بین الملل

تقویت کرانه باختری؛ پاسخ تهران به کشاندن جنگ به داخل ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، شبکه خبری «المیادین» لبنان در ویژه برنامه ای که به پوشش تحلیلی توطئه و اغتشاشات در ایران اختصاص داشت، تاکید کرد که برخلاف توطئه کشاندن جنگ به داخل ایران، می توانیم : گفتن اینکه ایران توانسته حمایت و کمک به کرانه باختری بیاورد. این خط قرمز [رژیم صهیونیستی] پاسخ ایران است.

طرح شکست خورد…

کمال خلف، تحلیلگر سیاسی شبکه المیادین در ابتدای این برنامه با اشاره به سخنان ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران مبنی بر اینکه آنچه در ایران می گذرد، تهران به راحتی نمی گذرد، گفت. سیلی در برابر سیلی; رئیسی روز پنجشنبه (خطاب به دشمنان) این را گفت. با این حال، سردار حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران نیز تهدید کرد که تهران دستی را که امنیت ملی ایران را لمس کند، قطع خواهد کرد.

کمال خلف گفت: این پیامی است که ایران فرستاده است. توطئه [علیه ایران] شکست خورد، همانطور که توطئه های مشابه قبلی شکست خورده بود. نظام جمهوری اسلامی ایران می ایستد و به حرف مخالفان و منتقدان گوش می دهد، اما نه به مبلغان و برانگیختگان و حامیان خرابکاری که می خواهند کشور را تجزیه کنند.

خلف افزود: رئیسی در سخنرانی خود در اسلامشهر نیز با ستایش از جایگاه ملت ایران و تجلیل از حضور مستمر آنها در صحنه برای خنثی کردن توطئه دشمن در چهل و سه سال گذشته، تاکید کرد: آمریکا و متحدانش بدانند که ملتی که سیلی محکمی خواهند داد، ایران را خواهند خورد.

مرحله انتظار و کمین امنیت ایران به پایان رسیده است

المیادی با اشاره به سخنان روز پنجشنبه سید ابراهیم رئیسی، معنای آن را جویا شد که فلاح پور مهمان این برنامه گفت: ، تله امنیتی ایران برای اغتشاشگران تمام شد… اگر دو ماه پیش ابهام داشت امروز صحنه کاملاً مشخص است. تریبون افکار عمومی و بین المللی روشن است… رژیم ایران با همه نهادها و هستی خود از امنیت ملی کشور حمایت می کند… در حوزه امنیتی و رسانه ای مقابله نرم و سخت اما فاز است. از مدارا و مدارا صبری که دو ماه طول میکشه تموم شد تموم شد

آمریکا سلاح دیگری ندارد

خلف در ادامه به سخنان سردار حسین سلامی که گفته بود آمریکا به دنبال تصاحب نفت ایران است، اشاره کرد و به اقدام آمریکا در جریان کودتا علیه دولت مصدق اشاره کرد و گفت: پس از آن آمریکا مصدق را به چهره‌ای تبدیل کرد. از یک قهرمان ملی تا یک قهرمان شخصی، با وارونه جلوه دادن واقعیت ها، تظاهر به خائن کرد و او را به دادگاه کشاند. اما اکنون صحنه کاملاً تغییر کرده و حتی نظام سیاسی ایران نیز تغییر کرده است.

فلاح پور در پاسخ گفت مشکل این است که ایران از سیستم آمریکا خارج می شود… از طرفی مشکل اصلی ایران حمایت از مقاومت در منطقه و حمایت از مقاومت فلسطین است… یکی از اولین چیزها. . کاری که جمهوری اسلامی کرد این بود که سفارت اسرائیل را بستند و آن را به دست سازمان آزادیبخش فلسطین سپردند… بعد از آن سالها بر مردم ایران جنگ تحمیل کردند، محاصره اقتصادی کردند و سپس تروریسم را معرفی کردند. . در منطقه به ویژه داعش این کار را کردند و امروز هم سیاست تحریم حداکثری شکست خورده است، زیرا آمریکا دیگر سلاحی ندارد و اقتصاد ایران نیز سقوط کرده است.

تقویت قلب کرانه باختری؛ پاسخ تهران به وارد کردن جنگ به داخل ایران

خلف گفت: نباید فراموش کنیم که جمهوری اسلامی ایران در آخرین مرحله توانست از قلب کرانه باختری رود اردن حمایت کند. این سوال یکی از خطوط قرمز است [برای آمریکا و اسرائیل] نقطه مقابل عبور است [آمریکا و اسرائیل] از خطوط قرمز تهران انجام شد… مشکل اصلی فلسطین است. ایران نه تنها حامی مقاومت، بلکه شریک مقاومت در منطقه است.

انتهای پیام/صفحه
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید