ورزشی

درخواست میزبانی فدراسیون والیبال برای مسابقات جهانی و آسیایی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از فدراسیون والیبال، فدراسیون والیبال ایران درخواست رسمی خود برای میزبانی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ و رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۵ را به فدراسیون جهانی والیبال ارسال کرد و این اعلام آمادگی را در سیستم والیبال ورد به ثبت رساند.

همچنین ایران طی نامه‌ای به کنفدراسیون والیبال آسیا آمادگی خود برای میزبانی در رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا ۲۰۲۴، قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴ و قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۵ را به طور رسمی اعلام کرد.

لیگ ملت‌های والیبال در سال ۲۰۲۴ از روز سه‌شنبه یکم خرداد ۱۴۰۳ آغاز می‌شود و تا یکشنبه سوم تیرماه سال آینده ادامه دارد و فدراسیون والیبال ایران با اولویت هفته دوم، برای میزبانی هر سه هفته این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده است. این درحالیست که بر اساس سیاست‌های جدید فدراسیون جهانی میزبانی‌های مسابقات جهانی و لیگ ملت‌ها بر اساس نظر شریک تجاری FIVB، «والیبال ورد» اعطا می‌شود که یکی از معیارهای مهم اعطای این میزبانی درآمد آنلاین از مخاطبان و حق پخش از مسابقات است. گفتنی است رقابت‌های VNL 2023 به میزبانی کشورهای ژاپن، هلند، فیلیپین، کانادا، فرانسه و آمریکا پیگیری شده بود.

همچنین قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۵ دیگر درخواست میزبانی ایران به فدراسیون جهانی است که پیش از این هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شد و براساس مصوبه هیأت رئیسه از سال ۲۰۲۵ این رقابت‌ها به صورت دو سال یکبار برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها سال گذشته به میزبانی لهستان و اسلوونی پیگیری شد.

لازم به ذکر است در بخش میزبانی مسابقات قاره آسیا نیز معمولاً در پایان هر سال پس از بررسی مسابقات و رویدادهای برگزار شده و تعیین تقویم رویدادهای سال آینده، درخواست‌ها و برنامه‌های فدراسیون‌ها در جلسه هیأت رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به صورت رسمی به کشورها پاسخ داده می‌شود.

مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا ۲۰۲۴، قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴ و قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۵ درخواست‌های ایران برای میزبانی رقابت‌های آسیایی در دو سال آتی است که با توجه به میزبانی اخیر ایران در رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا احتمال کمی برای اعطای میزبانی برای این تورنمنت در سال ۲۰۲۵ وجود خواهد داشت. البته با توجه به پیشرفت مسابقات باشگاه‌های آسیا در بخش مردان در سال‌های اخیر و همچنین میزبانی موفق ایران در قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۲۲ در تهران، شانس ایران برای گرفتن میزبانی یکی از رویدادهای باشگاه‌های آسیا و جوانان آسیا بیشتر خواهد بود.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.