اقتصادیکسب و کار ایرانیان

خدمات حسابداری | 0 تا 100 تمام آنچه نیاز دارید

خدمات حسابداری؛ از مشاوره تا خدمات اجرایی و پشتیبانی

شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سرتاسر ایران مشغول به کار هستند که هر کدام از آنها، باید به امور حسابداری مجموعه‌ی خود رسیدگی کنند.در دنیای امروز، خدمات حسابداری مفهوم تازه‌ای پیدا کرده است، به ‌طوری که، دیگر مثل گذشته نمی‌توان امور مالی، مالیاتی و… سازمان‌ها را به شکل سنتی انجام داد. شرکت‌ها برای بررسی شرایط مالی و داخلی و بهبود عملکرد فعالیت‌های مالی خود، نیاز به اطلاعات دقیق حسابداری دارند.همچنین، ارگان‌های نظارتی هم لیست دقیقی از وضعیت مالی شرکت‌ها دریافت می‌کنند و هرگونه اهمال و سهل‌انگاری در ارائه‌ی دفاتر و گزارش‌ها از سوی شرکت‌ها، منجر به جریمه‌ی آن‌ها خواهد شد. شما میتوانید برای استفاده از خدمات حسابداری از رایان محاسبان کمک بگیرید.

انجام خدمات حسابداری حرفه ای

شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف، برای انجام امور حسابداری خود، از یک حسابدار یا تیم حسابداری استفاده می‌کنند. تعداد افرادی که در تیم حسابداری یک شرکت مشغول به انجام خدمات حسابداری هستند، بسته به گستردگی و حجم کاری فعالیت‌های شرکت است. ثابت ‌شده است که انجام درست و اصولی حسابرسی، امور مالیاتی و امور مالی، باعث کاهش هزینه‌های سالیانه‌ی شرکت شده و یک مزیت رقابتی به ‌حساب می‌آید.

اخیراً مشخص ‌شده است که کمک گرفتن از افراد متخصص و برون‌سپاری امور حسابداری، می‌تواند در کاهش زمان انجام امور، کاهش هزینه‌های شرکت و افزایش کیفیت نهایی گزارش‌های حسابداری، تأثیر چشمگیری داشته باشد. برای این منظور، شرکت حسابداری ازتا در این زمینه شکل‌گرفته‌ است تا با استفاده از دانش روز، سامانه‌ها و تکنولوژی‌های نوین، خدمات حسابداری باکیفیتی را به مشتریان خود عرضه دهد.

شرکت‌هایی که هنوز با شیوه‌های سنتی قصد دارند در این دنیای پویا و رقابتی به کسب‌و‌کار خود ادامه دهند، اگر نمی‌خواهند شاهد نابودی کسب‌ و کارشان باشند، به زودی مجبور به تغییر سیستم کاری خود خواهند شد. در جهان امروز، دقت و سرعت، حرف اول و آخر را برای موفقیت در کسب‌ و‌ کار می‌زنند.

حسابداری چیست و چرا شرکت‌ها نیاز به خدمات حسابداری دارند؟

اطلاعات مالی یک شرکت، ارگان یا مجموعه، باید جمع‌آوری و طبقه‌بندی شوند، سپس این اطلاعات طبقه‌بندی‌شده، باید به‌صورت خلاصه‌وار (بر اساس اصول مشخص حسابداری) ثبت و نگهداری شوند. اطلاعات مالی، مالیاتی و حسابرسی، در چند فرم خاص تهیه می‌شوند. بسیاری از مواقع فقط مدیران سازمان نیاز به مطالعه‌ی این گزارش‌ها دارند، اما بعضی اوقات نیز اطلاعات باید به ارگان‌هایی مثل بانک، دارایی و اداره‌ی مالیات، تسلیم شوند.

