار می رود که با توجه به تاکیدات رهبری معظم انقلاب از این بخش حمایت بیشتری شود وی بر لزوم حمایت بیشتر رسانه ها از فعالان بخش خصوصی تاکید و تصریح کرد: دشمنان نظام به دنبال ضربه زدن به کشور هستند و انتظار می رود که رسانه ها در این شرایط پشتیبانی بیشتری از رزمندگان این جنگ اقتصادی داشته باشند.

فرج الله معماری بر لزوم بهره گیری رسانه های داخلی از رویکردهای نوین علمی تاکید و تصریح کرد: امروزه فعالیت های رسانه ای در دنیا متحول شدند و رسانه های داخلی نیز باید از این فناوری های نوین استفاده کنند.

وی آشنایی رسانه ها با علوم نوین رسانه ای را ضروری خواند و گفت: برخی از دشمنان کشور در خارج در سطح گسترده به تولید اخبار جعلی با هدف ضربه زدن به نظام و کشور می پردازند لذا انتظار می رود که رسانه های داخل با تقویت بنیه علمی و فناورانه خود به حمایت از کشور در همه حوزه ها و از جمله در حوزه های مرتبط با اقتصاد بپردازند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی از آمادگی اتاق بازرگانی استان برای حمایت از آموزش خبرنگاران خبر داد و گفت: امروزه مفهوم رسانه در دنیا دگرگون شده و رسانه های ما نیز باید با شناخت علم روز، از این ظرفیت در راستای کمک به کشور بهره بگیرند.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهید صارمی از شهدای خبرنگار گفت: زندگی نامه این شهید چراغ فروزانی است و فعالان رسانه ای باید بیشتر با این شهید آشنا شوند.

این فعال حوزه تولید با بیان اینکه متاسفانه رسانه ها هم در صورت و هم در سیرت آنچنان که باید، به عاشورا نپرداخته اند، اظهار کرد: رسانه ها باید فرهنگ عاشورا را بیش از پیش به دنیا بشناسانند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا که به دست نیروهای طالبان در مزار شریف افغانستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد گفت: 17 مرداد روز خبرنگار روز شهادت است و خبرنگاران و فعالان رسانه ای باید با مطالعه زندگی این شهید بزرگوار از وی درس بگیرند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با تجلیل از تلاش خبرنگاران با اشاره به تغییرات ایجاد شده در عرصه خبر و اطلاع رسانی تاکید کرد: روش ها در این عرصه تغییر کرده و خبرنگاران باید متناسب با علم روز روش ها را در این عرصه خطیر تغییر داده و با برنامه ریزی و دانش روز حرکت کنند.

وی گفت: اتاق استان سمنان در این عرصه آماده همکاری با جامعه رسانه ای برای برگزاری دوره های آموزشی خبرنگاران را برای ایجاد تغییر در این عرصه کمک نماید.

***در ادامه نایب رییس اول اتاق بازرگانی و رئیس خانه صنعت و معدن استان سمنان نیز در این نشست با گرامی داشت ایام عاشورای حسینی و شهادت امام حسین (ع) خبرنگاران را به تلاش برای ارتقای امید در جامعه فراخواند.

علی اصغر جمعه ای از خبرنگاران خواست تا با انعکاس دست آوردها و موفقیت ها در عرصه های مختلف مردم و به خصوص جوانان را نسبت به آینده امیدوارتر نمایند.

در این مراسم مسوولان اتاق بازرگان، صنایع و معادن استان سمنان از تلاش خبرنگاران این استان تجلیل کردند

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان: خبرنگاران مهمترین حامیان بخش خصوصی هستند