استان ها

‌تلاش برای راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی جدید در مناطق تقاضا محور استان فارس

سرگرمی برای همه/فارس مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس یکی از اولویت‌های این شرکت را راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی جدید در مناطق تقاضامحور عنوان کرد.

سید مسعود عظیمی امروز، ۱۹ اردیبهشت‌ماه در نشست بررسی ایجاد شهرک صنعتی جدید در شهرستان مرودشت با بیان اینکه یکی از برنامه‌های تحقق شعار امسال در زمینه افزایش مشارکت مردم در جهش تولید، حمایت از سرمایه‌گذاران جهت ایجاد شهرک‌های صنعتی غیر دولتی است، گفت: در این خصوص نیز بخش خصوصی برای ایجاد دو شهرک صنعتی غیر دولتی در این شهرستان اقداماتی را در دست اقدام دارد که شرکت شهرک‌های صنعتی نیز براساس رسالت قانونی خود، حمایت و همراهی لازم را انجام می‌دهد.

وی گفت: موقعیت ویژه جغرافیایی شهرستان مردوشت، وجود بزرگراه شیراز ـ اصفهان و نیز بخشی از آزادراه شیراز ـ اصفهان در محدوده این شهرستان و نزدیکی به مرکز استان در کنار ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خاص و منحصربه فرد این شهرستان در حوزه اقتصادی، راه‌اندازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید را دارای توجیه فنی و اقتصادی کرده است.

عظیمی با بیان اینکه راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی جدید در مناطق تقاضا محور استان فارس در اولویت این شرکت قرار دارد، افزود: در این راستا فرآیند مطالعات امکان‌سنجی ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در برخی از مناطق این شهرستان انجام و گزینه‌هایی نیز مشخص شده که در دست پیگیری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه ایجاد و راه‌اندازی یک شهرک یا ناحیه صنعتی مستلزم حمایت، همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستان است، گفت: در این زمینه فرمانداری شهرستان نقش مهمی در هماهنگی بین دستگاه‌ها در شهرستان برعهده دارد که امیدواریم اقدامات صورت گرفته در زمینه شهرک صنعتی هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

عظیمی در ادامه با تصریح اینکه هم‌اکنون  شهرک صنعتی فتح‌آباد و ناحیه صنعتی انجیره در شهرستان مرودشت ایجاد شده‌اند و ظرفیت واگذاری اراضی در این شهرک‌های صنعتی رو به اتمام است، بر لزوم اجرای توسعه‌ای با هدف تامین زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران در راستای تحقق  جهش تولید و افزایش اشتغال تاکید کرد و گفت: در این زمینه نیز پیگیری‌ها انجام شده است که امیدواریم با رفع موانع توسط فرماندار شهرستان، این موارد هرچه سریع‌تر محقق شود.

انتهای پیام