حسابداری زبانی مشترک بین کارشناسان مالی و حسابداران است که به ثبت و بررسی امور مالی داخل و بیرون یک مجموعه می‌پردازد. در دنیای امروز، افرادی که این کار را انجام می‌دهند، باید از تحصیلات دانشگاهی و اطلاعات به‌روز برخوردار باشند. در ادامه، بیشتر در مورد اهمیت مشورت با کارشناسان مالی و سپردن امور حسابداری خود به آن‌ها صحبت می‌کنیم.

حتما می­دانید که در حوزه خدمات مالی، خدمات حسابرسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در شرکت ها، معمولا اسناد و مدارک و اطلاعات مالی که حسابداران تهیه کرده­ اند توسط حسابرسان مالی بررسی می­شود. حسابرسان با بررسی کامل گزارشات در جهت اصلاح سیستم حسابداری اقدام می­کنند. بنابراین، در صورتی که خدمات حسابداری خود را به دست شرکت های حسابداری معتبر ارسال کنید، احتمال وجود خطا در صورت های مالی شما کاهش پیدا میکند و میزان کار حسابرسان و در نتیجه، هزینه های شما کاهش پیدا خواهد کرد.

نقش پررنگ شرکت حسابداری در انجام درست و به ‌موقع امور

یک شرکت‌ حسابداری، مجموعه‌ای متشکل از کارشناسان مالی و حسابداران تحصیل‌کرده و با تجربه‌ است که به امور مالی، مالیاتی و خدمات حسابداری شرکت‌ها، ادارات و کارکنان می‌پردازد. خدمات حسابداری داخلی، در صنایع مختلف، کارخانه‌ها، مؤسسات و انواع شرکت‌ها کاربرد دارند و سریع‌ترین و درست‌ترین جواب را پیش پای شما می‌گذارند.

رایان محاسبان مجموعه‌ای از کارشناسان مالی و حسابداران توانمند است که می‌تواند در بخش‌های مشاوره، راه‌اندازی سیستم‌های حسابداری، امور فنی و تمام خدمات حسابداری اجرایی، در کنار شما باشد. در بازه‌های مشخصی از سال که شرکت‌ها موظف به تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی و مالیات بر ارزش‌ افزوده هستند، وجود یک تیم باسابقه، می‌تواند فشار و استرس کاری را کاهش داده و تمرکز را به کارکنان و مدیریت برگرداند.

نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات حسابداری بر چه اساسی است؟

سؤال اصلی این است که «مجموعه‌ی شما به چه خدماتی نیاز دارد؟»به همین دلیل، ابتدا مدیر مجموعه باید مشخص کند که به چه خدماتی در زمینه‌ی حسابداری و حسابرسی نیاز دارید. شیوه‌ی ‌ساده‌تر این است که مدیر یا نماینده‌ی مجموعه، از کارشناس مالی موسسه حسابداری ازتا بخواهد که دفاتر و اسناد مالی شرکت را بررسی کند و خدمات لازم را ارائه دهد. از طرفی، بعضی شرکت‌ها دارای تیم حسابداری یا فرد حسابدار هستند. در این صورت، حسابدار مجموعه می‌تواند خدمات مورد نظر را بر اساس نیازهای شرکت، به کارشناسان ازتا اطلاع دهد.

سلسله مراتب ارائه خدمات حسابداری در موسسه مالی اَزتا به این گونه است که پس از مراجعه مشتریان به شرکت، کارشناسان ما به صورت تخصصی و کاملا رایگان کسب و کار مشتریان را بررسی کرده و به آن ها مشاوره میدهند. مهم ترین هدف ما از ارائه بررسی کسب و کارها پیش از شروع همکاری، تشخیص صحیح خدمات مورد نیاز کسب و کارها است.

در ادامه، به معرفی کلی خدماتی می‌پردازیم که رایان محاسبانبه مشتریان خود ارائه می‌دهد:

نحوه ارائه خدمات حسابداری چگونه است؟

نحوه ارائه خدمات رایان محاسبانچگونه است؟

مشاوره در امور حسابرسی مالی و مالیاتی

این نوع خدمات حسابداری، بیشتر مختص به شرکت‌هایی است که از تیم حسابدار یا یک فرد متخصص برای انجام امور مالیاتی، حسابداری مالی، حسابداری اداری و کارکنان خود، استفاده می‌کنند. در اینجا شرکت‌ها می‌توانند از مشورت یا نظارت یک کارشناس مالی خبره از تیم ازتا، برای هدف خاصی بهره ببرند.پس از جلسه‌ی مشاوره، ممکن است درخواست‌های مشتری به‌گونه‌ای باشد که نیاز به اعزام یک حسابدار یا کارشناس مالی از تیم ازتا به محل فعالیت شرکت، وجود داشته باشد. بنابراین، جلسه‌ی مشاوره از اهمیت بالایی برخوردار است و مسیر همکاری را شکل می‌دهد.

در این پروسه، معمولا بهینگی منابع داخلی سازمان، بررسی می‌شوند و مشاوره‌ها در جهتی است که بتوان بیشترین بازدهی را از این منابع به دست آورد. انجام امور حسابرسی مالی و مالیاتی شرکت، پیش از تسلیم اسناد به موسسه‌های مالی، بانک‌ها، اداره‌های مالیات، دارای و… ضروری است، چرا که با این کار، می‌توان بسیاری از اشتباهات و نواقص موجود را شناسایی و با شیوه‌ی درست، برطرف کرد.

مشاوره‌ های مالی و مالیاتی ازتا، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

* مشاوره در زمینه‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده

* مشاوره در رابطه با مالیات‌های عملکرد و مالیات‌های تکلیفی

* مشاوره در رابطه با چگونگی تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد مالیاتی

* مشاوره درباره‌ی امکان و چگونگی دریافت طلب مالیاتی شرکت‌های پیمانکاری از سازمان مالیات که به ‌صورت پیش‌پرداخت اخذ شده

* مشاوره درزمینه‌ی تهیه و تنظیم دفاتر روزنامه، کل و سایر دفاتر قانونی

* مشاوره در رابطه با بستن حساب‌ها، نحوه‌ی تهیه‌ی گزارش میان‌دوره و گزارش سالیانه

و …

ارائه‌ی خدمات حسابداری مالیاتی جامع یا موردی

مشاوره قدم اول رایان محاسبان برای مدیریت امور مالیاتی مجموعه‌ی شماست؛ در مرحله‌ی بعدی، کارشناسان و حسابداران ما، راهکارهای مناسبی جهت رفع موانع و مشکلات مالیاتی شما ارائه می‌دهند. این مزیت برای شرکت‌ها وجود دارد تا پرسنل خود را در کنار افراد با‌تجربه و متخصص ازتا قرار دهند، تا آموزش‌های لازم برای حل مشکلاتی آتی را فرا بگیرد.

خدمات ممکن است به ‌صورت موردی باشند (مثلا تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی و مالیات بر ارزش‌افزوده در موعد مشخص) یا اینکه به ‌صورت جامع بوده و تمام ابعاد یک حیطه‌ی خاص را به دوش شرکت خدمات حسابداری بیندازد. حسابداری مالیاتی می‌تواند مربوط به افراد حقیقی یا حقوقی باشد.بعضی از شرکت‌ها بخش اصلی یا تمام امور حسابداری مالیاتی خود را برون‌سپاری می‌کنند و از این طریق، حجم کاری خود را کاهش می‌دهند. در این شیوه‌ی همکاری، معمولا یک کارشناس مالی به ‌طور منظم به شرکت سر می‌زند و روی انجام امور، نظارت دارد.

مشاوره‌های مالی و مالیاتی ازتا، می‌تواند این موارد را شامل شود:

* تهیه و تنظیم اظهارنامه‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده

* ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی

* تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیات بر درآمد پرسنل شرکت

* تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیات‌های تکلیفی و مالیات‌های عملکرد

* مشاوره در زمینه قانون سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی